Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 19:27, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
stychaz napisał(a)
Marzenko w wątku róż Austina doczytałam, że masz odmianę Alnwick, czy mogę Cię prosić o zamieszczenie kilku jej zdjęć przy okazji?

A masz może Geoffa Hamiltona?

Buziaki przesyłam


Justynko Geof dopiero zamówiony
Alnwick dla Ciebie. Kwitnie calutki sezon, sadziłam ją w czerwcu 2013, kwitła wtedy słabo. W tym roku praktycznie caly czas, ma po kilka kwiatów na kazdej łodydze. Kwiaty to takie ładne filizanki, kilka dni trzyma kwiat, to długo jak na austinkę. Tylko ulewne deszcze uszkodziły paki a tak z deszczu nic sobie nie robi.
Nie wiem jednacz czy Queen of Sweden nie byłaby piekniejsza, bardziej porcelanowa ale teź dopiero zamówiona... gabisia kupila chyba 3 szt.


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:28, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
stychaz napisał(a)
Do róż chyba zawsze będzie szałwia pasowała
Obmyśliłaś już kompozycje na różance?


Ogólny zarys mam już od dawna, ale nie moge się zdecydować gdzie , którą różę konkretnie posadzić. Będę myśleć na urlopie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:29, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)
Ja poproszę fotorelację z cięcia budlei! Chcę mieć porównanie jakie to potffory, bo teraz na pewno w mojej wyobraźni są mniejsze niż rzeczywiście


Moje budleje były podkrzesane w siepeniu. Aktualnie mają 3 m wysokosci. Teraz jzetnę miękkie gałezie bo w środę wywozimy bio a reszta , czyli wykopywanie w pażdzierniku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AgnieszkaW 19:31, 14 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Marzenko, znów rewolucja? Róże jak czytam, już zamówione? Pięknie wygląda teraz Twój ogród, zrobił sie taki bardziej dojrzalszy Szałwia granatowa powinna pasować do różnych odcieni różu. Pozdrawiam

Ps moje karłowe budleje mają jakieś 50 cm wysokości, piękna jest też budleja Nano Blue - o szaro zielonych, drobnych listeczkach
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardenarium 19:56, 14 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Geoff to błąd, mam go tylko z sentymentu, kwiaty gniją i płatki lecą, zanim się otworzą, już tak dwa lata robi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 20:08, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Geoff to błąd, mam go tylko z sentymentu, kwiaty gniją i płatki lecą, zanim się otworzą, już tak dwa lata robi


Dlatego tylko 1 szt zamówiłam, czytałam te uwagi o nim, ale Gertrudę i Geofa zamówiłam z sentymentu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:09, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AgnieszkaW napisał(a)
Marzenko, znów rewolucja? Róże jak czytam, już zamówione? Pięknie wygląda teraz Twój ogród, zrobił sie taki bardziej dojrzalszy Szałwia granatowa powinna pasować do różnych odcieni różu. Pozdrawiam

Ps moje karłowe budleje mają jakieś 50 cm wysokości, piękna jest też budleja Nano Blue - o szaro zielonych, drobnych listeczkach


Aga jesli będzie jakiekolwiek miejsce na tej rabacie będą miniturowe budleje... Na razie to mam wątpliwości czy róże sie zmieszczą...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 20:15, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)



Alnwick dla Ciebie. Kwitnie calutki sezon, sadziłam ją w czerwcu 2013, kwitła wtedy słabo. W tym roku praktycznie caly czas, ma po kilka kwiatów na kazdej łodydze. Kwiaty to takie ładne filizanki, kilka dni trzyma kwiat, to długo jak na austinkę. Tylko ulewne deszcze uszkodziły paki a tak z deszczu nic sobie nie robi.
Nie wiem jednacz czy Queen of Sweden nie byłaby piekniejsza, bardziej porcelanowa ale teź dopiero zamówiona... gabisia kupila chyba 3 szt.



jedno zdjęcie musiałam sobie zostawić ...
Oueen of Sweden widziałam w kompozycji w Kutnie ... piękna ... gdy porównam zapamiętany obraz z tymi zdjęciami nie umiem wybrać ... po prostu trzeba mieć obie ...
moja różanka też prawie w drodze ... tzn jeszcze nie wiem co jest z tego co zamówiłam ale mam nadzieję, ze fszystko
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
ana_art 20:35, 14 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)


Kondzio bo jest misz masz, same liście, same zielone, wszytskie w tym samycm rozmiarze. Będą róże, bedą buki purpurowe, lawenda i mnóstwo traw. Czy do bladowrożowy, pink i purpurowych roż będzie pasować ciemnogranatowa szałwia? Bo mi nie pasuje wśród bukszpanów? Muszę rabatę pod ambrowcami zmienić i zastanwiam się czy bedzie szaławia pasowa? Ale chyba tak?

szałwia będzie fajnie grała z zielenią róż, mam na przedpłociu i powiem że bardzo mi się podoba jej kolor
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
stychaz 20:40, 14 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Gardenarium napisał(a)
Geoff to błąd, mam go tylko z sentymentu, kwiaty gniją i płatki lecą, zanim się otworzą, już tak dwa lata robi


Marzena2007 napisał(a)


Dlatego tylko 1 szt zamówiłam, czytałam te uwagi o nim, ale Gertrudę i Geofa zamówiłam z sentymentu


Dzięki Kochane , w takim razie Geoff nie wchodzi w grę. W moim ogródku niestety nie ma miejsca na sentymenty.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies