Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

elzbieta_g 10:30, 05 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
u mnie też leje, a że okna mam brudne to fotki nie pokażę bukszpanki masz takie duże i chyba w dobrej formie, a swoje maluchy z doniczkami zakopałam w ziemi
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
WilczaGora 10:31, 05 lis 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Dziewczyny,

zajrzyjcie tu: http://www.wilczagora.blogspot.com/2013/10/kalendarz-ogrodnika-pazdziernik.html

w punkcie "sadzonkowanie" jest mała instrukcja

macham z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
agatanowa 10:40, 05 lis 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Czyli i tak trzeba by "sadzonki"=sztobry przechować do wczesnej wiosny (ponoc również mozna zakopać w ziemi i wykopać wiosną)).
Ewa,a nie ma sensu wsadzenie ich np. w doniczkę w domu, tak, jak robi to Kasia z bukszpanami? Do wiosny byłyby już ukorzenione (w teorii ).
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
WilczaGora 10:55, 05 lis 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
agatanowa napisał(a)
Czyli i tak trzeba by "sadzonki"=sztobry przechować do wczesnej wiosny (ponoc również mozna zakopać w ziemi i wykopać wiosną)).
Ewa,a nie ma sensu wsadzenie ich np. w doniczkę w domu, tak, jak robi to Kasia z bukszpanami? Do wiosny byłyby już ukorzenione (w teorii ).


oczywiście, że można spróbować, jeśli tylko masz gdzie przechowywać
ale nie jest to preferowana metoda bo dość ciężko zapanować nad właściwą temperaturą i odpowiednią wilgotnością przez te kilka miesięcy
Jeśli chodzi np.drzewiaste, w tym nasza ukochana "Annabel" to mam już kilkanaście nowych roślin dzięki tzw."odkładom" to jest dopiero rewelacyjna metoda i prawie 100% pewna
przyginamy późnym latem gałązkę do ziemi, mocujemy, nasypujemy mały kopczyk ziemi i czekamy aż się ukorzeni..potem odcinamy tę gałązkę (np. łopatą) po obu stronach i przenosimy na nowe miejsce...
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
malgorzata_s... 12:05, 05 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Buziaczki Kasiu u mnie leje i wieje na dodatek. Góry szare i zamglone brr.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Katkak 20:03, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
BASIA8 napisał(a)
Witaj Kasiu.
Piękne pluchowe zdjęcie zrobiłaś, a bukszpanki wyglądają na zdrowe


Dzięki Basieńko, fajnie by było gdyby się udały te bukszpaniki Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:46, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
WilczaGora napisał(a)


oczywiście, że można spróbować, jeśli tylko masz gdzie przechowywać
ale nie jest to preferowana metoda bo dość ciężko zapanować nad właściwą temperaturą i odpowiednią wilgotnością przez te kilka miesięcy
Jeśli chodzi np.drzewiaste, w tym nasza ukochana "Annabel" to mam już kilkanaście nowych roślin dzięki tzw."odkładom" to jest dopiero rewelacyjna metoda i prawie 100% pewna
przyginamy późnym latem gałązkę do ziemi, mocujemy, nasypujemy mały kopczyk ziemi i czekamy aż się ukorzeni..potem odcinamy tę gałązkę (np. łopatą) po obu stronach i przenosimy na nowe miejsce...


Ewunki dzięki za rady. Też czytałam o tych odkładach i pewnie spróbuję na następny rok, bo te moje hortki bukietowe są bardzo młodziutkie. Same są jeszcze liche, więc nie bardzo jest z czego robić odkłady. Dzięki wielkie, pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:48, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Buziaczki Kasiu u mnie leje i wieje na dodatek. Góry szare i zamglone brr.


Gosiaczku u mnie też leje cały czas. W ogóle dzień był dziś bardzo mokry i strasznie ciemny. Każdy wlecze noga za nogą i ziewa. Ech, plucha i już. Ale taka pogoda jest idealna na zaszycie się z książką pod ciepłym kocykiem Uwielbiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:49, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
elzbieta_g napisał(a)
u mnie też leje, a że okna mam brudne to fotki nie pokażę bukszpanki masz takie duże i chyba w dobrej formie, a swoje maluchy z doniczkami zakopałam w ziemi


Elunia nie przejmuj się oknami, wrzucaj foty i już Te bukszpanki takie sobie, w sumie nie wiem czy przetrwają. Po hortce widać od razu, że jest ok, a one takie niewyraźne
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
jola54 21:35, 05 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj!
ależTy masz piękną działkęi tak zadbaną,Taka przestrzeń i piękne zakądki, krzewy i drzewa już takie duże, nie to co umnie.a tu

a to mój kolejny obraz dla ciebie.....jeszsze nikt go nie oglądał
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies