Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Joaska 14:18, 02 wrz 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Marzena2007 napisał(a)
Obiecane dla Gabrysi cięcie bukszpanów z kartonu... opieram nozyce na kartonie i ciach ciach... w takim tempie to jeszcze nigdy obwódek nie ciachałam....


i lawenda w obiektywie M



Marzenko jestem na bieżąco,
metadoa cięcia "na pudełko" bukszpanowego żywopłocika rewelacyjna , zgadzam się z czyjąś (nie pamietam kto to napisał za co przepraszam) takie to proste a tek cięzko na to wpaść ale nasza Marzenka patantów ma co nie miara i dzięki Ci za to

A ta lawenda na zdjęciu to ta "ładna na wiosnę" czy to ta co badyle suche sterczą???

No i jeszcze nową rabate trawiasto kulkową z bonsajem musze pochwalić .... śliczności.
Widzę że kulki rządzą ... Ania SC tez kulkową rabatę popełnia ....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Syla 14:20, 02 wrz 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
zachwycam się na chwilę obecną świecznicą ..... fantastyczne zwiewne ujęcia .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:22, 02 wrz 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
nad kartonem również myślałam .... ale ..... żadnego niestety dostępnego w zasięgu ręki nie dostosowałam do wysokości żywopłotów ..... i poleciałam na oko ale nie powiem .... pomysł z odsuwaniem kory przed cięciem niezmiernie przypadł mi do gustu ..... za co dziękuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:23, 02 wrz 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
a teraz pogratuluję i ściskam serdecznie Pani dłoń za zajęcie miejsca w ścisłej czołówce buziak Marzenko
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Margarete 15:39, 02 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
irena_milek napisał(a)
Marzenko, gratulacje
pięknie zakwitła świecznica, czy ją wąchałaś? prawda, że pięknie pachnie?

A jaki ma zapach ta świecznica ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
baraga1904 15:41, 02 wrz 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
atena35 napisał(a)

Cięcie "na pudełko" bardzo pomysłowe - mus zapamiętać szkoda, że okrągłych pudełek nie ma




...są...na kapelusze
Margarete 15:51, 02 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale tu ciekawie u ciebie, po pierwsze nowa rabata super, ale i ta stara trawiasta ze stipa i tą trawka "bronze' tez super.
W ogóle twój ogród jest cudowny a co do traw to macie racje - ja też o nich nie myślałam wczesniej (poza mozgą, którą miałam od lat w kącie ogrodu) i dopiero Ogrodowisko otworzyło mi oczy na kompozycje bylin z trawami. Teraz sama zachwycam sie u siebie na rabacie rozplenicami z hortensją Anabel w tle albo różami z prosem rózgowatym......robi sie dziek inim tak lekko i ciekawie na rabatach, szczególnie o tej porze roku - trawy to jest to !

Pomysł pudełkowy do ciecia super i to żeby odsuwac korę... jejku co ja sie naklnę i nazłorzeczę kiedy muszę ciąc mój liguster a potem te jego drobne listeczki usuwac z kory albo ze żwirku. Próbowałam okrywac tkaniną po kawałku rabate tuż przy zywopłocie ale ta tkanina sie nie da równo ułozyc bo sa "góry i doły" bo pod spodem rosliny, próbowałam folią obkładac ale tez niewygodnie a poza tym ciasno jest, a tak to odsune kore, wygarne listki i nasunę znów ładnie.

Gratulacje za tytuł Vice Miss Donicowej 2013 !!

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
agniecha973 16:00, 02 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dużo ładnych zdjęć wstawiłaś, ale to mój faworyt. Super!


Marzena2007 napisał(a)
Zakwitł pierwszy kłos świecznicy




____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Madzenka 17:43, 02 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziękuję za odwiedziny Macham do Was
Co do pogody to może będzie ciepło w weekend...ale dzisiaj wieje strasznie, zaczęło padać i zimno (15 stopni), M napalił w kominku.....
Aż z Tytusem nie chciało nam się iść na spacer... Uciekliśmy po minucie do domu... Brr jesień nadejdzie...ale jest jeszcze szansa na babie lato.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:49, 02 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Joaska napisał(a)


Marzenko jestem na bieżąco,
metadoa cięcia "na pudełko" bukszpanowego żywopłocika rewelacyjna , zgadzam się z czyjąś (nie pamietam kto to napisał za co przepraszam) takie to proste a tek cięzko na to wpaść ale nasza Marzenka patantów ma co nie miara i dzięki Ci za to

A ta lawenda na zdjęciu to ta "ładna na wiosnę" czy to ta co badyle suche sterczą???

No i jeszcze nową rabate trawiasto kulkową z bonsajem musze pochwalić .... śliczności.
Widzę że kulki rządzą ... Ania SC tez kulkową rabatę popełnia ....


Joasiu lawenda na zdjęciu o pieknym kolorze to ta brzydka wiosną i zimą (suche badyle sterczą) ktora się latem pokłada ale rekompensuje kolorem kwiatów wszelkie niedogodności. Aby zasłonić jej brzydotę przez pozostałe pory roku jest otoczona bukszpanem. W projecie było odwrotnie... Skarpeta pod wiśnią a lawenda wkoło...
Natomaist ta piekna lawenda, która kształtuje sie sama w kule (prawdopodobnie odmiana viva) z listkami zimą po pierwszym kwitnięciu (też pieknie kwitła) teraz nie może się pozbierać... Chyba znów zakwitnie dopiero pod koniec września...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies