Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczątek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczątek ogrodu

as226 15:45, 20 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
AgnieszkaW napisał(a)
Wymyśliłam taki układ rabat, myślę, że jest w miarę spójny, może Ci się przyda ten pomysł...(poszerzyłam i złagodziłam podjazd i ścieżkę do domu)


Dziękuje Agnieszko bardzo za pomoc. ten wjazd właśnie tak myślałam zrobić i zlikwidować ten zawijas.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
AgnieszkaW 15:58, 20 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Tu może widać lepiej, dodałam jeszcze dwie "kostki", w których możesz posadzić coś na pniu w otoczeniu 'czegoś". Podobnie powinny być obsadzone kostki z prawej strony, by nawiązać do całości.
. Ważne jest też, by wytyczając rabaty - kostki, było miejsce na przejazd kosiarki do trawy.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
as226 16:06, 20 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
AgnieszkaW napisał(a)
Tu może widać lepiej, dodałam jeszcze dwie "kostki", w których możesz posadzić coś na pniu w otoczeniu 'czegoś". Podobnie powinny być obsadzone kostki z prawej strony, by nawiązać do całości.
. Ważne jest też, by wytyczając rabaty - kostki, było miejsce na przejazd kosiarki do trawy.


Agnieszko Twoja sugestia to delikatnie połączenie wjazdu z pasem tujek-rabat. Nie tak, jak ja rozrysowałam????
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
AgnieszkaW 16:08, 20 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Chyba jednak trochę inaczej.., ale pamiętaj, że Ty tu rządzisz... Ogród ma się Tobie podobać i dla Ciebie ma być funkcjonalny, to są tylko podpowiedzi, z których możesz, a nie musisz skorzystać
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
as226 16:11, 20 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
AgnieszkaW napisał(a)
Chyba jednak trochę inaczej.., ale pamiętaj, że Ty tu rządzisz...


Dziękuje za każdą Twoją poradę i wskazówki, zawsze jesteś u mnie pierwsza z pomocą ))
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
malgorzata_s... 17:25, 20 lut 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33764
Oj ile tutaj wspaniałych planów Niestety w projektach to ja noga jestem, ale Aga mistrzyni To pomoże Pozdrawiam i trzymam paluchy
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
as226 19:38, 20 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Oj ile tutaj wspaniałych planów Niestety w projektach to ja noga jestem, ale Aga mistrzyni To pomoże Pozdrawiam i trzymam paluchy



Dziękuje Gosiu
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
AgnieszkaW 19:57, 20 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jeszcze taka "łezka" przy podjeździe przyszła mi do głowy. Tam możesz dać tego wielkiego bukszpana, którego masz mieć albo coś innego...Wtedy z boku z prawej musiałoby być inaczej niż zaplanowałam, np. też taka 'wysepka' w ksztalcie łezki: o tak mniej więcej


Myślę, że jeszcze ktoś tu zajrzy i mądrzej doradzi...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
akanta 22:19, 20 lut 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
AgnieszkaW napisał(a)
Jeszcze taka "łezka" przy podjeździe przyszła mi do głowy. Tam możesz dać tego wielkiego bukszpana, którego masz mieć albo coś innego...Wtedy z boku z prawej musiałoby być inaczej niż zaplanowałam, np. też taka 'wysepka' w ksztalcie łezki: o tak mniej więcej


Myślę, że jeszcze ktoś tu zajrzy i mądrzej doradzi...


Niestety nie jestem w stanie obecnie nic tu dorysować.Ale może uda mi się słownie nakreślić taką wizję aby podkreślić urodę wejścia i nawiązać do półkola schodów.Mianowicie widzę tu podkowę skierowaną podstawami równymi szerokością do istniejących przy ścianie rabat tworzącą wewnętrzny placyk/wyżwirowany / .W jego głębi można postawić donicę na podwyższeniu ,ławeczkę lub posadzić pnącą różę na stojaku a za nią hortensje.Generalnie kilka gat.roślin.Geomertię i szer.strony lewej od wjazdu też dałabym po prawej jako odbicie.Jak na przedogródek będzie bardziej elegancko i uporządkowanie.Szerokość przejścia do domu ustaliłabym na 1/2 szerokości wjazdu dla zachowania proporcji.Pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
as226 23:52, 20 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
akanta napisał(a)


Niestety nie jestem w stanie obecnie nic tu dorysować.Ale może uda mi się słownie nakreślić taką wizję aby podkreślić urodę wejścia i nawiązać do półkola schodów.Mianowicie widzę tu podkowę skierowaną podstawami równymi szerokością do istniejących przy ścianie rabat tworzącą wewnętrzny placyk/wyżwirowany / .W jego głębi można postawić donicę na podwyższeniu ,ławeczkę lub posadzić pnącą różę na stojaku a za nią hortensje.Generalnie kilka gat.roślin.Geomertię i szer.strony lewej od wjazdu też dałabym po prawej jako odbicie.Jak na przedogródek będzie bardziej elegancko i uporządkowanie.Szerokość przejścia do domu ustaliłabym na 1/2 szerokości wjazdu dla zachowania proporcji.Pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń.



Dziękuje Anno za wszelkie wskazówki i porady
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies