Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

AgnieszkaW 16:01, 24 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
No nie wiem Aneczko, czy pergola przy słupie to dobre rozwiązanie Ja bym jej tam nie stawiała, bo za dużo będzie w tym miejscu i efekt odwrotny - zamiast odwracać uwagę od słupa, to będzie ją przyciagać. Popatrz, jak Marzena z "O" rozwiązała problem podwójnego słupa. Posadziła winobluszcz trójklapowy, tylko trzeba go mieć pod kontrolą, by nie poszedl na druty. Ciekawe rozwiązanie zastosowała też Debra - obudowała go drewnem - zobacz koniecznie te dwa przyklady.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Bogdzia 21:32, 24 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Fajny projekt ale nad słupem trzeba dobrze sie zastanowic bo jest akurat na wysokości tarasu a wiec bardzo widoczny.Przynajmniej do wysokości wzroku trzeba go czymś zasłonic lub obsadzic.Pozdrawiam .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Karina 22:58, 24 wrz 2013


Dołączył: 01 maj 2013
Posty: 15
Witam "krajankę" i pozdrawiam, zapowiada się pięknie
____________________
Aneczka 23:10, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
No właśnie jest centralnie naprzeciw tarasu Posadziłam przy nim różę pienną (przy obu nogach), żeby go zakryć, ale nie wiem jak ona tam będzie rosła. Na razie jest malutka. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mogę na was liczyć Agnieszko już lecę oglądać
Witaj Karino
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
viva 23:14, 24 wrz 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Aneczko, widzę, że projekt masz już gotowy . Uzyskasz efekt taki jaki chciałaś, każdy spojrzy innym okiem i coś ci podpowie, decydować będziesz sama
Czy jeszcze teraz jesienią chcesz jakieś kopania, nasadzenia robić, czy to raczej prace na wiosnę a teraz tylko planowanie? Czym myślisz wypełniać rabaty?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Aneczka 01:42, 25 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Z wielką chęcią kopałabym już teraz, ale nie będę miała roślinek, żeby tam posadzić. Pewnie minie bardzo dużo czasu, zanim obsadzę te rabaty Samych hortensji planuję kilkanaście a samo to to już duży wydatek. Dziękuję ci serdecznie, że zajrzałaś do mnie, jestem zachwycona
Rabaty planuję wypełniać hortensjami (vanilka, limonka), różami, hostami, lawendą, posieję jesnoroczne. Jak będę miała czas to wstawię fotki nasion jakie kupiłam
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
kasiek 09:49, 25 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ach te wydatki - płacze nad portfelem chyba każdy kto opuszcza szkółkę
Aniu ja kupiłam hortensje w OBI - niby w supermarketach sie nie kupuje ale ja nie narzekam- właściwie to wszystkie rosliny z tamtad mi sie poprzyjmowały. A hortensje były wielkie ok 1 m wysokości - candellight i vaniliafrise. i kosztowały 20 zł
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
malgorzata_s... 11:26, 25 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Czas przeleci i ani się obejrzysz będzie pięknie.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Aneczka 16:10, 25 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Dziękuję kochane Kasiu dziękuję ci za tą informację
Takie nasiona cebulki już mam:

Zebrałam też "okoliczne" nasiona aksamitki rozpierzchłej pomarańczowe i żółte, goździka brodatego i kosmosu. Zebrałam też nasiona za swoich roślinek np dziwaczek różowy, petunia czerwona, surfinia biała, różowa i fioletowa.
Rozsiałam już nasiona zebrane z lawendy i goździka ogrodowego, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam, że teraz, czy powinnam je zebrać i wysiać wiosną. Na dodatek siałam tam, gdzie mam wyściółkowane korą, a nie wiem czy tak można. Co prawda pomieszałam leciutko tą korą, żeby nasionka nie leżały na wierzchu, ale nie wiem co z tego będzie. Jak wy siejecie tam gdzie macie korę?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 10:21, 26 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
A czy kupowałyście już może coś tutaj, bo ceny i sadzonki wyglądają zachęcająco? :
http://albamar.pl/pl/krzewy/38-hortensja-bukietowa-limelight-hydrangea-paniculata.html
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies