Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Kasik 20:21, 18 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Bea napisał(a)


Pokus nie brakuje
Ja ma zawsze problem, aby nie pomylić petuni z surfinią, chociaż to jedna rodzina.


jedne i drugie piekne. ja jednoroczne uwielbiam. Mam do nich sentyment jeszcze z czasów kiedy mieszkaliśmy w bloku.

Mój balkon był moim ogrodem.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Bea 21:08, 18 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Ogrody Piasarzowickie warte obejrzenia.
Ciekawa jestem jakie będą Wasze wrażenia.
Moja pierwsza myśl po wycieczce tam - biegła w stronę ogrodu Bogdzi.
Jak ona muisi mieć tam pięknie,jak wsztko u niej kwitnie.

Mam ochotę się też wybrać.
____________________
Beata W miniformacie
Kasik 21:17, 18 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Bea napisał(a)
Ogrody Piasarzowickie warte obejrzenia.
Ciekawa jestem jakie będą Wasze wrażenia.
Moja pierwsza myśl po wycieczce tam - biegła w stronę ogrodu Bogdzi.
Jak ona muisi mieć tam pięknie,jak wsztko u niej kwitnie.

Mam ochotę się też wybrać.


Miałam tą przyjemność być u Bogdzi w maju tamtego roku. Cudo nie ogród- powala ogromem roślin, kolorem, a jednoczesnie jest taki "swój". Człowiek czuje sie jak w baśni.

ja byłam pod wrażeniem- ogromnym.


____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Magdalena25 22:34, 18 maj 2015


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Kasik napisał(a)
Moje figurki - prezent od Kasi i Rysia oswietlają ptaszkom drogę do wody.



I ukochana dla mnie wiosną ścieżka azaliowo-żurawkowa




Te rabaty pozwalają na kolana. Cudownie
Pozdrawiam cieplutko

____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 22:37, 18 maj 2015


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Co to za roślinka na czwartym zdjęciu na pierwszym planie po prawej, ta zielona ? I jakie to azalie masz, że tak wysoko rosną?
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
ziele 07:39, 19 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A ja chciałam spytać o roślinkę na trzecim zdjęciu; po lewej stronie, na dole. Taka zielona kępa. Co to jest?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Kasik 09:05, 19 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Magdalena25 napisał(a)
Co to za roślinka na czwartym zdjęciu na pierwszym planie po prawej, ta zielona ? I jakie to azalie masz, że tak wysoko rosną?


Nazwy zielonej roślinki Ci nie powiem, bo była kupiona jeszcze w czasach kiedy nie ważne było co to jet, tylko czy mi sie podoba.

Na pewno jakaś odmiana kulistego świerka. Musiałabyś poszukać na grafice w googlach. A Azalie nie są jakieś bardzo wysokie. Może zdjęcie jest tak zrobione. Te mocno pomarańczowe to Gibraltar, a te o lekkim zabarwieniu łososiowym to Berry Rose.

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 09:14, 19 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
ziele napisał(a)
A ja chciałam spytać o roślinkę na trzecim zdjęciu; po lewej stronie, na dole. Taka zielona kępa. Co to jest?


Aniu - to Hebe. Sa różne jego odmiany i z zasady trzeba je okrywać, choć Kasia ze Śląska nigdy nie okrywała i rośnie pieknie.



Meldunek z funki zrobię, bo wszystkie super wystartowały. Jeszcze chwilka- niech pokażą się z najładniejszej strony.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Gocha 09:32, 19 maj 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasiu bardzo podoba mi się ta ścieżka azaliowo- żurawkowa. Ja chyba zamiast różaneczników które u mnie się nie udają przejdę na azalie i będę je testować w moim ogrodzie. Jednoroczne pięknie dobrane a ja zupełnie nie mam koncepcji. Chyba z części skrzynek zrezygnuję. A te dodatki w ogrodzie bardzo fajne nie mówiąc już o kąciku do siedzenia i odpoczywania przy kawce. Buziaki A czy prezent urodzinowy ten z różami już gdzieś stoi ?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
ziele 10:00, 19 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Kasik napisał(a)


Aniu - to Hebe. Sa różne jego odmiany i z zasady trzeba je okrywać, choć Kasia ze Śląska nigdy nie okrywała i rośnie pieknie.



Meldunek z funki zrobię, bo wszystkie super wystartowały. Jeszcze chwilka- niech pokażą się z najładniejszej strony.


Hebe? Oj to nie dla mnie. Po pierwszym roku wymarzłyby u mnie A takie ładne...

O funkie miałam Cię spytać jak rosną, ale wydawało mi się, że to niezręczne pytanie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies