Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól

malgorzata_s... 20:57, 23 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ogrodnik słodziutki jak miód. Sama gęba się śmieje i ręce wyciągają do bawienia. A minę to ma taką jakby wiedział że nikt mu się nie oprze.

Agrowłókninę wywal niszczy glebę i rośliny. Drzewa włącz w rabaty, wtedy nie kosisz wkoło nich. Jeśli się nie da to zrób rabaty wkoło drzew. Chwaściory nie rosną tak bardzo jak się dobrze przygotuje glebę, można także ściółkować grubo korą a pod nią położyć gazety, skoszoną trawą, wysypać żwirkiem.
Jeśli nie kupiłaś jeszcze hortek i bukszpanów to poczekaj do wiosny chociaż nie ma przeciwwskazań do sadzenia teraz jeśli są w donicach. Wiosną jednak nie ryzykujesz że tej zimy zmarzną a do prezysazłej zimy się ukorzenią. Mam nadzieję że trochę wyjaśniłam. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Joan 22:28, 23 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
No właśnie - trudno się od takiego cudaczka oderwać

W kwestii agrowłókniny - właśnie czytam Danusi krucjatę przeciwko tej materii. Długo się jej opierałam, ale kiedy po kilkukrotnym pieleniu chwasty wyłaziły, a ja wielki brzuch miałam, to się ugiełam. Dzięki tej akcji straciłam połowę tuj (których nie znoszę) i teraz są tam róże. I jak ja teraz przekonam męża, żeby tę agrowłokninę (a w łaściwie chyba matę szkółkarską) zdjąć? Chyba poczekam choć do wiosny. Nie ma jej dużo - najbardziej róż szkoda. A chwasty i tak rosną na agro
Gazety - mąż mnie straszy, że ołów zawierają!

Nic jeszcze nie kupiłam tylko chciałabym jak najwięcj zrobić póki do pracy nie chodzę, bo potem będzie ciężko. Ale cóż - trzeba poczekać. Dzięki rocznym urlopom następny sezon będzie mój!
____________________
Ogród wśród pól
Joan 10:04, 24 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Próba wstawienia rysunku poglądowego

____________________
Ogród wśród pól
Joan 12:06, 26 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Przez o forum znowu wszystko muszę zaczynać od nowa! Buuuu......
Jak to przeprojektować? Podzielić tą przestrzeń z uwzględneniem posadzonych drzew?
Jedyna pociecha, że nie ja jedna tego doświadczam ;D
____________________
Ogród wśród pól
Joan 23:47, 27 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Efekty frustracji weekendowych - częściowo wdrożone w praktyce

____________________
Ogród wśród pól
Joan 00:06, 28 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Pewnie rysunek dla osoby postronnej totalnie nieczytelny
Kolory w prawym dolnym rogu to nasadzenia róż i innych kwiatów w tych kolorach. Potem fioletowo różowa rabatka peoni, łubinu, tulipanów, ostróżek itp.
Bliżej prawego górnego rogu czai się zakątek z małą fontanną wśród białych róż.
I jeszcze ośmiokątna altanka i prostokątny ogródek warzywny z drzewami owocowymi.
Jednym słowem jest tu WSZYSTKO i w dodatku drzewa - każde z innej bajki.

Moim pomysłem na opanowanie tego bałaganu jest częściowe ukrycie nadmiernej różnorodności za żywopłotami. Ogródek warzywny zostanie zamknięty żywopłotem z grabu. Pytanie co z dość długim żywopłotem wokół fontanny? Musi być zimozielony. W znaczącej części będzie miał 1metr wysokości, ale fragmentami również 1,5 metra i 30centymetrów. Czy macie jakieś pomysły z czego go zrobić?

Ponadto do zaplanowania (na nowo) pozostał teren przed domem i bezpośrednio przy nim. Jedna strona pusta (tylko magnolia), a z drugiej wszystko co mi w ręce wpadło. Do tego przed domem totalny galimatias.
____________________
Ogród wśród pól
Joan 23:16, 24 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Teren przed domem do zaplanowania przed wiosną





Jakieś pomysły jak to zmienić?
Zostać musi tylko drzewo (czeremcha).
____________________
Ogród wśród pól
katarzynkak 14:33, 09 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Joan To od Asi?

Przystojny Ogrodnik nam rośnie Gratuluje! Jak ma na imię?

Co do ogrodu, to chyba trafiłaś w najlepsze miejsce w sieci. Tutaj na Ogrodowisku naprawde jest masa świetnych Ludzi i pomysłów. Nie wspominajac już o Danusi-twórczyni i Szefowej

Co do zagospodarowania przestrzeni to się nie wypowiem, bo sama dopiero raczkuję.

Trzymam mocno kciuki i będę odwiedzać i podglądać, co u Was słychać.
pozdrawiam
k.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
jagoda99 18:55, 10 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Joan napisał(a)
Mały ogrodnik - moje największe, tegoroczne dokonanie




Przyszlam sie przywitac ale ja zostaje przy tym pieknym kwiatku
Jaki uroczy maly ogrodnik usmiech mamusi juz widac
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Joan 20:56, 10 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Dziękuję za odwiedziny - rzadko ktoś tu zagląda
Mały ogrodnik ma najodpowiedniejsze imię - Adam.
Rośnie jak na drożdżach i na wiosnę liczę na jego pomoc.
Rzeczywiście po mamusi odziedziczył usta i nos

A ja właśnie próbuję z tysiąca najpiękniejszych róż wybrać tylko kilka.
Ja chcę większą działkę!!!!
____________________
Ogród wśród pól
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies