Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

jagoda99 03:46, 09 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Zostawiam pozdrowienia
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
MuSzka 08:16, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
MuSzka, i jak tam, co tam? Jak prace ogrodowe?


troszkę mnie nie było ale wracam już znowu od wiosny i mam nadzieję że dam radę troszkę popisać, chociaż zajęć mam zatrzęsienie. Przede wszystkim dzieci rosną a jak to mówią niektórzy "małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot". ale dodam że Kochany ten kłopot w porównaniu z innymi kłopotami.

No i na ogrodzie będzie się działo, a dużo już się zadziało. Mój M zaczyna coraz bardziej akceptować zmiany w ogrodzie i sam je nawet inicjuje. teraz dużo by zmieniał i na korzyść. Nasze dwie osobowości zaczynają wydaje mi się tworzyć naprawdę fajny kolorowy ogród. W każdym razie mi się podoba a to już dobrze.

no to troszkę zdjęć
zrobione dzisiaj rano:




między forsycjami w lato będą kwitnąć ostróżki i gailardie i rudbekie i echinops - przegorzan. w planach mamy jeszcze posadzić tam jeżówki różowe bo gdzieś mi poginęły na poprzedniej rabacie tam gdzie były (wszystko pozostałe przesadzałam) do tego jeżówki żółte i pomarańczowe (mam nadzieję że teraz mi nie poginą). i zobaczę co tam jeszcze. pewnie dosadzać będę jak już to wszystko ruszy z kwitnieniem.
Oczywiście dookoła brzozy będą żurawki jedyne o co się teraz sprzeczamy z M (ale nie jest to sprzeczka na talerze ;P) to kolor żurawek dookoła brzozy. Ja chciałabym pomarańczową paprica a M czerwone jak np cherry cola. Ale zobaczymy myślę że się spokojnie dogadamy już w szkółce przy kupowaniu. Dla mnie najważniejsze żeby było kolorowo .
Na rabacie na zdjęciu nie za dobrze widać derenie. Dokupiłam dwa. Jeszcze jeden o jaskrawo czerwonych pędach alba sibirica i drugi Cornus sanguinea 'Winter Beauty' (cudowność - zwłaszcza że uwielbiam derenie) Mój M już zaczyna się trochę denerwować że najlepiej bym samymi dereniami działkę obsadziła ;P ale będą one rozweselać ogród w zimie.

i jeszcze zdjęcie ogrodu warzywnego i rabaty kwiatowej liliowcowej.

na tą rabatę trzeba będzie dosadzić jeszcze więcej tulipanów bo na razie też nie widać jak kwitną.
W wolnej chwili zrobię i wstawię zdjęcia miejsc które będziemy zmieniać jeszcze w tym roku pewnie a już w przyszłym to na pewno.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 08:18, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Kapibara napisał(a)
Muszko odwiedzam sąsiadkę i pozostawiam pozdrowienia. Przeczytałam wszystko od deski do deski, pomysł z dereniami wśród brzóz świetny, mam nawet taki szpaler starych brzóz tuż pod ogrodzeniem na końcu ogrodu i nawet planowałam podsadzić je czerwonymi patykami, tylko jak to zwykle bywa czasu brak, patyków brak, kamieni na obwódkę brak

Mamy dzieciaczki w podobnym wieku, moja Nastusia ma 4,5 a Robcio 1,8

Ślicznie u Ciebie z tymi kamyczkami i ciurkadełkiem. Jak roślinki się rozkrzewią to dopiero będzie!


Dziękuję za odwiedziny i również pozdrawiam. W wolnej, a mam nadzieję że ją znajdę chociaż ostatnio mi dziewczyny chorują przyjdę z rewizytą na forum na pewno a może i na żywo się umówimy w końcu Kto wie. Pozdrawiam.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 08:19, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
jagoda99 napisał(a)
Zostawiam pozdrowienia


Dziękuję bardzo i również pozdrawiam gorąco.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Luki 08:56, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja tak myślę, że wybór żurawek będzie jednak łatwiejszy bo Paprika wyjątkowo kiepsko rośnie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
MuSzka 09:04, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Luki napisał(a)
Ja tak myślę, że wybór żurawek będzie jednak łatwiejszy bo Paprika wyjątkowo kiepsko rośnie


Faktycznie po tej zimie gorzej wyglądała na początku na tle innych (teraz odbiła) ale mi się tak szalenie podoba ten kolor taki żywy i taki jaskrawy. A może Ty masz jakiś pomysł jaką odmianę dać żeby barwnie ożywiła to miejsce pod brzozą? a jednocześnie chcemy wprowadzić jeszcze inne odmiany razem z mężem. te które wymieniłam już mamy u siebie.

Czekam na poradę ekspercie Ty masz tyle odmian... podzielisz się informacją jaką najlepiej dać? pliiiiis taka która będzie ładnie wyglądać całą zimę a jednocześnie będzie miała ładny soczysty kolor. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 09:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
MuSzka wróciła! W końcu

Bardzo fajny kącik warzywnikowy, tam chyba szpaler jakichś krzewów liściastych na jego skraju przy trawniku rośnie..?

Co do żurawek, to żeby nie było chaosu kolorystycznego to bym się trzymała tych barw, które już są, więc limonkowej zieleni i bordo, coś z tego. Ewentualnie może Obsidian..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MuSzka 09:16, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
MuSzka wróciła! W końcu

Bardzo fajny kącik warzywnikowy, tam chyba szpaler jakichś krzewów liściastych na jego skraju przy trawniku rośnie..?

Co do żurawek, to żeby nie było chaosu kolorystycznego to bym się trzymała tych barw, które już są, więc limonkowej zieleni i bordo, coś z tego. Ewentualnie może Obsidian..?


no myśleliśmy o ciemnych też ale mi tak brakuje oczodajnych kolorów ;P zresztą wiesz jaka ja jestem

tak to szpaler dereni na wcześniejszych zdjęciach jest pokazane jak wyglądają ulistnione. na przemian żółte i zielone liście. w tym roku będzie już gęsto.

szkoda tylko że te zielone to nie są te jaskrawe alba sibirica tylko jakaś inna odmiana bo fajniej by wyglądało zimą (dostaliśmy jako sibirica od koleżanki). W zimie widać troszkę czerwony kolor pędów ale jest on ciemny czerwony a nie jaskrawy. ale co zrobić już zostanie.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 09:21, 28 kwi 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Derenie mają takie jaskrawe pędy tylko te najmłodsze, a starsze właśnie ciemniejsze się robią - może ciachnijcie je nisko to jak odrosną jeszcze będą takie jak powinny..? Bo sibirica na zdjęciach w necie ma właśnie takie jaskrawe kolory... Na mieście widziałam niedawno szpaler jakichś dereni, starsze pędy były ciemne, brunatne, a zeszłoroczne cudnie czerwoniutkie.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MuSzka 09:35, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
Derenie mają takie jaskrawe pędy tylko te najmłodsze, a starsze właśnie ciemniejsze się robią - może ciachnijcie je nisko to jak odrosną jeszcze będą takie jak powinny..? Bo sibirica na zdjęciach w necie ma właśnie takie jaskrawe kolory... Na mieście widziałam niedawno szpaler jakichś dereni, starsze pędy były ciemne, brunatne, a zeszłoroczne cudnie czerwoniutkie.


one były ciachane już nie raz ale i tak jakoś inaczej wyglądają mimo wszystko niż te sibiriki które mam z przodu.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies