Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

dorciabe 10:41, 10 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Udało mi się zlinkować wątek w podpisie - zapraszam do mnie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 15:44, 10 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Kanciki mam w chodniczku wokół domu, to może i na trawie zrobić
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
agatanowa 15:58, 10 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Jeśli jest to spójne architektoniczne, to tak
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kasiek 21:37, 10 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Witaj Dorotko, oglądam i podziwiam. Co do lini prostych - musisz zdecydować się czy chcesz mieć ogród nowoczesny z kulami, rzeżbionymi roslinami - tak jak u Danusi i wtedy linie proste sa ok (tylko mniej je łam, nowocześnie to bardziej kańciasto na wzór np prostokąta. A jeśli wolisz styl romantyczny to pozostaw zawijasy - te sa naprawde ładne
Co do okrągłej rabaty to przede wszystkim ja stosuje skupienie podobnych kształów a nie sadzenie na przemian - tak by osiągnąć wrażenie większych plam. Np 3 swierki konika obok siebie na kształt trójkąta, 2 kule po skosie, potem z drugiej strony 4 takie same iglaczki na kształt rombu. Poza tym trzeba plamy koloru np miniarurowych berberysów lub trzmielin itp.
Dobrze Ci idzie tak trzymaj
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
dorciabe 22:17, 10 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Kasiek dzięki za wizyte u mnie i rady. Widzisz, nasadziłam bez ładu i składu, a wydawało mi się że kompozycję robie Brakowało tu doświadczonego oka. Czyli czeka mnie znowu przekopywanie roślin. Już jestem mistrzem w przesadzaniu To potrafię najlepiej
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
kasiek 23:05, 10 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Jak czytam posty u innych to wydaje mi sięże wszyscy jesteśmy mistrzami w przesadzaniu! Dojrzałam berberysy - o takich myslałam tylko faktycznie jak są malutkie to ciężko sobie wyobrazić efekt końcowy. Możesz jeszcze dostadzić trzmielinę Gold, barwinka,tojeść rozesłaną - szczególnie żółtą, nieco dąbrówki - to wszystko w miarę kupione przed iglakami np w kształcie uśmiechu czy tam półksiężyca jak wolisz. Do tego spróbuj połączyć choć kilka takich samych iglaków choćby tylko na środku by mieć spokojny trzon kompozycji i gotowe!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
agatanowa 23:39, 10 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasiek napisał(a)
Jak czytam posty u innych to wydaje mi sięże wszyscy jesteśmy mistrzami w przesadzaniu! Dojrzałam berberysy - o takich myslałam tylko faktycznie jak są malutkie to ciężko sobie wyobrazić efekt końcowy. Możesz jeszcze dostadzić trzmielinę Gold, barwinka,tojeść rozesłaną - szczególnie żółtą, nieco dąbrówki - to wszystko w miarę kupione przed iglakami np w kształcie uśmiechu czy tam półksiężyca jak wolisz. Do tego spróbuj połączyć choć kilka takich samych iglaków choćby tylko na środku by mieć spokojny trzon kompozycji i gotowe!


Kaśka, jak ja Ciebie czytam, to Ty lepiej się jednak przekwalifikuj i paragrafy olej ...hmm sikiem prostym Przepraszam, co czulszych za wyrażenie się
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
dorciabe 09:58, 11 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Trzon kompozycji, kurcze pieczone i do tego jeszcze spokojny. Jak piszesz Kasiu to wszystko takie proste. Będę walczyła. A te moje dwa berberyski to bidulki, jeden to bagatelle, a drugi golden ring nana. Wogóle ich nie widać, prawda. Te roślinki wszystkie są malutkie wkopane tej wiosny.

to bagatelka

to tez z obwódką


____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 10:19, 11 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Z grugiej strony domu będzie kostka i wjazd. Teraz bałagan tam jest. Na razie tylko tuje posadzone, żeby rosły i zasłoniły brzydkie sąsiedztwo. W siatkę wrosło drzewo, wyglada na raczej usychające. Puszczę po nim bluszcz, tylko jeden czy dwie sadzonki?



____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
10:54, 11 sie 2013
dorciabe napisał(a)
W samym rogu mam dużego iglaka (nie znam nazwy) pozostał po starym ogrodzie , wyrósł że ho ho. W ubiegłym roku kopaliśmy dziurę pod fundament pod ogrodzenie i chyba kopareczka korzonki ciut uszkodziła bo cały środek zbrązowiał. Iglak miał być spisany na straty, A na wiosnę końce się zazieleniły. Podlałam go magiczną siłą do iglaków i rośnie. Nie wygląda może zbyt ładnie, ale szkoda mi go wycinać.


Dorciabku witam Cię serdecznie
Jakbym widziała swoje drapaki cyprysiki,namęczyliśmy się ale warto było...ufff...nie będę musiała latać z sekatorami,piłami,szczotkami
Twoja nazwa wątku idealnie pasowałaby do mojego,też mam ogród mniej więcej w wieku Twojego i teraz odmładzamy go.Szkoda,że od początku nie formowaliśmy krzewów,ogród teraz wyglądałby inaczej ale małą wiedzę wtedy posiadałam.Widzę dużo podobieństw w naszych ogrodach
Twoje dziecię też ma swoje drzewo.U nas są to dwa cyprysiki nutkajskie 'Pendula', dzieci je sadziły.Adrianna mówi na nie" smutaski nasze"
Widzę świeże hosty,ja też w tym roku latałam z moimi po całym ogrodzie..i nie tylko z nimi,zastanawiam się ile km zrobiłam z doniczkami
Aaa..i mam młodszą siostrę Dorcię
Będę zaglądać..
Pozdrawiam niedzielnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies