Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

MuSzka 12:53, 15 lip 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Witam wszystkich,
Mam na imię Agata.
Obecnie siedzę na wychowawczym, ale chciałabym kiedyś pracować w zawodzie bo przekonałam się że to jest to co lubię.
Na studiach zaszczepiono we mnie fascynację ogrodami. Cały czas lubię się dowiadywać nowych rzeczy poznawać nowe rośliny i oglądać nowe pomysły i inspiracje ogrodowe.

Studia pokazały mi jak małą wiedzę o ogrodach wciąż posiadam i cały czas lubię dowiadywać się czegoś nowego inspirują mnie wasze ogrody bardzo.

Wiem dużo o roślinach i mogę służyć pomocą, chociaż wciąż wydaje mi się, że za mało jak na fakt ile odmian różnych roślin teraz istnieje i jak dużo nowych odmian ciągle powstaje.

Ja cały czas na swoim ogrodzie uczę się czegoś nowego w praktyce uprawy i pielęgnowania ogrodów.

Mój mąż bardzo szybko zafascynował się projektowaniem i pielęgnacją ogrodów. Cały czas powtarzam, że minął się z powołaniem zamiast budownictwa powinien studiować ogrodnictwo, chociaż on we wszystkim umie się odnaleźć i świetnie sobie radzi prawie we wszystkim.

Fakt, że mój mąż zafascynował się projektowaniem ogrodów ma też minusy, ;P teraz każde z nas ma swój własny pomysł na wygląd naszego wspólnego ogrodu i zawsze musimy dojść do jakiegoś konsensusu przy kolejnych etapach prac projektowych.

Na razie wspólnie stworzyliśmy coś takiego:
[img


____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Luki 10:07, 19 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witam
Bardzo ładna rabat bylinowa, irysy i ostróżki pięknie kwitną.
Coś mi się wydaje, że wierzba Hakuro szybko zmieni swoje miejsce na rabacie chyba, że będzie ekstremalnie cięta coś o tym wiem.
Trafiłaś w idealne miejce, tu sami ogrodowo zakręceni
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
MuSzka 10:28, 19 lip 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Dziękuję bardzo

Tak wierzba hakuro jest ekstremalnie cięta, właśnie niedawno została przycięta. jeśli chodzi o rabatę bylinową tzn tylko ten teren gdzie rosną prawie same byliny czyli przy kostce to będzie przesadzana.

Napewno liliowce pomarańczowe będą przeniesione na tyły a żółte wczesne będą przesadzane do przodu, Niektóre chcę przenieść zupełnie: np peonie które według mnie za krótko kwitną. Liście mają interesujące ale mnie nie powalają (bardzo lubię krzewy i byliny z kolorowymi liśćmi.
Planuję też przesadzić hortensję, która nie chce mi kwitnąć nie wiem czy ma złe miejsce czy może przycięta była w nieodpowiednim czasie albo za dużo. tak czy siak ją przeniosę.

Szykuje się "generalny remont" rabaty

ale wstawię jeszcze zdjęcie rabaty kiedy zakwitną ostróżki drugi raz (przynajmniej mam nadzieję że mi zakwitną bo coś mi podupadły na zdrowiu) i będą się komponowały z już kwitnącą liatrią, jeżówkami, gailardiami i narazie powoli rozwijającymi się rudbekiami.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 13:34, 19 lip 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
teraz wrzucę kilka roślinek

na wiosnę było tak:
moje ulubione cebulowe - czosnki


irysy i liliowce wczesne


floksy szydlaste, tawuły, irga, sosna himalajska i świerk srebrny



a na tym zdjęciu już środek lata i kwitną tawuły i trochę poszerzyliśmy krawędź rabaty


na tym zdjęciu perukowce


dzięki budlejom odwiedzają mnie motyle tutaj budleja Dawida 'Black Knight'


ale nie tylko do budlei przylatują motyle
tutaj na jeżówkach



a na tych zdjęciach liatra kłosowa


tu liliowiec


żurawki, wciąż mi ich mało dwie sadzonki żółtych żurawek są jeszcze malutkie.


i najmniej wymagające krzewy bardzo atrakcyjnie wyglądają sadzone w grupach świetnie znoszące cięcie i zanieczyszczenia pęcherznice uwielbiam je.

____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Kondzio 14:46, 19 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
FrancoPolo 15:48, 19 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
MuSzka napisał(a)
Witam wszystkich,
Mam na imię Agata.
Obecnie siedzę na wychowawczym, ale chciałabym kiedyś pracować w zawodzie bo przekonałam się że to jest to co lubię.
Na studiach zaszczepiono we mnie fascynację ogrodami. Cały czas lubię się dowiadywać nowych rzeczy poznawać nowe rośliny i oglądać nowe pomysły i inspiracje ogrodowe.

Studia pokazały mi jak małą wiedzę o ogrodach wciąż posiadam i cały czas lubię dowiadywać się czegoś nowego inspirują mnie wasze ogrody bardzo.

Wiem dużo o roślinach i mogę służyć pomocą, chociaż wciąż wydaje mi się, że za mało jak na fakt ile odmian różnych roślin teraz istnieje i jak dużo nowych odmian ciągle powstaje.

Ja cały czas na swoim ogrodzie uczę się czegoś nowego w praktyce uprawy i pielęgnowania ogrodów.

Mój mąż bardzo szybko zafascynował się projektowaniem i pielęgnacją ogrodów. Cały czas powtarzam, że minął się z powołaniem zamiast budownictwa powinien studiować ogrodnictwo, chociaż on we wszystkim umie się odnaleźć i świetnie sobie radzi prawie we wszystkim.

Fakt, że mój mąż zafascynował się projektowaniem ogrodów ma też minusy, ;P teraz każde z nas ma swój własny pomysł na wygląd naszego wspólnego ogrodu i zawsze musimy dojść do jakiegoś konsensusu przy kolejnych etapach prac projektowych.

Na razie wspólnie stworzyliśmy coś takiego:
[img


Popatrzyłem sobie na zdjęcie 4 po lewej myślę że dobrze by było przełamać ten biały brzeg roślinami.Można rozgarnąć gryś wyciąć otwory i wsadzić np. po 4 szt Żurawek w różnych kolorach co ileś tam cm dalej wrzosy na przemian z wrzosami no różne kombinacje i bardzo niskie byliny .Da to zupełnie inny efekt a jak nie wierzycie to poustawiajcie najpierw doniczki z tymi roślinami o których pisałem i zobaczycie jak to będzie wyglądało. Pozdrawiam . Acha i na pozostałych częściach pomyśleć podobnie.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
16:01, 19 lip 2013
Bardzo ładny ogród, te białe kamyczki takie białe jak na plaży w Grecji
Wierzba super ale mi ją odradzono, bo i ja miałam ją w planach. Na ogrodowisku powiedziano jej NIE, no i ja jako laik skreśliłam ją z moje listy The Best i w zamian zapisałam inną
Ola54 16:46, 19 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Jeżówki wyglądają jak lądowiska dla motyli. Bardzo je lubię.
Z budlei zrezygnowałam po kolejnym niepowodzeniu a chciałam ją właśnie ze względu na motyle
MuSzka 16:51, 19 lip 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Dziękuję Kalamandyna
Jeśli chodzi o wierzby to je dostałam, a jak to mówią: "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby".
Chociaż powiem Ci że wcale się nie rozczarowałam nimi jedyne co to dostałam 3 i jedna mi padła. Jestem od niedawna na forum więc nie wiem z jakiego powodu odradzane są te wierzby. Na ogrodowisku napewno musiał być jakiś istotny powód. Nie poleca się pewnych roślin. np budleje przemarzają a o róże trzeba niekiedy bardzo dbać żeby się odwzajemniły wyglądem ale też w każdym ogrodzie inaczej różne rośliny rosną. Te wierzby trzeba przycinać żeby nie zrobił się z nich średnio wyglądający badylek może to dlatego.

Pozdrawiam
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
16:55, 19 lip 2013
MuSzka napisał(a)
Dziękuję Kalamandyna
Jeśli chodzi o wierzby to je dostałam, a jak to mówią: "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby".
Chociaż powiem Ci że wcale się nie rozczarowałam nimi jedyne co to dostałam 3 i jedna mi padła. Jestem od niedawna na forum więc nie wiem z jakiego powodu odradzane są te wierzby. Na ogrodowisku napewno musiał być jakiś istotny powód. Nie poleca się pewnych roślin. np budleje przemarzają a o róże trzeba niekiedy bardzo dbać żeby się odwzajemniły wyglądem ale też w każdym ogrodzie inaczej różne rośliny rosną. Te wierzby trzeba przycinać żeby nie zrobił się z nich średnio wyglądający badylek może to dlatego.

Pozdrawiam


Zapraszam do mojego wątku a dowiesz się dlaczego mi ją odradzono. Danusia też nie polecała mi jej specjalnie, powiedziała że jest wiele innych lepszych drzewek i bardziej wytrzymałych. Jas ię nie znam ale dla mnie Danusia to pewniak

Wklejam Ci to co napisała mi Danusia:

"Ja wiem, jest ładna - owszem, gdy młodziutka i zdrowa, ale nie jest długowieczna, po kilku latach będzie albo wielka i brzydka, albo jej wcale nie będzie. Moim zdaniem lepiej inwestuj w zimozielone na pniu, typu trzmielina Fortunego 'Emerald.n Gld' czy podobne, albo w miłorzęby 'Mariken' na pniu.

Nawet karłowe iglaki typu PIcea pungens 'Glauca Globosa' szczepiona na wys. 1- 1,20cm.

Wierzbę trzeba systematycznie i mocno ciąć, inaczej rośnie jak głupia, ja jej nie polecam. Ale nie zabraniam oczywiście. Wiem tylko, że ja jej od lat już nie sadzę w ogrodach bo wiem jak wygląda potem."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies