Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

popcorn 19:48, 21 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow! zrób zdjęcia stanu obecnego poszaleliście!! pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 21:32, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Jasne coś wstawię, co prawda to nie będzie ciekawe
Ale, żeby nie było że tylko zmiany wstawię kilka moich kwiatuszków

____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 21:52, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
a teraz co nieco z tego co wczoraj podziałalismy
tak bylo:


a po wykopaniu wszystkiego prawie mam pustą rabatę dlugosci 8,30 szerokosci 1,5m. To jest ta rabata koło Kapsla na która nie mam pomysłu:
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 22:08, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
a w dalszej części ogrodu powstała bylinowa na razie z tego co było wysadzone z rabatek.


po wysadzeniu bylin powstała kolejna rabata( na przeciwko ogrodzenia Kapsla) do zagospodarowania:



TAk było przed demolką
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 08:43, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
jesuu jaka demolka!!
Ach ale bym chciała mieć tyle wolnego, pustego POLA!

Przy ogrodzeniu psa chyba miałaś już pomysł, rozmawiałyśmy na ten temat, Tesia super radziła??

Po drugiej stronie chyba jest zbyt szeroko, ile tam masz, ze 4m? Skróciłabym rabatę do ok 2,5m od płotu (zawsze to mniejsza rabata do obsadzenia).
Co to za drzewko w doniczce? Ładnie mu bedzie w lawendzie - ale może ją jakoś przesadzić, żeby na planie koła rosła? pisz
____________________
Mój nowy ogródek
Mala_Mi 09:02, 22 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Lecę od Tesi... nie panikuj, w grupie gdzie jest wiele kobiet czasami dochodzi do sytuacji, które wymykają się spod kontroli. Takie frustracje ogrodowe... tutaj każda osoba jest fajna i pozytywna.. tylko nie każdy jest taki sam. A jak różni to i różne podejście nawet do ogrodu. Są też prywatne sympatie, wiec staje się w obronie tych co się bardziej lubi nie patrząc na merytoryczne powody iskrzenia. Forumki nasze prywatnie są dużo fajniejsze w realu niż na forum.. tu są tylko pisane słowa, które czasami można opacznie zinterpretować, wiec łatwo o burzę. Ale każda burza przechodzi, mija i świeci słoneczko. I tego sie trzymajmy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
MarzenaG 10:23, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Była propozycja na kulki bukszpanowe ale co do tego?
Wymyśliłam coś takiego : rabata długość 8m x 2-1,5m
Zaczyna od 2x Berberys RED PILLAR, potem miscant Variegantus, 2x red pillar znowu miscant i 2x red pillar. Przed nimi jakos ieregularnie kulki bukszpanowe? czy coś innego kulkowego i żurawki i niższe trawki?



I jak to odbieracie?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 10:36, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aniu, czy ja komuś, coś, kogoś uraziłam czy coś?
Marzenko, spokojnie! Ja jakoś tak mam, że mi się 3kami podobywają nasadzenia
Czyli zasłaniasz cały wybieg piesa? Nie zostawiasz mu jakiegoś miejsca żeby zerknął tu i ówdzie?
Ten żółty krzaczek - chyba wiąz Wredei - przesadzasz gdzieś?

Mam mieszane uczucia co do tego berberysa w tym miejscu - pies się nie ociera o ogrodzenie? Bo za lat kilka gałązki będą przełazić za siatkę i go kłuć?? Moje pilary się rozłożyły dość szeroko, może trzeba je ciąć żeby doprowadzić do ładu? hm.

Tawułki do buksików też mi jakoś mało pasują.. u mnie tawułki muszę lać non stop, bo szybko wysychają, a buksikom to chyba nie pasi, lepiej grzyba nie ściągać? Szybciej jakieś carexy do buksików, lub żurawki z kontrastowym kolorze? Jakoś wolę trawki

Może dereń Elegantissima zamiast berberysów? I trawki kontrastowe do tego (przed derenia, bo deren by je zjadł), może carex buchanani? Czerwony jest, wyprostowany, ale nie tak wysoki jak miskant. Nie znam czerwonych miskantów..

I z przodu bukszpanowe kulki w carexach, jako obwódka kontrastowa, pasująca do trawek żurawka? hm?
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 10:43, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
No tak ale dereń to duży krzak a tam mam tylko 1,5 m szerokości to już nic nie posadzę przed?
RAbata jest pusta po całości- czysta kartka.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 10:45, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Czytałam o tym berberysie że roście do 1,5 m wysokości i metr szerokości dlatego o nim pomyslałam bo nie jest szeroki i zostanie mi jeszcze miejsce z przodu.
Pisząc o buksikach i tawułkach myślałam że jedno albo drugie posadzić.

A żeby nie zasłaniać całkiem Kapsla to co posadzić ?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies