Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

lojalna_ 20:56, 13 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ja dzisiaj tez prace z łopatą ale tylko pod płotem piach przekopywałam z gliną oj utyrałam się
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Agnieszka_B 20:56, 13 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
WilczaGora napisał(a)
Pakiet startowy jesiennego optymizmu:

- kolory w ogrodzie są teraz najpiękniejsze

- wieczory stają się dłuższe i dają wspaniałe wytchnienie: pełne boskiej muzyki, dobrego filmu i pysznego wina

- czas dla rodziny i przyjaciół ... w leniwe weekendy powraca myśl: "może by coś upiec pysznego?"

- jakże miło pali się teraz klimatyczne, zapachowe świece, a godziny przy kominku nie mają sobie równych

- jesienne dary ziemi są najlepsze w całym roku: owoce i warzywa, takie najprawdziwsze i najsmaczniejsze; cudowne przetwory, nalewki, konfitury prosto z gara, gorące zupy i ciepłe warzywne zapiekanki na kolację ...nie mają sobie równych

- kurki w śmietanie na kolację ....później tęsknimy za nimi cały rok !

- sofa weekend = niezwykły czas na książkę, pod kocem, z filiżanką gorącej herbaty o smaku owoców leśnych...albo taką z kardamonem..nie wiem co lubisz...

- cudowna radość z każdego promyka słońca i niezwykłego zapachu suchych liści

- spacer w lesie, w kaloszach zanurzonych w gęstych liściach i to szeleszczenie...bezcenne ...

wystarczy ? czy myśleć dalej ?



Za te słowa wyznaję ci dozgonną miłość . Oczywiscie drukuje, bedzie zamiast Bioxetinu
____________________
zapach-ziemi
Agnieszka_B 20:57, 13 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Dodam ze własnie gotuje zupe z dyni
____________________
zapach-ziemi
Majena 21:42, 13 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 484
O Matkooooooo Madżen ile pracy za wami!!! A ja właśnie zastanawiałam się czy nie przyciąć lawendy
A powiem ci ze tez chciałam na elewacji drzewo ale po naszym malowanym drewnianym płocie stwierdziliśmy ze chyba jednak zdecydujemy się na kamien bo chyba nam łapy opadna jak by tak co roku płot malować co 3 lata na elewacjiale ma to swój urok
____________________
Majena - wiejsko czardziejsko
Madzenka 21:45, 13 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Majena teraz już pózno na cięcie lawendy. Moja jednak w tym roku jest masakryczna... Zagrzybiona , rzadka i niemal nie kwitnie. Zatem ciachnęłam ją niech się ciut zagęszcza.
Uwielbima drewno ale pożałowałam kasy na fachowców.... I tym sposobem znienawidziałm elewację drewnianą....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:47, 13 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agnieszka zupę z dyni już jadłam w tm sezonie M ugotował w poniedziałek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:47, 13 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Ja dzisiaj tez prace z łopatą ale tylko pod płotem piach przekopywałam z gliną oj utyrałam się


Lubię takie tyranie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agania 21:48, 13 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Oj..........o Hortkach mi nie pisz,... chodź do mnie o tulipankach mi pisz, 10 zasad sadzenia i uprawiania, bo ja zaczynam...............porażona przez Ciebie i Annusię............ile jeszcze przede mną............Twój ogród mnie wciągnął na całego, wracaj do mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Malgosik 22:16, 13 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzena2007 napisał(a)
Wilcza habilitację przperowadziła z zalet jesieni ale ja nie libię piec ani gotować.... Zaczęłam robić nalewki , moźe polubie jesien. Jakby co to lubię zimę, wiosnę, lato, jesień może pójść w odstawke. Nie lubię lezeć na kanpaie, za to herbatkę owocową lubię pić. Kominek a i owszem i dobre wino ale wyłącznie do kolacji.
Nie lubię jesieni bo dni coraz krótsze, mglisto, coraz zimniej, pracy coraz więcej. Dopiero od Bożego Narodzenia zawsze czuję, że źyję chyba muszę w pażdzierniku zacząć jeżdzić na urlop w ciepłe kraje? Może będzie lżej?



Co do cebulek ja nie mam takich złych obserwacji, owszem w drugim roku kwitną słabiej. Jednkaże nawet młode cebulki przybyszowe częściowo w 2 roku kwitną. Zatem nie lamentujemy, kupujemy co roku nowe cebulki, dosadzamy aby było jeszcze piękniej.

Najbliższy weekend zapowiada sie cieply i słoneczny, zatem cieszmy sie jeszcze kalendarzowym latem


Ja też nie lubię jesieni.
Jak tylko nastają chłodnie dni uważam że jest zima.
Wydaje mi się, że nie ma sensu nawet obsadzać donic jesiennie bo i tak za chwilę wszystko zmarznie.
Chociaż bratek w ubiegłym sezonie kwitł mi w donicy do 20 stycznia
Może jak będę miała piękne jesienne kolory w ogrodzie, to zmienię nastawienie?
____________________
Ogród na glinie
WilczaGora 23:11, 13 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Agnieszka_B napisał(a)



Za te słowa wyznaję ci dozgonną miłość . Oczywiscie drukuje, bedzie zamiast Bioxetinu


o rany !!!! ktoś mnie tu na tym forum pokochał...i jeszcze to wyznał ....oszalałam
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies