Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól

Joan 12:10, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Moja mama mawiała "ze wsi jesteś - na wieś wrócisz".
I takie właśnie było moje marzenie.
Przez wiele lat nie podejrzewałam nawet, że może się spełnić - a jednak!

Znalazłam dom wśród łanów zbóż i przyszłego brzozowego lasku (mam nadzieję
Choć mineły już dwa sezony zmian w ogrodzie jeszcze niewiele - dwa lata temu trzeba było się skupić na wnętrzach, a w tym roku...zostałam mamą! Choć moje Maleństwo całe lato dzielnie wspierało mamę w pieleniu, cięciu i planowaniu, to jednak musiałam się trochę oszczędzać. I tak żartuję, że pewnie wyrośnie z niego mały ogrodnik

To jaki będzie ten przyszły ogród? Póki co w planach jest rosarium, fioletowo-niebiesko-różowe rabaty i warzywniak otoczony drzewami i krzewami owocowymi. Na razie w ogrodzie znajduje się trochę większych drzew, nieliczne krzewy, świeżo posadzone róże i trawa. Do wizji docelowej jeszcze bardzo daleko.

Tak, więc choć już zasadniczo po sezonie, postanowiłam założyć ten wątek, aby nie komentować Waszych ogrodów anonimowo i zdyscypliwować własne działania. Ciężko się zmobilizować do kopania ogródka, kiedy "przy cycu" tak pięknie śni niemowlaczek

Pozdrawiam wszystkich formumowiczów, a zwłaszcza sąsiadów których dokonania od dawna już śledzę

Joan
____________________
Ogród wśród pól
Margaret_ka 12:49, 23 paź 2013


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam Joan,
Ja założyłam wątek wczoraj, Ty dziś. Obie dopiero startujemy. Powodzenia, będę zaglądała.
____________________
Ogród Margaret-ki
Gardenarium 13:05, 23 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj mamo małego ogrodnika. Pokazuj co już masz, na pewno podpowiemy w kluczowych sprawach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_s... 14:23, 23 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Witaj uśmiechnięta Joan. Pokaż swój ogrod
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Joan 18:25, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Ojej! Jak miło. Myślałam, że na "wizytę" trzeba sobie "zasłużyć", a tu już goście

Witam wszystkich, a w szczególności Danusię jako ekspertkę i "stosunkowo" niedaleką sąsiadkę
____________________
Ogród wśród pól
Joan 18:28, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
W ogrodzie nie ma czym się chwalić, zwłaszcza że już po sezonie, ale może uda mi się pokazać małego ogrodnika

To co było zrobione, zostało właśnie zrujnowane w związku z nową koncepcją zagospodarowania, drzewa już bez liści nie są interesujące, ogród różany w postaci przyciętych krzaczków niefotogeniczny, setka zasadzonych tulipanów i krokusów też jakoś niewyględna

To co mam pokazać - skopany dziś kawałek? Chyba muszę się skupić na planach, bo realizacja w lesie.
Z ciekawostek - moje planowanie odbywa się w Excelu - pewnie mało kto wykonuje takie dziwactwa ;D
____________________
Ogród wśród pól
marzena 18:42, 23 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Joan, chętnie popatrzę na Twój ogród
mój tez powstawał wśród pól...dosłownie...
pozdrawiam
____________________
marzena O....!
Joan 19:17, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Mały ogrodnik - moje największe, tegoroczne dokonanie

____________________
Ogród wśród pól
Joan 19:41, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Marzenko, coż to za fioletowe kwiatki na Twoim zdjęciu? Przyda mi się wszystko fioletowe, niebieskie i różowe.
____________________
Ogród wśród pól
Joan 19:58, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Zastanawiam się co na początek chciałabym wiedzieć...

1. Jak to robicie, że między roślinami/krzewami nie rośnie Wam trawa i chwasty? Strasznie dużo się już napieliłam i naciełam i szukam innej metody. Na przykład trudno jest skosić kosiarką wokół drzew - jak sobie z tym radzicie?

2. Róże - czy mogą rosnąć w agrowłókninie? Czy muszę je kopczykować ziemią czy sama kora wystarczy?

3. Czy oprócz "cebul" i róż coś jeszcze powinnam teraz posadzić? Czy hortensje i bukszpan lepiej posadzić teraz czy wiosną?

RATUNKU!
____________________
Ogród wśród pól
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies