Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 14:32, 18 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witam wszystkich bardzo serdecznie

Mam na imię Renata i od kilku lat namiętnie dubię w ziemi- jak to mówi moja rodzina- sadząc, przesadzając, przekopując i tak w kóło. Mimo że podglądam Was już od dwóch lat zrobiłam w swoim ogródku niezły bigos. Choć na razie nie ma się czym za bardzo pochwalić, liczę po cichu, że pomożecie mi uporządkować mój bałagan, póki jeszcze jestem w stanie to zrobić bez strat.


Nasza działka liczy prawie 0,5 ha i wcina się w pola uprawne, stąd ten tytuł wątku

Po lewej i w dole rośnie w tym roku kukurydza. Reszta jest nasza - do zagospodarowniaNa razie nie ma mowy o ogrodzeniu, więc żyjemy w symbiozie z sarnami, dzikami, a i nornic u nas nie brakuje. Zaraz obok domu rosną wierzby (chcemy wyciąć na jesień z 5 jeśli tylko dostaniemy pozwolenie), 2 jesiony i 2 orzechy włoskie.

Powoli dojrzewam ogrodniczo, nie rzucam się już na wszystko z myślą, "że to też muszę u siebie mieć", choć nadal brakuje mi cierpliwości i chyba trochę konsekwencji w realizacji zamierzeń.

Bardzo podobają mi się ogrody bujnie obsadzone roślinami, sprawiające wrażenie dzikich i naturalnych. Mam nadzieję, że kiedyś tego doczekam.




____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Kondzio 14:54, 18 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam na ogrodowisku bardzo mi sie podoba tytuł wątku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
07_Rene 14:59, 18 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witam, witam.. Cieszę się, że się podoba
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Pszczelarnia 15:08, 18 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I mnie tytuł zwabił. Bardzo mi się podoba. Jak ogród będzie miał się do świata uciekającego ze szkoły nastolatka?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
07_Rene 15:09, 18 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Oprócz dzikiej zwierzyny nasze pole jest domem dla bardziej pożytecznych stworzeń

I ślimaki nie są już problemem
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
AgnieszkaW 15:50, 18 sie 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witam kolejną Małopolankę na Ogrodowisku Ciekawie się zapowiada, teren masz ogromny do zagospodarowania, ale za to jaki może tam powstać ogród! (właściwie, to widzę, że już zaczęłaś tworzyć swoje miejsce na ziemi)
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
grazyna_olsz... 18:38, 18 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
Witam serdecznie
Mamy bardzo zbliżony krajobraz wokół działki
Ciekawa jestem co tam w tej kukurydzy namodziłaś
Wrzucaj zdjęcia
Gardenarium 19:19, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podsyłam artykuł i zdjęcia tego co Ci się podoba

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/198-dzikosc-pod-kontrola-czyli-o-ogrodach-naturalnych

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 21:34, 18 sie 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Reniu witaj, cieszę się, że zdecydowałaś się założyć wątek .wiem że rady tu będą i dobre i złe , ale zawsze coś przesiejesz z naszych rozmyślań.

tu was zaskoczę , że ja już ten ogród widziałam i zapewniam was że Renia idzie w dobrym kierunku, a widoki z ogrodu są do pozazdroszczenia.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
07_Rene 21:41, 18 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
alinak napisał(a)
Reniu witaj, cieszę się, że zdecydowałaś się założyć wątek .wiem że rady tu będą i dobre i złe , ale zawsze coś przesiejesz z naszych rozmyślań.

tu was zaskoczę , że ja już ten ogród widziałam i zapewniam was że Renia idzie w dobrym kierunku, a widoki z ogrodu są do pozazdroszczenia.



Też się cieszę No i dzięki za podtrzymanie na duchu, że jednak nie wszystko spaściłam
Szykuje zdjęcia...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies