Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początkujący ogród Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkujący ogród Magdy

Magdalena25 10:12, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witam!!!
Mam nowy ogród, który sama próbuję aranżować od jakiegoś czasu, jednak sama nie wiem, czy dobrze to wygląda. Dodałam kilka zdjęć i proszę o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Są to dwie rabaty przy wejściu do domu. Z lewej strony rabata przechodzi w dalszą część przy wykuszu.

____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 11:29, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Okazało się, że nie dodałam zdjęć. Ale już są
Pilnie czekam na opinie
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Margaret_ka 11:31, 05 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witaj Madziu,

Melduję się jako pierwsza
Rabatki ładnie obsadzone, ale moim zdaniem brakuje im jakiegoś wypełnienia i kontrastu kolorystycznego.
Ciężko mi doradzić konkretne gatunki, bo sama początkująca jestem.

Pewnie fachowcy doradzą jakieś trawy, może plamy lub obwódka z bordowej żurawki...

I widzę, że nasadzenia robisz symetrycznie - tak jak ja.
____________________
Ogród Margaret-ki
Magdalena25 11:46, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Bardzo Ci dziękuję Margaretko
Jestem tego samego zdania, że czegoś brakuje, dlatego właśnie moja obecność na Ogrodowisku. Podgladałam ogrody innych, są cudowne, nie miałam jednak odwagi się zalogować. Ale wreszcie się udało i jestem.
Jakoś sama nie wiem, co zrobić, żeby te rabaty ubogacić.
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Selly 13:05, 05 cze 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Magdalena25 napisał(a)
Witam!!!
Mam nowy ogród, który sama próbuję aranżować od jakiegoś czasu, jednak sama nie wiem, czy dobrze to wygląda. Dodałam kilka zdjęć i proszę o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Są to dwie rabaty przy wejściu do domu. Z lewej strony rabata przechodzi w dalszą część przy wykuszu.
[img sttp://assets0.ogrodowisko.pl/uploads/p/61/617804/original.JPG[/img]

Ładnie ! Jest estetycznie i pasuje do domu.
Nie wiem , czy dobrze rozpoznaję, ale jeśli masz tam różanecznika, to on nie będzie dobrze rósł podsypany żwirem. Lepiej byłoby go przesadzić , zanim zmarnieje, ale może to inny gatunek, a ja tylko żle widzę...
A po za tym, to jest na tyle ładnie, że chyba bym nic nie zmieniała. no ewentualnie można dodać bordowe żurawki lub czarne konwalniki
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Magdalena25 13:18, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witaj Sylwio!
Tak to różaneczniki, wsadzone w październiku 2013, a teraz na wiosnę zakwitły pięnie oba. Myślisz, że zmarnieją?
A może wystarczyłoby trochę poodsuwać kamyczki? Bardzo mi się one tam podobają, ładnie się odznaczały ich czerwone kwiaty na elewacji i kamyczkach.
Zajrzałam już do Twojego ogrodu, bardzo ładny i już dużo zrobione
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Magdalena25 13:41, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Powiedzcie mi jeszcze moi drodzy, jak to zrobiliście, że przy podpisie pojawia się od razu link do Waszego postu.
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Gardenarium 14:05, 05 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magda - Początkujący ogród Magdy

Oto Twój podpis, zrób Cytuj wtedy zobaczysz kod swojego podpisu, skopiuj go bez słów quote i wklej w podpisie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 14:13, 05 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Madziu . A może jakieś kolorki byś dodała na te rabatki? Np. berberysy bordowe? Ale od doradzania to są tu osoby zdecydowanie bardziej kompetentne niż ja
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Magdalena25 14:29, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Dziękuję za rady.
Macie rację, przydałby się jakiś czerwony odcień. Tylko berberysy i żurawki chyba rosną wysoko, więc może musze pomyśłeć o czymś niższym.


Magda - Początkujący ogród Magdy
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies