Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na Bielanach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na Bielanach

Debra 17:42, 02 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Porto napisał(a)

Idealna by była ażurowa delikatna konstrukcja, mamy tylko małą komórkę lokatorską do dyspozycji i zimą musimy gdzieś przechowywać meble.

Okna nad nami nie stanowią problemu bo mają metalowe balustrady od wew. strony balkonów i okien więc jeśli wyglądają do nas do ogrodu to ryzykują życie poza tym całe lato z każdej strony zasłaniają nas od sąsiadów stare wielkie lipy.Mamy za to 6 mieszkań w bloku na wprost ale idzie się przyzwyczaić bo jak tylko zaczyna się kwiecień drzewa zapełniają się pięknymi listkami i blok znika.
Mieliśmy do wyboru dom pod Warszawą i po 2 godziny w korku albo centrum miasta i ogród który daje kontakt z przyrodą z dojazdem 10 minutowym do pracy - na razie musi nam starczyć to co mamy


Kompromisy, kompromisy... skąd ja to znam Cokolwiek w zyciu wybieramy, to musi być jakaś wypośrodkowana decyzja. Znam to, bo wiele razy rozważałam rozmaite rozwiązania co do kwesti dom+ogród, a rzeczywiście dojazdy spod Warszawy, to jakaś paranoja. Tak więc rozumiem decyzje i cudnie że są te drzewa

Mój mały domeczek też z tego samego źrodła, od Pana Chrzana. Uważam, że są jedni z lepszych w kraju

Pozdrawiam i życzę cywilizowanych sąsiadów.

PS.
Mój ROD-owy ogródeczek też na Bielanach
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
adnawka 19:07, 29 gru 2013

Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 42


Witam, oglądam i podziwiam Twój ogród . Powiedz mi prosze co to znaczy
reszta pędzona na suszonym oborniku , wodzie i dobrej energii
Jestem ogrodniczką z malusieńkim stażem stąd moje może niemądre pytanie
Adnawka
Gardenarium 19:15, 29 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o to, że do gleby w jaką sadzi się rośliny dodawany jest suszony obornik, lub nim jest ściółkowana. Można go zakupić w workach w dobrych sklepach ogrodniczych, woda, czyli rośliny są podlewane, a dobra energia to pewnie przenośnia, że dobra energia płynie od właściciela ogrodu, który kocha rośliny (stąd energia).

Rośliny potrzebują troski w czasie sadzenia i potem, gdy już rosną. O to chodzi w ogrodnictwie.
Posadzone w piachu, bez wody i serca - zginą marnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:36, 29 gru 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Nie wiem jak mogłam przegapić Twój ogród szczególnie, że Bielany to moja dzielnica Tu się urodziłam i wychowałam. Po zdjęciach chyba kojarzę Twoją okolicę Sama się zastanawiam co wybrać...... mieszkanie z ogródkiem (niestety na Bielanach nie udało mi się znaleźć ) czy dom.... Marzę o domu.....
No w każdym razie podglądać będę
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Porto 10:30, 07 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 29
Witam w Nowym Roku i w nowym sezonie ogródkowym .

Proszę o poradę gdyż do ogrodu muszę zakupić zabawki dziecięce piaskownicę , domek , huśtawkę no zastanawiam się na wersją plastikową lub drewnianą. Niestety mam już rozłożone podlewanie i być może owe sprzęty będą narażone na podlewanie. No i altanę mam drewnianą więc by chyba ładniej wyglądało w drewnie sama nie wiem coś doradzicie ???
Mirella 12:27, 07 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Witaj, byłam w Twoim ogrodzie, jest bardzo ładny, leżaki fajne, domek uroczy.
Bielany znam bardzo dobrze, korzystam ze ścieżek rowerowych łączących Bielany z Żoliborzem, mam tam rodzinę często tam bywam. Pozdrawiam.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Porto 13:31, 09 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 29
Jak wiosna to i prace ogrodowe i krokusy
u nas sezon się dziś rozpoczął wschodzą również tulipany.
Porto 13:34, 09 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 29
Niestety pojawił się problem z bukszpanem...czy jest ktoś kto zdradzi jak go uratować ?? Taki się zrobił w połowie reszta na razie wygląda zdrowo.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies