Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Sebek 18:32, 23 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ufff, ale się dziś zmachałem
Ale za to roślinki po drugiej stronie domku w większości posadzone
Na początku wykopałem dół pod kulę, nie wiem kiedy ją zamontuję, ale w niedzielę mam gości, więc sprężać się muszę tak wyglądał jeszcze przed położeniem folii

Nie posadziłem tylko bukszpanowej obwódki, ale rabata jest już prawie gotowa, jeszcze powsadzam między nie byliny i rozsypię korę, a przy kuli granitowy żwirek. Tak to wygląda w chwili obecnej.



Myślałem, że będę musiał dokupić krzewów, a miałem ich na styk Tawułę i płożącą trzmielinę miałem wcześniej i musiałem przesadzić, akurat się dla nich miejsce znalazło
Cebulowe raczej tu nie będą, ale na razie niech sobie siedzą. Jeszcze mam jedną wiadomość - murku już nie ma Trzy dni z nim roboty było, ale już skończone. Jak huśtawka się tam zmieści to będzie git, a jak nie to jakaś ławeczka będzie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
shrekol 18:42, 23 mar 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Sebek napisał(a)




Sebek z mojego doświadczenia podczas wykonywania źródełek to pojemnik zakopał bym ciut głębiej, żeby po położeniu foli zrobił się lejek do środka ale może się mylę Danusia ma większe doświadczenie i się na pewno wypowie
Mam pytanie czy kupowałeś gotowe jak są w obi źródełko?
____________________
Sebek 18:50, 23 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Też miałem taki zamiar i mam już folię rozłożoną, lecz chyba to starczy. Po za tym ledwo dokopałem się tej głębokości, same kamienie u mnie. Fontanna jest dość mała, ale jak będzie rozpryskiwać wodę to doleję ją do pojemnika. Na 16 stronie u mnie jest cała opisana i jej wygląd, zaglądnij jak chcesz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 18:55, 23 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No jak Ci rabatka ładnie wyszła
____________________
U Matki
Sebek 19:03, 23 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zajęło mi to trzy godziny dzisiaj, ale jak skończę to chyba będę miał talię osy, bo spala to dużo energii
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
shrekol 19:15, 23 mar 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Fajna ta kula a z czego ona jest bo albo nie doczytałem albo nie jest napisane? ja oglądałem w OBI z granitu polerowanego bo u mnie na granicie w tamtym roku okropnie glony opanowały nawet dolewanie preparatu nie pomagało za bardzo
____________________
Sebek 19:16, 23 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Właśnie nie wiem, bo waży bardzo dużo, ale sądząc po cenie myślę, że może to być beton?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Syla 19:35, 23 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To pokazuj krok po kroku jak montujesz tą fontannę oki ? Bo ja u sibie muszę takie dwie zainstalować
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
alinak 19:37, 23 mar 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Sebek gdzie to cudeńko kupiłeś?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 20:04, 23 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kupiłem ją w centrum ogrodniczym w Andrychowie, mają naprawdę ogromny wybór fontann. Nie wiedziałem na którą się skusić, jednak tą chciałem mieć od początku i właśnie tą wziąłem. A jak będę ją montował to porobię fotki krok po kroczku, o ile nie zapomnę Danusia także opisywała w artykule, ale i u mnie w wątku, może nawet moje fotki nie będą potrzebne jak zobaczysz wpisy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies