Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

popcorn 09:38, 19 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
U nas takie przystrzyżone tujki na targu pan sprzedaje - wyprowadza się je ze zwykłych tujek, tnąc. Po dwóch-trzech sezonach pewnie kulka gotowa.

a nie lepsze byłyby trzmielinowe kulki na pniu?? Mam mieszane uczucia co do tych tujkowych (Tesia wybacz hihihi
Mam taką kulkę kupioną od rzeczonego pana, z jałowca. Mam wrażenie że pan je robi jak mu krzaki od dołu marnieją - np u sąsiadki pies poobsikiwał i są łyse do 30 cm od dołu Wydaje mi się że trudno je utrzymać w ładzie, do tego ciągle rosną i kulki są coraz wyżej

Marzeno, kliknęłaś już grujeczniki? Przyszły już? Nadal wydaje mi się że dobrze będzie z nimi Oczywiście od razu nie zasłonią, ale za parę lat już tak Cięłabym tylko na wyraźne życzenie sąsiada, jak mu po murze skrobać zaczną - ale nie mają co skrobać, bo tynku brak
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 09:42, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
No tak, nie mam takich tujek do odzysku będę szukać w szkółkach może.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 09:43, 19 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Masz fotkę "na wprost"?
coś się zaplanuje i narysuje. Co ma być pod kulkami na pniu? I czemu nie trzmielina?
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 09:43, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
A wracając do tej rabaty pomożesz rozplanować nasadzenia?
Na tym węższym boku ogrodzenia przy furtce posadzić hortensje limke( takie mam przy betonowym płocie) i z przodu żurawki? a co na plecki?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 09:45, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
O witam Karola, fakt trzmielina na kiju też jest fajna. Inspiracją było zdjęcie z kulami iglakowymi a w nogach róże płożące
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 09:48, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Grujeczniki już zamówiłam, w piątek tydzień temu, jeszcze nie przysłali Jak przyjdą przymierzę do rabaty Pomyslę jeszcze nad tym rozwiązaniem.

O mater dei ile ja mam do zrobienia
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 09:53, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Fotkę mam taką.Rabata jest do obsadzenia od początku od lewego skrajnego słupka do altanki, jakieś 5-5,5 metrów na 2 metry.

____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 09:56, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Posadzić 3 trzmieliny na kiju - tylko jakiej wysokości? równe z siatką, pod nimi róże okrywowe - fairy - chyba są ładne, a co jeszcze , coś z tyłu?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 10:29, 19 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Marzeno, do zrobienia jest ta rabata na ostatniej fotce?

na pewno do poszerzenia, na takim wąskim skrawku niewiele Ci się zmieści!
A co na plecki?Żywopłot jakiś by się przydał, coby odgrodzić się od sąsiada? Tujki-szmaragdy, choina kanadyjska do cięcia, lub cisy?
A może tylko Biało-zielony dereń elegantissima, i tyle? Odgrodzi od sąsiada, bezobsługowy jest, a bardzo ładny - sam w sobie? i rabaty by nie trzeba było poszerzać, tylko brzegi ładnie wykancikować i zbędne zielsko wyrwać

napisz do gościa od grujeczników, co on sobie mysli tyle czasu?
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 10:50, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Karola, to jest ta rabata, ale nie ma tam sąsiada bezpośrednio za siatką tylko mieszka tam mój piesio Kapsel U niego w ogrodzeniu rosną jakieś krzaki na razie które zasłaniają sąsiad( może kiedyś posadzę tam jakiś ładny żywopłot liściasty) Szerokość rabaty będzie po całości 2m To jest bardzo widoczna rabat jak wchodzimy do tej części ogrodu ichciałam jakoś tak ładnie, żeby było
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies