Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól

malgorzata_s... 21:17, 10 sty 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Joan ja to samo z liliami mam Róże dla mnie za kapryśne jako prawdziwe królowe
Jeśli chcesz aby więcej osób Cie odwiedzało musisz sama odwiedzać i ślad zostawiać
Wtedy zaczną się rewizyty Wiem że od maluszka trudno się oderwać ale tak to działa Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Joan 21:24, 10 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Tak, wiem Gosiu i wcale się nie dziwię, że nikt tu nie zagląda.
Zgadza się - trudno się oderwać, może jak wrócę do pracy będzie łatwiej
Inna sprawa, że mam sporo pracy wykonanej, której jeszcze nie widać (posadzone, posiane) więc zdjęcia tego nie oddają. Zobaczymy na wiosnę.
Teraz pracuję nad moim ogródkiem różanym (te kolorowe plamy na moim planie), a konkretnie częścią żółtą, więc jak ktoś chce polecić żółte róże do 1 metra bez których nie powinnam się obejść to nadstawiam uszu
____________________
Ogród wśród pól
jotka 21:29, 10 sty 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witam Buziaczki i najlepsze życzenia dla Ciebie i twojego Skarbeczka Zazdroszczę umiejętności przelania planów na papier Ogród najlepiej zagospodarowywać od najmniej wymagających roślin, żeby się nie zniechęcać. Polecam byliny i cebulowe A róże jak najbardziej tylko trzeba o ich wymaganiach sporo wiedzieć

pozdrawiam - będę zaglądać i kibicować
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Joan 00:02, 11 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Na papier nie umiem, rysuję w Excelu
____________________
Ogród wśród pól
Joan 00:57, 14 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Mój zakątek różowych róż:

Maxi Vita, Parole, Beverly, Pomponella, Angela, Louise Odier, Leonardo da Vinci na pniu.

Wcisnę tam jeszcze zimozielone???




____________________
Ogród wśród pól
Bogdzia 21:46, 14 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joan napisał(a)

Teraz pracuję nad moim ogródkiem różanym (te kolorowe plamy na moim planie), a konkretnie częścią żółtą, więc jak ktoś chce polecić żółte róże do 1 metra bez których nie powinnam się obejść to nadstawiam uszu


Ogrodnikowi pewnie wiosna jużsię sniła bo taki cudny ma uśmiech. Jeśli chodzi o zółte roze to polecam angielska Graham Thomas, wytrzymała, nie kapryśna , nie choruje i pięknie kwitnie.



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joan 22:07, 14 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Bogdzia napisał(a)


Ogrodnikowi pewnie wiosna jużsię sniła bo taki cudny ma uśmiech. Jeśli chodzi o zółte roze to polecam angielska Graham Thomas, wytrzymała, nie kapryśna , nie choruje i pięknie kwitnie.


Graham Thomas jest piękna i mam ją na swojej liście.
Ale podobno to róża pnąca, więc myślałam, żeby ją posadzić w innym miejscu.
A jak rośnie u Ciebie? Jakiej jest wysokości?
____________________
Ogród wśród pól
BASIA8 22:34, 14 sty 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Joan.
Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku. Ogrodnika Masz Piękności, buzia sama się uśmiecha na taki widok. Ładnie zaplanowałaś sobie rabatkę, zimozielone się zmieszczą, wszystko będzie zależało od szerokości planowanej rabatki.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Joan 23:29, 14 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
BASIA8 napisał(a)
Witaj Joan.
Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku. Ogrodnika Masz Piękności, buzia sama się uśmiecha na taki widok. Ładnie zaplanowałaś sobie rabatkę, zimozielone się zmieszczą, wszystko będzie zależało od szerokości planowanej rabatki.
Pozdrawiam.


Dla Ciebie również Basiu wszystkiego najlepszego.

Pierwotnie planując mój ogród nie myślałam o "iglakach" i zimozielonych, bo ogólnie wolę liściaste.
Teraz jednak widzę, że bez zimozielonych to ogród jesienią i zimą wygląda fatalnie, więc na siłę próbuję coś wcisnąć pomiędzy istniejące rośliny.

W ogródku różanym myślałam o wciśnięciu stożków z cisu, miłorzębów w postaci kulek na pniu, miniaturowych "choinek" w kolorze jasnozielonym, mahonii, funkji, miniaturowych niebieskich iglaczków i ewentualnie niebieskich traw.
Uzupełniłabym puste miejsca z przodu: lawendą, szałwią i przetacznikiem.
Boję się tylko, że róże tak się rozrosną, że zabraknie miejsca.
____________________
Ogród wśród pól
aniaib 22:09, 28 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Joan napisał(a)
Mały ogrodnik - moje największe, tegoroczne dokonanie


dokonanie cudowne
ja mam dwóch takich pomocników, zobaczysz, niedługo będzie biegał z grabkami i łopatką i pomagał mamusi w ogrodowych poczynaniach
Powodzenia ))
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies