Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

baraga1904 09:19, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...Marznko..Ty o 3 w nocy, po imprezie jeszcze odpowiadałaś na posty? skąd masz tyle siły...podpowiedz, to zakupię ten cudowny preparat z H.... takiej godziny to ja w życiu na oczy nie widziałam

Ps. ...po laniu Dursbanem robiłaś jakąś kwarantannę dla Tytusa? jak on reagował? a może Dursban nie ma żadnego wpływu na małe czworonogi? ...tak się zastanawiam....
dorciabe 09:20, 01 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Marzenko czyli rozumiem, ze kulki pozostaną z taką wielkością jak teraz, nie dasz im urosnąć
Nie musiasz odległości mierzyć
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Lena 09:37, 01 wrz 2013


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Gubię się - ale jest pięknie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
dorciabe 09:43, 01 wrz 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Marzenko pytałaś jakiś czas temu o różę Larissa. Czy wiesz już może jak one się sprawują? Będziesz sadziła?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Madzenka 11:44, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
yolka napisał(a)
Śliczna rabata - magiczny zakątek, mam pytanie, jak się nazywają trawy przy kulkach?



Jolu te niskie to tatarak cynamonowy, te wysokie z kłoskami (do przesadzenia) to molinia prawdopodobnie caerulea
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:47, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)
...Marznko..Ty o 3 w nocy, po imprezie jeszcze odpowiadałaś na posty? skąd masz tyle siły...podpowiedz, to zakupię ten cudowny preparat z H.... takiej godziny to ja w życiu na oczy nie widziałam

Ps. ...po laniu Dursbanem robiłaś jakąś kwarantannę dla Tytusa? jak on reagował? a może Dursban nie ma żadnego wpływu na małe czworonogi? ...tak się zastanawiam....


Aga mieliśmy burzliwy powrót z imprezy z powodu naszych M (prowadziła koleżanka 120 km) więc się obudziłam i zasnąć nie mogłam

W czasie lania Dursbanem Tytus nie był wypuszczany na ogród (robiłam to wieczorem), potem zlalam wodą. Na drugi dzień rano znów podlałam rabaty i dopiero wypuściłam psa. To preparat gazujący i widziałam , że odstraszał Tytusa, omijal je.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:50, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
dorciabe napisał(a)
Marzenko czyli rozumiem, ze kulki pozostaną z taką wielkością jak teraz, nie dasz im urosnąć
Nie musiasz odległości mierzyć


Na razie bedą idelanie kulkowane, to nie zdążą urosnąć. Gdy radykalnie tnie się bukszpany to już tak szybko nie przyrastaja. Nawet gdy się zaczną zrastać to mi nie będzie przeszkadzać. Zawsze bukszpany muźona latwo przesadzić (bardzo dobrze to znoszą). Myślę czy jeszcze wiosną nie dosadzić ze dwie kule. Ale jeszcze musiałabym dwie azalie przesadzić....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:52, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
dorciabe napisał(a)
Marzenko pytałaś jakiś czas temu o różę Larissa. Czy wiesz już może jak one się sprawują? Będziesz sadziła?


Dorcia Larissa rośnie u Noemi (ogród Magdalenka) i jest przepiękna. Jeszcze kilka osób ma na forum tę róże i wszyscy się zachwycaja. Ja juz nie mam gdzie sadzić róż.....mam 25 róz okrywowych , 4 austinki, 2 NN a ogród ma tylko 900 m2 a gdzie miejsce na dom, trawnik i bukszpany???. A jeszcze bedzie jedna austinka, na razie tylko obmyslam miejsce dla niej.
Jeśli kiedyś postanowię wymienić fairy lub bonicę to bedzie larissa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:55, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agnieszka_B napisał(a)
co ile posadzilibyście trzy budlejki żeby tworzyły dość zwarty szpaler?


Wszystko zaleźy jaką odmianę kupisz. Moje budleje rosną wszerz na 1,5-2 m więc posadziłabym co 1,2-1,5 m aby narastaly na siebie, pod warunkiem, że będziesz je radyklanie ciąć wiosną , bo budleje tego wymagaja.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 12:01, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
monitka napisał(a)
Marzenko super zmiana! i grabowy zywopłot boski jak dobrze pójdzie to niedługo swój bedę sadzić
Jakiego masz klona palmowego?


Monika miałam różne klony, już nawet nie pamiętam.... Ten to odmiana trompenburg, kupiłam u Kapiasów za 80 zł.... W przeciwieństwie do kupowanych wcześniej droższych okazów... Gdy ten również zdechnie to nie będę płakać z powodu ceny.... To miejsce, w ktorym rosnie gromadzi wodę spływającą z tarasu (po deszczach i po częstym myciu szlaufem tarasu) dlatego zrobiłam mu drenaż, posadziłam na podwyższeniu i wkoło rósł tatarak. Mimo że tatarak cynamonowy nie cieszy się popularnościa na forum, to u mnie spełnia swoją rolę, wypija nadmiar wody. Dlatego teraz tatarak został przesadzony na linii tarasu i rabaty coby żłopał wodę

Jesli chodzi o tego klona na razie mnie nie zachwyca... Nie rośnie szybko , nie wybarwia sie na mocno czerwony kolor ale poczekam do jesieni...a marzy mi się taki lekko wyginany parasol kształtowany w lekkie bonsai nad tarasem.....ale te ktore szybko rosly i były piekne nie przeżywały w moich gliniastych, podmokłych ogrodach, podobnie jak rh... Teraz się uczymy wzajemnego obcowania. Może kiedyś równiez polubię sie z wrzosami....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies