Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodowym zaciszu...

aniaib 20:36, 01 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Witam Was serdecznie
bardzo długo zbierałam się, żeby założyć ten wątek. Ale kiedy coś zmieniać, jeśli nie na początku Nowego Roku?
Ogród do niedawna nie interesował mnie za bardzo. Owszem, podobały mi się zadbane ogrody i to bardzo, ale kolejne próby nieprzemyślanych zmian i całkowity brak wiedzy w tym temacie coraz bardziej utwierdzały mnie w przekonaniu, że to nie dla mnie. Jednak do czasu... Ponad rok temu kuzynka pokazała mi ogrodowisko i... przepadłam! Od tamtej pory zaczęłam codziennie zaglądać do Waszych ogrodów, podglądałam przepiękne realizacji Pani Danusi i uwierzyłam, że także i moja działka może awansować na miano o g r o d u
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 20:40, 01 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Poniżej moja pierwsza mała rabatka, z której byłam wyjątkowo zadowolona

i moi najwierniejsi "współpracownicy"
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
yolka 20:52, 01 sty 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj w Nowym Roku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
aniaib 21:02, 01 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
yolka napisał(a)
Witaj w Nowym Roku

o, mam pierwszego gościa Witam, witam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:16, 01 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
A teraz troszkę historii...
Początkowo działka była polem uprawnym, kiedy rodzice ją kupili przez kilka ładnych lat działeczka żyła swoim życiem. Prawie 3000m kw. łąki Później moja mama krok po kroku odchwaszczała ten teren pod warzywnik. Potem powstał domek na narzędzia i rodzice "założyli" trawnik. W sumie to dużo powiedziane przy tych Waszych pięknych, wypielęgnowanych trawnikach. Ale działka przestała przypominać łąkę, niestety nie mam jednak zdjęć z tamtego okresu. Potem mama zaczęła obsadzać brzegi działki tujami i innymi zdobycznymi roślinami. Więc teraz na działce mam trochę bzów, kasztanowców i orzechów, sporo marcinków. Tuje przy domu troszkę podrosły a te w oddali poobgryzały nam głodne sarny, które namiętnie odwiedzały nas zimą 2 lata temu

____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:32, 01 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Z góry przepraszam za jakość zdjęć.
Fotki z 2007 roku
Tu widok na całą działkę od strony drogi, jeszcze bez domu, jedynie z fundamentem

Działka wydaje się w miarę równa, jednak między prawym skrajnym rogiem domu a lewym wyszło nam ponad metr różnicy, więc sporo

____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Kondzio 21:40, 01 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam w nowym roku hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
aniaib 22:08, 01 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Nasza pierwsza opcja na ogród - wszędzie trawa! Wyznaczamy więc taras i siejemy trawę (2010)

Przez ten czas wiele się jednak pozmieniało i marzy mi się przytulny, zaciszny, może trochę tajemniczy ogród. Chciałabym pozasłaniać zbyt widoczne, ale niestety konieczne obiekty, jak np. ta szopka, którą widać na zdjęciu, studnia na środku działki. Nadal brakuje nam też konkretnego miejsca do zabawy dla chłopców, co chwilę zmieniam koncepcję odnośnie tego.
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 22:10, 01 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Kondzio napisał(a)
Witam w nowym roku hi hi hi

również witam miło mi Ciebie tu gościć
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Gardenarium 08:15, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj, grupa wielkopolska rośnie w siłę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies