Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

kachat 10:48, 08 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Nie miałam na myśli tego, byś w trawie coś sadziła, tylko zamiast trawy Aby ten cały narysowany wolny pas trawy pod płotem (tam, gdzie świerczek i wierzba) zlikwidować, wysypać korą i obsadzić krzewami. Inaczej mówiąc - zlikwidować cały ten pas trawnika wzdłuż płotu na rzecz rabaty z pięknymi krzewami różnej wielkości podsypanymi korą
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Cleo 11:44, 08 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Aaa widzisz, to jednak źle zrozumiałam. Myślę, że ten pas to nie do końca pas, to jest duża powierzchnia. Na zdjęciu może wydaje się nie niewielki, bo zdjęcie robiłam od drugiej strony, więc takie złudzenie.
Jakbym tam zlikwidowała trawnik zupełnie, to nie wiem, czy nie byłoby za dużo kory. No nie wiem. Wymierzę ten kawałek terenu i wtedy może uda mi się porównać z innym takiej wielkości podobnie zagospodarowanym miejscem.
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 11:54, 08 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Tutaj widać to miejsce. Nie wiem czy chcę całość trawy zlikwidować. Mąż będzie się krzywił hehe

____________________
Marzenia do spełnienia
kasiula79 16:24, 08 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Fajnie to narysowałaś - ja bym tylko "złagodziła" troszkę te fale...
pozdrawiam wciąż upalnie
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Cleo 21:33, 08 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Zrobię fale delikatniejsze, już żeśmy wcześniej do tego doszli z mężem

Podpowiedzcie proszę, czy tuja wschodnia Aurea Nana poradzi sobie w cieniu? Czytałam, że powinno się ją sadzić wyłącznie w słońcu, bo wtedy igły wybarwiają się najpiękniej.
____________________
Marzenia do spełnienia
kasiula79 22:45, 08 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Cleo z iglaków w cieniu sprawdzi się z pewnością cis (są też żółte odmiany), a Aurea Nana raczej nie - chyba się nie wybarwi ładnie.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Cleo 22:51, 08 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Łeeee napaliłam się na tę tuję Już mi Danusia podobnie u siebie odpowiedziała. Powinnam raczej z niej zrezygnować, bo słońce jak dociera to o 17 dopiero. To jest północna strona niestety Już miałam zamysł na rabatę.
Czyli powinnam się na cisie groszkowym raczej skupić.
A miłorząb jak w cieniu? Daje radę? Może jeszcze coś innego, byle zimozielone.

Muszę się zdecydować do niedzieli, bo pchli targ będzie czekał.
____________________
Marzenia do spełnienia
kasiula79 07:45, 09 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
miłorząb da sobie radę w cieniu...
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Cleo 16:43, 10 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Ok to będę miała go na uwadze.

Nareszcie popadało, ale się roślinki cieszą, a trawka jak się cieszy.

Muszę się szybko zdecydować co na tę rabatę w cieniu posadzić. Jutro mam jechać po roślinki a jeszcze głupia jestem w tym temacie.
____________________
Marzenia do spełnienia
kasiula79 19:11, 10 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Cleo odpowiedziałam u siebie - wklejam zdjęcia cienistej rabaty:



na zdjęciu może nie wygląda bardzo atrakcyjnie, bo cała zielona, ale w rzeczywistości bardzo ładnie komponuje się z jasną elewacja domu..
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies