Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa szkarada Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa szkarada Kasi

kczapa 15:57, 27 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 7
Wprowadziłam się do domu z ogródkiem jako dziecko. W nim była szklarnia, pomidory, ogórki,duża wiśnia i .... kury . Gdy trochę podrosłam wywalczyłam od rodziców kawałek trawnika pod wiśnią i z każdym rokiem było go coraz więcej. Nie znając się na roślinach kupowałam co mi się podobało w związku z tym przez kolejne 20 lat powstała szkarada ogrodowa.
Mam do Was wielką prośbę o pomoc w zaprojektowaniu i zaaranżowaniu mojego ogródka na nowo.
Gardenarium 15:59, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ojejku, zmień "szkaradę" na eksperyment, bo ja zaczynałam tak samo, wydzierałam rodzicom kartoflisko na lilie i byliny. Koniecznie, bo się "pogniewam"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 16:01, 27 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Kasiu, to trochę tak jak u mnie. Duży ogród warzywny i drzewka owocowe w trawniku, pomieszane z iglakami. Od 4 lat naprawiam mniejsze i większe błędy. Tworzę ogród od nowa. Mówią, że z niezłym skutkiem. Prawdziwa odmiana nastąpiła z chwilą zawitania na ogrodowisko. I trwa do dziś.
Pewnie wstawisz jakieś zdjęcia?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
kczapa 16:02, 27 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 7
Przód ogródka

kczapa 16:07, 27 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 7

a tu były kury

kczapa 16:10, 27 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 7
a to widok z góry


kczapa 16:20, 27 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
Ojejku, zmień "szkaradę" na eksperyment, bo ja zaczynałam tak samo, wydzierałam rodzicom kartoflisko na lilie i byliny. Koniecznie, bo się "pogniewam"


Chciałabym bym ale nie mam odwagi.
Wszystkiego mi szkoda i żal wycinać.Choć wiem, że bedzie trzeba.
kczapa 16:24, 27 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 7
asica napisał(a)
Kasiu, to trochę tak jak u mnie. Duży ogród warzywny i drzewka owocowe w trawniku, pomieszane z iglakami. Od 4 lat naprawiam mniejsze i większe błędy. Tworzę ogród od nowa. Mówią, że z niezłym skutkiem. Prawdziwa odmiana nastąpiła z chwilą zawitania na ogrodowisko. I trwa do dziś.
Pewnie wstawisz jakieś zdjęcia?


Cieszę się, że nie jestem jedyna. Drzewa owocowe już wycięłam. Warzywniaka też już nie mam ale za to jedno przerasta drugie i nic nie pasuje do niczego. Uwagi będą mile widziane.
asica 17:37, 27 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Jeśli dobrze widzę, przez środek ogrodu idzie długa rabata, która zabiera odbiera kawał przestrzeni. Ja bym rozprawiła się z nią w pierwszej kolejności. Co się da i chce zachować pod ogrodzenie. Co nie - trzeba spisać na straty.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardenarium 15:18, 26 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stare drzewa, brzydkie od dołu trzeba podkrzesać, czy obciąć po pniu wszystkie gałazki, na wysokość człowieka, wtedy ogród się prześwietli i powiększy.

Krzewy zaniedbane albo wyrzucić albo odmłodzić, czyli ściąć wiosną po ziemi, wtedy wypuszczą młode, zdrowe pędy, a te ciąć w kule lub "jajka".

Dosadzić ładnych krzewów długo ozdobnych np. hortensji bukietowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies