Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Sebek 20:33, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
siaaska napisał(a)
Sebek jak tam dzisiaj u Ciebie? Dalej tak wiosennie i kolorowo?
U nas sypie śnieg i zrobiło się biało Jednak prognozy się sprawdziły...


U nas góry tylko ośnieżone, potem już padał deszcz. Jak przed chwilą wróciłem to nie patrzyłem czy jeszcze leży, bo ledwie żyję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:38, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ina napisał(a)
Zajrzałam do Ciebie,bo widzę, że jesteś mniej więcej z tych samych okolic. Ostatnio natknęłam się w necie na ofertę szkółki betula z Bielsko-Białej. Może tam byłeś, wiesz coś o nich, bo widziałam na ich stronie dosyć tanio świerki serbskie i tuje szmaragd, a że noszę się z zamiarem zakupu roślin więc chciałam się tam wybrać. tylko czy warto? Może masz już obeznanie i możesz coś podpowiedzieć. Słyszałam także o Pisarzowicach, widziałam stronę, ale nie było cen.


Nie byłem tam, więc nie wiem co mają. Ale wczoraj oglądałem chyba ich stronę i fajnie nawet

W Pisarzowicach kupiłem większość krzewów do swojego ogrodu, ceny są normalne, nawet taniej niż w markecie. Tylko na święto kwitnącej azalii w maju podwyższyli ceny - przynajmniej drożej mi się wydawało w porównaniu do marca... Ale i tak pojadę w tym roku - warto
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:41, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
butterfly napisał(a)
Sebek, cofnęłam się trochę do tyłu i przeczytałam twoje dylematy odnośnie kupna cyprysika na pniu.
W sobotę tydzień temu byłam w szkółce po roślinki i zajrzałam do Leroy Merlin. Od razu swoje kroki skierowałam do ogrodniczego stoiska. Z daleka już zauważyłam jak jedna pani wyjeżdża z dwoma iglakami na pniu, piękne kule... Moje oczy się zaświeciły bo już już myślałam że to poszukiwane również przeze mnie cisy !!

Okazało się, że to cyprysiki. Dużo tego było i nawet ładne. Tutaj część.



I jeszcze takie.




Cena dużo niższa, od tej która ty podawałeś.

Ale najwidoczniej kopane...



Daj znać to usunę zdjęcia.

Suma sumarum - z daleka wrażenie robią i musiałam się mocno bić z myślami aby je nie kupić... Ale zaraz sobie przypomniałam że one wrażliwe, i że przemarzają... u mnie nie miałyby szans...



Nie usuwaj zdjęć

Ona są kopane - bryła jest zbyt mała Raz kupiłem takie trzy kule - nawet w większej donicy - i nie przeżyła - miała ścięte zbyt mocno korzenie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:28, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trochę wiosny - jeszcze z zeszłego tygodnia







____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:30, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262






____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grupa_trzyma... 21:33, 30 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Pięknie, u nas nic nie kwitnie...buuu! Jutro chyba kupię jakieś bratki. Też chcę mieć trochę kolorów! Sebastian, kiedy ty znajdujesz czas na szkołę i ogród i porady na forum? Hmmm? A kim chcesz być w doroślejszym życiu?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
finka 21:33, 30 mar 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Sebek ładne zdjęcia robi Twój aparat no i Twoja ręka...Ty też chory? Czy zmęczony? Mnie dopadło choróbsko wiosenne...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
hania 21:37, 30 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
potwierdzam,ładne zdjęcia
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Sebek 21:38, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Pięknie, u nas nic nie kwitnie...buuu! Jutro chyba kupię jakieś bratki. Też chcę mieć trochę kolorów! Sebastian, kiedy ty znajdujesz czas na szkołę i ogród i porady na forum? Hmmm? A kim chcesz być w doroślejszym życiu?


Znalazlem międzyczas Ale w weekendy jestem bardziej aktywny na forum na pewno. Teraz w szkole mamy strasznie dużo roboty, bo nie chcę pisać brzydziej, żeby nazwać rzeczy po imieniu

A kim - hmmm - coraz bardziej architektem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:40, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
finka napisał(a)
Sebek ładne zdjęcia robi Twój aparat no i Twoja ręka...Ty też chory? Czy zmęczony? Mnie dopadło choróbsko wiosenne...


Zmęczenie - sprawdzian z matmy z funkcji kwadratowej wyssał ze mnie całe życie - obym miał tylko dwa - wystarczy mi, bo już mam dość
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies