Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczątek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczątek ogrodu

Cleo 23:02, 18 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
as226 napisał(a)



Całą zimę oglądam Ogrodowisko i już mi się zmieniła 3 koncepcja, więc wiesz, jak to jest

Ja tez tak mam i to jest straszne. Ciagle cos nowego mi do glowy przychodzi, a pewnie jak dojdzie co do czego to zrobie jeszcze inaczej.
Musze sobie wrysowac roslinki tak, jak Ty. Narazie mam narysowany dom, sciezke i mniej wiecej ksztalt rabat, jak chcialabym, zeby wygladaly.
____________________
Marzenia do spełnienia
as226 23:18, 18 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Cleo napisał(a)

Ja tez tak mam i to jest straszne. Ciagle cos nowego mi do glowy przychodzi, a pewnie jak dojdzie co do czego to zrobie jeszcze inaczej.
Musze sobie wrysowac roslinki tak, jak Ty. Narazie mam narysowany dom, sciezke i mniej wiecej ksztalt rabat, jak chcialabym, zeby wygladaly.



Kochana damy radę, wiadomo, że w pierwszym roku nie będzie, tak wspaniały, jak z realizacji Danusi, ale powoli, powoli będziemy miały swoje ogrody.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Cleo 13:02, 19 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Damy, damy, na pewno. Grunt to pozytywne myślenie. Pozdrowionka
____________________
Marzenia do spełnienia
as226 15:25, 19 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Oglądam i oglądam i raz jestem przekonana do linia prostych, a raz do falujących ;(
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
wietrzyk 17:46, 19 lut 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej Dziewczęta
Jeśli mogę doradzić w kwestii planu, zróbcie sobie taką bazę planu:
- na dużą kartkę milimetrową, nałóżcie takiego samego formatu kalkę techniczną i zamocujcie je razem np taśmą klejącą lub spinaczami (żeby się nie rozłaziły)
- na tym będzie łatwo wyrysować zarys działki (może być z mapki geodezyjnej), domu i innych stałych elementów, które już są (także rośliny, które już macie i jesteście gotowe pozostawić, np większe drzewa) na działce. polecam skalę 1:100 (1cm na kartce odpowiada 1m w rzeczywistości) rysujcie ołowkiem, a jak wszystko będzie się zgadzać poprawcie czarnym cienkopisem
- zdejmujecie kalkę techniczną i kserujecie w kilku egzemplarzach
- macie gotowych kilka rzutów na których możecie kreślić do woli, na jednej linie zaokrąglone, na innej proste i porównajcie sobie.
Przykład:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3522-ogrod-w-puszczykowie?page=5

Jeśli już znacie ten sposób, to sorki, że się wymądrzam. Mnie taki plan bardzo pomógł

pozdrawiam serdecznie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
as226 19:40, 19 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
wietrzyk napisał(a)
Hej Dziewczęta
Jeśli mogę doradzić w kwestii planu, zróbcie sobie taką bazę planu:
- na dużą kartkę milimetrową, nałóżcie takiego samego formatu kalkę techniczną i zamocujcie je razem np taśmą klejącą lub spinaczami (żeby się nie rozłaziły)
- na tym będzie łatwo wyrysować zarys działki (może być z mapki geodezyjnej), domu i innych stałych elementów, które już są (także rośliny, które już macie i jesteście gotowe pozostawić, np większe drzewa) na działce. polecam skalę 1:100 (1cm na kartce odpowiada 1m w rzeczywistości) rysujcie ołowkiem, a jak wszystko będzie się zgadzać poprawcie czarnym cienkopisem
- zdejmujecie kalkę techniczną i kserujecie w kilku egzemplarzach
- macie gotowych kilka rzutów na których możecie kreślić do woli, na jednej linie zaokrąglone, na innej proste i porównajcie sobie.
Przykład:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3522-ogrod-w-puszczykowie?page=5

Jeśli już znacie ten sposób, to sorki, że się wymądrzam. Mnie taki plan bardzo pomógł

pozdrawiam serdecznie



Joasiu nie wymądrzasz się, dziękuje.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
ana_art 10:09, 20 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
przychodzę z rewizyta i powiem Ci że koncepcja wielu osobom się zmienia ale najwazniejsze trzymać się w miarę możliwości jednej
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
as226 13:30, 20 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
ana_art napisał(a)
przychodzę z rewizyta i powiem Ci że koncepcja wielu osobom się zmienia ale najwazniejsze trzymać się w miarę możliwości jednej


Dziękuje
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
boguslawa_ma... 13:32, 20 lut 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
as226 14:22, 20 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
boguslawa_madejska napisał(a)
Pozdrawiam wiosennie



Bogusiu dziękuje, już czuć wiosnę )))))
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies