Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatowy ogródek Monteverde

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatowy ogródek Monteverde

monteverde 22:12, 21 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzena2007 napisał(a)
Ha my piliśmy kawe z bombardino po obiadku... A potem okazalo się że pieczywa zabrakło i nie miał kto pojechać do sklepu Padlo na małoletnią, ktora musiala udać się rowerem do wiejskiego sklepu

Ja z psiakiem na spacerze wpadłam do żabki po lighty fajki, bo chciało się zapalić i widziałam jak kobieta kupowała ziemniaki, a było już po porze obiadowej po południu troszeczkę pokropiło dla przyzwoitości z nieba ale leciutko
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:15, 21 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bogdzia napisał(a)
Jak po Świętach Aniu? Pozdrówka zostawiam.

Bogdziu po świętach znudzona, wypoczęta i przejedzona jutro do ogrodu 3 kartony do wsadzenia roślin czekają a przyjdą jeszcze powojniki, rudbekia hirta i 3 heliotropy, bo z moich wysianych nic nie wyszło
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 22:18, 21 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, ja jutro też wykorzystam jeszcze jeden wolny dzień. Czy może wiesz, jak wyglądają maleńkie siewki jarzmianki, bo mam pewne podejrzenia w sieci nie znalazłam fotki.
____________________
Dwa ogrody
monteverde 22:28, 21 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, ja jutro też wykorzystam jeszcze jeden wolny dzień. Czy może wiesz, jak wyglądają maleńkie siewki jarzmianki, bo mam pewne podejrzenia w sieci nie znalazłam fotki.

A masz swoje zdjęcia, ja gdzieś mam ale teraz szukałam i nie mogłam znaleźć w sieci też nie ma, wiem tylko, że lepiej nie zbierać nasion tylko dać się wysiać, bo szybko nasiona tracą zdolność kiełkowania
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 22:38, 21 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nie zrobiłam, ale jutro pstryknę. Dojrzałe nasionka rozsypałam wokół rośliny i przykryłam ziemią, po czym kompletnie o tym zapomniałam. Do pierwszego pielenia w tym roku nic nie było widać, a po deszczu coś powschodziło, nie wiem jednak, czy to jarzmianka, są jeszcze malutkie. A dziś odkryłam także kwitnącą siewkę brunnery
____________________
Dwa ogrody
monteverde 22:42, 21 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Nie zrobiłam, ale jutro pstryknę. Dojrzałe nasionka rozsypałam wokół rośliny i przykryłam ziemią, po czym kompletnie o tym zapomniałam. Do pierwszego pielenia w tym roku nic nie było widać, a po deszczu coś powschodziło, nie wiem jednak, czy to jarzmianka, są jeszcze malutkie. A dziś odkryłam także kwitnącą siewkę brunnery

No to super, nie musialaś jarzmianki zbierać ona sama się wysiewa chyba, że chciałaś mieć pod kontrolą, żeby nie wyciepać przy pieleniu brunnera też się potrafi wysiewać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
annawu 23:03, 21 kwi 2014


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
monteverde napisał(a)

Bogdziu po świętach znudzona, wypoczęta i przejedzona jutro do ogrodu 3 kartony do wsadzenia roślin czekają a przyjdą jeszcze powojniki, rudbekia hirta i 3 heliotropy, bo z moich wysianych nic nie wyszło


Aniu to jutro czeka Cię dość pracowity dzionek.
____________________
Ania - W gródku Ani
monteverde 23:08, 21 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
annawu napisał(a)


Aniu to jutro czeka Cię dość pracowity dzionek.

Tak, oby tylko nie padało, bo będzie po robocie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
annawu 23:24, 21 kwi 2014


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Dla mnie, też oby...
____________________
Ania - W gródku Ani
barbara_kraj... 23:30, 21 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
monteverde napisał(a)

Sangwinarie


Aniu, no i doczekałaś się kwitnienia
Jak długo trzymają się liście, bo u mnie dość szybko zasychają.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies