Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z nadzieją na choć trochę ładny ogród - ZREZYGNOWANA

Pokaż wątki Pokaż posty

Z nadzieją na choć trochę ładny ogród - ZREZYGNOWANA

Gardenarium 10:22, 21 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpan zadołować w ziemi, ale kto kupuje w zimie? Jak roślina ma się zakorzenić? Może to wszystko zmarznąć, choć nie musi
Za chwilę ściśnie mróz. Koniec wiosny widać

http://www.yr.no/sted/Polen/Lillepolen/Krak%C3%B3w/langtidsvarsel.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:25, 21 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obwódki wokół chodników? - za dużo obwódek, wystarczą jako brzeg rabat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joan 10:36, 21 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Jak to zrezygnowana?!
zobaczysz, będzie jeszcze pięknie, byle do wiosny
Te tuje będziesz ciąć na żywopłot czy będą rosnąć?
Osobiście to dodałabym 3 piętro tzn. pod tujami niskie krzewy, różameczniki i dopiero niskie żurawki itp.
Może powiększysz rabatki?
____________________
Ogród wśród pól
ring 10:39, 21 sty 2014


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)
Bukszpan zadołować w ziemi, ale kto kupuje w zimie? Jak roślina ma się zakorzenić? Może to wszystko zmarznąć, choć nie musi
Za chwilę ściśnie mróz. Koniec wiosny widać

http://www.yr.no/sted/Polen/Lillepolen/Krak%C3%B3w/langtidsvarsel.html

Danusia ,a gdyby go do donniczek przełożyć i w piwnicy przechować do wiosny,będzie coś z tego? Nie chcę go wysadzać w tej chwili na dworze. Co sądzisz i jaka ziemia czy czymś podlewać specjalnym aby się przyjął?
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
ring 10:44, 21 sty 2014


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
Joan napisał(a)
Jak to zrezygnowana?!
zobaczysz, będzie jeszcze pięknie, byle do wiosny
Te tuje będziesz ciąć na żywopłot czy będą rosnąć?
Osobiście to dodałabym 3 piętro tzn. pod tujami niskie krzewy, różameczniki i dopiero niskie żurawki itp.
Może powiększysz rabatki?

Chciałabym ,aby pięknie było choć z moimi zdolnościami aż trudno w to uwierzyć
Chcę wysoki żywołot ,bo sąsiednią działkę chcę zasłonić. Z tymi różanecznikami nie jest zły pomysł. Dziękuję :-*
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
Gardenarium 10:52, 21 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsza rzecz - nie kupujemy w zimie bo one już mogą być przemarznięte, z jakiego rejonu Polski przyszły?
Druga rzecz w garażu i w doniczkach? 400 szt jak chcesz to pomieścić? W garażu będą rosły, bo będzie na plusie a listki będą bardzo jasne i delikatniutkie.

Znajdź zaciszne miejsce w ogrodzie, pokop rowy i zadołuj ziemią korzenie do wiosny, okryj dodatkowo stroiszem i zasypuj śniegiem jak popada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:55, 21 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sadź różaneczników w trawniku na wysepkach, one lubią rosnąć w grupach, ale nie jako solitery w trawniku.

Nie sadź dużej ilości punkcików po całym ogrodzie. Uspokój te rabaty, linię poprowadź jakoś spójnie.

Nie syp białych kamyczków, one się nadają do akwarium nie do ogrodu, "biją po oczach" i wprowadzają moim zdaniem niewłaściwe emocje. Rosliny powinny być gwiazdami tutaj, nie kamyczki, zbyt duży kontrast jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ring 11:04, 21 sty 2014


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)
Pierwsza rzecz - nie kupujemy w zimie bo one już mogą być przemarznięte, z jakiego rejonu Polski przyszły?
Druga rzecz w garażu i w doniczkach? 400 szt jak chcesz to pomieścić? W garażu będą rosły, bo będzie na plusie a listki będą bardzo jasne i delikatniutkie.

Znajdź zaciszne miejsce w ogrodzie, pokop rowy i zadołuj ziemią korzenie do wiosny, okryj dodatkowo stroiszem i zasypuj śniegiem jak popada.

Może nie będą przemarznięte , przyjdą dzisiaj z okolic Wrocławia z tego co wiem nie było tam jeszcze przymrozków tak jak i u nas ,jestem dobrej myśli...muszę być! Garaż mam Danusiu bardzo pojemny wszystkie thuje w tamtym roku też w nim czekały do wiosny Zrobię tak jak piszesz bardzo Ci dziękuje za radę ,może nie umarzną
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
elzbieta_g 11:09, 21 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
cenne rady dostałaś od Danusi , a za bukszpany trzymam kciuki bo szkoda by takiej ilości
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
ring 11:13, 21 sty 2014


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)
Nie sadź różaneczników w trawniku na wysepkach, one lubią rosnąć w grupach, ale nie jako solitery w trawniku.

Nie sadź dużej ilości punkcików po całym ogrodzie. Uspokój te rabaty, linię poprowadź jakoś spójnie.

Nie syp białych kamyczków, one się nadają do akwarium nie do ogrodu, "biją po oczach" i wprowadzają moim zdaniem niewłaściwe emocje. Rosliny powinny być gwiazdami tutaj, nie kamyczki, zbyt duży kontrast jest

Różaneczniki poprzesadzam wiosną chciałabym jeszcze mieć azalie posadzę je pod thujami
A co do białych kamyczków... mój mąż sobie takie wymyślił ,aby współgrały z białą kostką w chodniku, jak ja mam mu to z głowy wybić! Może polecicie coś ,co równie fajnie będzie wyglądało i mojego męża przekonało -ale mi się rymło he..he..he..
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies