Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatowy ogródek Monteverde

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatowy ogródek Monteverde

nicol21 23:05, 01 paź 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Jest u Ciebie co nadrabiac. Busz rozano-kwiatowy a do tego takie pysznosci ze nawet tak pozno a by sie czegos sprobowalo
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
margaretka3 09:55, 02 paź 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
monteverde napisał(a)
Cd.

Hej, Aniu. Ależ cudeńka można zobaczyć w Twoim ogrodzie!
Znalazłam u Ciebie nazwę mojej dalii Anatol. Kupiona jako biała, zrobiła mi niezłą niespodziankę. Miłą zresztą
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
07_Rene 10:14, 02 paź 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
U mnie liriope cos kaprysi, ale jakieś inne mam te kępki. Takie niższe i bardziej zwarte.... Niby miała kwiatostany malutkie w tym roku, ale po przesadzeniu jakoś znikły Chyba jeszcze raz je przesadzę do półcienia
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
monteverde 21:39, 02 paź 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Basilikum napisał(a)
a ten dzem robisz tylko z pigwy czy inne owoce dodajesz? ja u nas kiedys na polce w sklepie eko widzialam konfiture z pigwy z rabarbarem i chyba wyprobuje taka mieszanke. mam zamrozony rabarbar na ta okazje.

No można i tak, ale ja tego nie robię, bo pigwa ma świetny landrynkowy smak
daję tylko cukier, 1 szklankę na 1kg owoców, dla lepszego przechowywania można dać 2 szklanki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:43, 02 paź 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Milka napisał(a)
Lilak piękny, u mnie juz żadnego nie ma, a tu bach niespodzianka, dostałam 2 od Bogdzi, nawet mam miejsce. Różane piękności podziwiałam, jak na pryszcz-ogród jak mawiasz, pełno tam skarbów upychasz

Hej duszko no upycham, ale muszę trochę poluzować i wywalić trochę roślin, róze się rozrastają i potrzebują miejsca, a jakie dostałaś od Bogdzi lilaki? masz Irenko duży ogród to insza inszość niż u mnie buziolki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:49, 02 paź 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
MirellaB napisał(a)


Wszystko jak zwykle piękne, ale to jest najpiękniejsze
Te białe kwiatki to jak one się nazywają? Czy to są jednoroczne, wysokie,niskie? napisz coś o nich. By chyba pasowały u mnie na rabatach między różami

Mirelko to jest bylina z astrowatych nazywa się krwawnik kichawiec dość szybko rośnie i osiąga docelową wysokość od 0,5 do 1m rośnie w kępylubi lekko kwaśne i wilgotne podłoże i oczywiście słoneczko

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:51, 02 paź 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nicol21 napisał(a)
Jest u Ciebie co nadrabiac. Busz rozano-kwiatowy a do tego takie pysznosci ze nawet tak pozno a by sie czegos sprobowalo

Hej Nicola, fajnie, że wpadłaś, dziękuję w imieniu ogródka a czego miałabyś ochotę spróbować? może dżemu z pigwy?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:56, 02 paź 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
margaretka3 napisał(a)

Hej, Aniu. Ależ cudeńka można zobaczyć w Twoim ogrodzie!
Znalazłam u Ciebie nazwę mojej dalii Anatol. Kupiona jako biała, zrobiła mi niezłą niespodziankę. Miłą zresztą

Witam Gosiu, że mogłam w jakiś sposób pomóc a dalia faktycznie piękna

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:59, 02 paź 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
07_Rene napisał(a)
U mnie liriope cos kaprysi, ale jakieś inne mam te kępki. Takie niższe i bardziej zwarte.... Niby miała kwiatostany malutkie w tym roku, ale po przesadzeniu jakoś znikły Chyba jeszcze raz je przesadzę do półcienia

Reniu ja dzieliłam w tamtym roku swoją, u mnie może nawet w za dużym cieniu rośniei dość późno zaczęła kwitnąć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
victoriagos 22:17, 02 paź 2015

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Aniu - powiedz co to jest to niebieskie, mam 2 takie łodygi. Przetrwa zimę i będzie wiosną?



A tego nie znam , ale cudeńko, poproszę nazwę. Dobrze się sprawuje w ogrodzie?
____________________
Siejsko czarodziejsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies