Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

Milka 14:56, 01 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wow, jak ogrodowiskowo, ślicznie, podziwiam wkład pracy i witam wśród nas
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
MuSzka 23:26, 01 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
zrobiłam dzisiaj kilka zdjęć z kolejnymi kwiatami które mi zakwitły w ogrodzie. Rudbekie, Floxy i Echinopsy (które najlepiej wyglądają kiedy jest ich dużo). No i moje ukochane już wcześniej pokazywane jeżówki i latrie które właśnie zobaczyłam na ogrodowisku w portretach roślin.


____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 23:09, 03 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)

moje ulubione cebulowe - czosnki


irysy i liliowce wczesne


dzięki budlejom odwiedzają mnie motyle tutaj budleja Dawida 'Black Knight'


a na tych zdjęciach liatra kłosowa




Agata, to moje ulubione zdjęcia z samego początku Twojego wątku W ogóle urzekają mnie Twoje rabaty bylinowe po bokach domu.

Muszę przyznać, że liatra + jeżówka prezentują się wprost zachwycająco. Trudna ta liatra w uprawie?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:12, 03 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)
zrobiłam dzisiaj kilka zdjęć z kolejnymi kwiatami które mi zakwitły w ogrodzie. Rudbekie, Floxy i Echinopsy (które najlepiej wyglądają kiedy jest ich dużo). No i moje ukochane już wcześniej pokazywane jeżówki i latrie które właśnie zobaczyłam na ogrodowisku w portretach roślin.





buzia mi się śmieje, jak na nie patrzę
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:16, 03 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)
Dziękuję wszystkim za miłe słowa i za odwiedziny. Na razie mam ciągle brak czasu na robienie czegokolwiek po za domem :/ moje córki Gabrysia i Marcysia zajmują mi sporo czasu zwłaszcza ta najmłodsza. Marcelina skończyła właśnie rok więc teraz przechodzę okres chodzenia za nią krok w krok.

Dlatego w tej chwili mój ogródek, a przynajmniej ta część do której mój M się nie dotyka bo nie chce wyrwać jakiejś byliny przy okazji pielenia, stoi odłogiem
Ratuje mnie jedynie fakt że wysokie byliny delikatnie zakrywają chwasty, ale nie jest to dla mnie pocieszeniem



Spokojnie, spokojnie, dzieci najważniejsze. Później trochę sobą będą sią zajmowały (chyba że bardzo duża różnica wieku).
Ja mam 3-latkę i też łażę krok w krok. Na szczęście mama blisko, więc czasem mam chwilę wolną...
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 14:21, 04 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)



Spokojnie, spokojnie, dzieci najważniejsze. Później trochę sobą będą sią zajmowały (chyba że bardzo duża różnica wieku).
Ja mam 3-latkę i też łażę krok w krok. Na szczęście mama blisko, więc czasem mam chwilę wolną...



u mnie Gabrysia to już się sama sobą zajmuje bo we wrześniu 20-tego skończy 4 lata ale Marcelinka dopiero rok. Jeszcze trzeba przynajmniej 2 lata żeby można było coś zrobić wokół siebie. Rodzice też niedaleko ale wszyscy 4 pracują, więc na co dzień siedzę raczej sama w domu z dwójką.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 14:29, 04 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)


Agata, to moje ulubione zdjęcia z samego początku Twojego wątku W ogóle urzekają mnie Twoje rabaty bylinowe po bokach domu.

Muszę przyznać, że liatra + jeżówka prezentują się wprost zachwycająco. Trudna ta liatra w uprawie?


latrie mam od roku w sumie więc jeszcze ciężko mi powiedzieć coś konkretnego na razie sprawuje się dobrze i nawet je przesadziłam ostatnio bo musiałam i rosną jak widzisz i kwitną ładnie i fajnie się rozrosły. Trzy sadzonki tych różowych sobie kupiłam a ostatnio od dziadziusia mojego dostałam jeszcze białe ale już nie sadzonki tylko takie w torebce.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 18:04, 05 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Kiedy komuś się podoba to co robię, od razu się podbudowuję.

wreszcie zakwitła mi też różowa budleja teraz obie wyglądają kwitnąco. ;P odmiany "Black Knight" i "Pink Delight"





i w słońcu




i jedna z tawuł (odmiana "Walbuma" lub w niektórych szkółkach znana pod nazwą "Magic Carpet") kwitnie ostatkiem sił (drugie kwitnienie po przycięciu )


____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 18:52, 05 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Agata, a jak długo masz budleje? Zimowały już?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 22:45, 05 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
pierwsze moje budleje te same odmiany nie przetrwały zimy zastąpiłam je tymi i te już tą zimę przeszły łagodnie ale były kopczykowane tak samo jak te poprzednie i osłaniane workami takimi do osłaniania roslin i oczywiście przycięte.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies