Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka po Babci

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka po Babci

Canada12 13:54, 18 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
Tak wyglądała działka w tamtym roku lekko przeze mnie uporządkowana, nic nie było prze zemnie nasadzane bo w końcu był to ogród babci. Poprostu pomagałem w jej pielęgnacji, jakby to powiedzieć stawiałem pierwsze kroki w kontakcie z przyrodą.



Kiedyś jakbyłem mały ogród był ogrodem wiejskim wszystko sobie rosło gdzie chiało. Było pięknie i kolorowo ale nie było harmonii.




tu już widać moje pierwsze nasadzenia trzmieline i wierzbe całolistną



i to na tyle zdjęć no więcej nie udało mi się znależć ale jak coś wygrzebie to z miłą chęcią wstawię.
____________________
Canada12 14:15, 18 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
no to zaczeły się pierwsze dni ciepłych dni więc trzeba trochę porozbierać starych ogrodzeń i powiększyć działeczkę. Zaczęłem od postawienia nowego ogrodzenia było ciężko ze względu na pogodę. Zaczeły się pierwsze dni ciepła a po kilku dniach spadł znowu śnieg ale nie ma co się poddawać płot stanął. i zaczęły się pierwsze porządki wywożenie śmieci i złomu. Było ciężko. hehhehe
____________________
Canada12 14:16, 18 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
A teraz czas na układanie kamieni i starych belek kolejowych, ale to już wieczorkiem puszczę bo wszystko jest na aparacie. Pozdrawiam mam nadzieję że pomożecie mi z moją nową pasją.
____________________
Gardenarium 15:58, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ładnie to wszystko opisujesz, ciekawa jestem co zrobisz dalej. Tak się zaczyna pasja ogrodowa Witaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:12, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Canada12 napisał(a)




.


Tutaj jest ciekawy bukszpan, można go "rozeprzeć" patyczkami i zrobić bonsai bukszpanowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waska 20:39, 18 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Oj mnie tez zaciekawiła opowieść
Czekam co dalej bedzie
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
asica 22:03, 18 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Ja też czekam na ciąg dalszy, bardzo lubię takie historie i lubię, kiedy stare dostaje nowe szaty i cieszy kolejne pokolenia
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
hanka_andrus 22:26, 18 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Płotek pierwsza klasa! I jaki porządeczek! Gratuluję i czekam na dalsze efekty!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Canada12 10:07, 19 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
No to zaczynamy pierwsze nasadzenia która jak sobie przypomnę były w pobliżu maja.
Teren który jest jeszcze nie zazieleniony przez trawkę to jest teren który został troszkę poszerzony bo działeczka jest długa ale wąska
____________________
Canada12 10:12, 19 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
Na pierwszym Planie wierzba Iwa takiego mam pecha że jedna się przyjeła a druga poszła tydzień temu do spalenie zamiast drugiej została nasadzona Orszelina Olcholistna
Pani Danusiu wie Panie co brakuje. Odnosników do wirtualnego spisu roślin czyli jak ktoś pisze np Begonia to powinna się podświetlać nazwa tej roślinki a po kliknięciu przenosić linkiem do opisu i zdjęć tej roślinki.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies