Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Kamajla 20:52, 18 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Witam wszystkich ogrodowisko-maniaków

Jak większość z Was zaczęłam czas jakiś temu podczytywać forum i już tyle się nauczyłam, że głowa puchnie, a zasypiam mając zielono pod powiekami

Podobnie jak Zielona, dzięki której wiem jak zacząć, jestem mocno zielona.
Do niedawna dziewczyna z miasta, teraz "baba ze wsi" jak to dowcipnie ujął mój małżonek. Prawda jest taka, że jeszcze nie tak dawno temu, na wspomnienie o budowie domu odpowiadałam: "ja jestem dziewczyna z miasta, całe życie w bloku - dom to nie dla mnie". Ale ziarenko zostało zasiane i wykiełkowało, gdy na wspomnienie o ewentualnej budowie ówczesna sąsiadka poleciła mi cudowne miejsce, o którego istnieniu zupełnie zapomniałam (bywałam tutaj jako dziecko, szkolne ogniska i wycieczki).
7 km od mieszkania we Wrocławiu i tuż za granicą miasta znaleźliśmy działkę, która była kompromisem pomiędzy starymi przyzwyczajeniami a nowymi oczekiwaniami:
- blisko miasta, ale jeszcze bliżej lasu;
- wśród ludzi (działki po ok. 1000m2), a nie na odludziu
- blisko poprzedniego miejsca zamieszkania, rodziców, teściow, przedszkola/szkoły córki
i być może coś jeszcze, ale to te najistotniejsze.

Jeszcze niedawno byliśmy zdania, że posiadanie tarasu i trawnika jest wystarczające, ale wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia

Zaczynamy myśleć (a nawet poczyniliśmy pierwsze kroki) o posiadaniu ogrodu, a nie tylko zielonego terenu. Pierwsze kroki to właściwie klomb przed domem - czyli miejsce zwane z tego co zauważyłam właściwie przedogródkiem. Od tego chciałabym z Wami zacząć, a później stopniowo zająć się całą resztą. Mam niepowtarzalną okazję do zaplanowania sobie tego powoli i z rozmysłem - jestem właśnie na urlopie macierzyńsko/rodzicielskim : ) Po powrocie do pracy ciężko będzie znaleźć czas, a taki laik jak ja musi mieć go sporo. Wtedy chciałabym już tylko realizować poczynione założenia, dbać o to co już rośnie.

Pomożecie???




____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 21:16, 18 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Po obszernej lekturze mam już oczywiście swoje typy i powiedzmy, że wizję też, ale będę wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie.
Za chwilę postaram się powklejać kilka zdjęć z różnych etapów, ale to pewnie trochę potrwa. Jak i moje tutaj pisanie. Wcale nie tak łatwo znaleźć wolne chwile, a jak już są to myśli ciężko zebrać w głowie chaos domowo/dzieciowo/ogrodowy.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
AgataBC 21:33, 18 paź 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Witaj ! Fajnie, że dołączyłaś. Pokazuj zdjęcia, wiele osób tutaj chętnie Ci pomoże. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Kamajla 21:38, 18 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
rok 2010


2011


2012 coś tam nawet rośnie
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 21:41, 18 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
debora_abc napisał(a)
Witaj ! Fajnie, że dołączyłaś. Pokazuj zdjęcia, wiele osób tutaj chętnie Ci pomoże. Pozdrawiam serdecznie


debora_abc
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kondzio 21:47, 18 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam na ogrodowisku hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kamajla 21:57, 18 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
2013, obecnie





to temat do obgadania w pierwszej kolejności, garść informacji:
- mam tam już sosnę czarną i kosodrzewinę szt. 3 (chociaż po lekturze ogrodowiska przypuszczam, że powinnam ją przesadzić tak, aby tworzyła "plamę" - uziemiona tydzień temy, to chyba jeszcze można ją ruszyć?), obwódka z cyprysików (mają urosnąć );
- wymiary tego kawałka: 7,2 pod płotem, 5, 70 od płotu w stronę domu;
- wschód
- ziemia nawieziona do pół metra,a pod spodem odrobina piasku i glina;
- chciałabym, żeby było widać każdą z pór roku ;
- moje typy na to miejsce:

1. jeszcze jakiś iglak (coś "srebrnego, ale niedużego)
2. coś strzelistego (może ze 2-3 szt.)
3. coś liściastgo (ambrowiec, klon na kijku, a może 2?)
4. wrzosy/wrzośce
5. trawy (pod płotem te wyższe, puszyszte)
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 21:58, 18 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Kondzio - u Ciebie nawet już trochę byłam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kondzio 22:00, 18 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Kamajla napisał(a)
Kondzio - u Ciebie nawet już trochę byłam
hi hi hi miło mi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
paulina_ns 22:27, 18 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj no i dobrze,że tutaj trafiłaś, przypuszczam,że już w przyszłym roku, z pomocą tutejszych ekspertów ,Twój ogród będzie zapierał dech w piersi pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies