Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje kwiaty i rośliny na działce

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje kwiaty i rośliny na działce

ela1 22:21, 09 gru 2013

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Witam Wszystkich. Bardzo się cieszę, że znalazłam się na forum. Mam działkę, na której są prawie kwiaty. Oczywiście, są jeszcze i krzewy owocowe jak i ozdobne. Mam sporo czasu, by zajmować się swoją działką. Mieszkam na Mazowszu w małym mieście. Co roku zawsze przybywa nowch krzewów i kwiatów.



takie kępy pierwiosnków rośnie na całej działce trorząc ścieżki.






hortensja ogrodowa. Z jednej hortensji zrobiłam dwie, po przesadzeniu


pluskwica
Gardenarium 09:04, 10 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy serdecznie. Wiosenny akcent pierwiosnkowy przypomina że niedługo będzie wiosna, a tę porę roku lubię najbardziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ela1 14:09, 10 gru 2013

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Witam Nie tylko Ty tak myślisz. Ja nie mając ni do pracy nudzę się też czekam na wiosnę i pierwsze kwiaty, jakie się pokaża. Byłam na działce i tylko liście pierwiosnków i kwiaty, które kwitły do tej pory mają zmarznięte.


trochę więcej w tym roku posadziłam lili. Wsadziłam też lilię drzewiastą. Dopiero będę wiedziała co z nią na przyszły rok.







ismena
ela1 16:47, 10 gru 2013

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Bardzo podobają mi się hortensje doniczkowe. Postanowiłam kupić jedną w doniczce na targu. Wsadziłam do ziemi, a w czerwcu (bo wtedy najlepiej) jest rozmnażać hortensje małe poćwiartkowane łodygi oderwane od kwiatka i wsadziłam do pojemników by się ukorzweniły i puściły listki. W zeszłym roku miałam 7, a w tym 5 małych sadzonek


te są z tego roku i stoją w domu na parapecie
ela1 22:36, 13 gru 2013

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Byłam na działce i nic nie zapowiada zimy. Jest zielono, chociaż troszeczkę przymrozek popsuł pierwiosnki. Trzymają je w dalszym ciącu.




irysy te odgradzają działkę od drogi na działce


ja nazywam je śpioszkami, bo na noc zamykają się a na dzień otwierają


te wilczomlecze w dalszym ciągy rosną i są zielone. Nawet przymrozki i niskie temperatury im nie przeszkadzają. Podobno maja chronić przed kretami.

monteverde 23:18, 13 gru 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć witaj, ja też lubię kwiaty pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ela1 23:30, 13 gru 2013

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Ja jak jestem na działce wśród swoich kwiatów to odpoczywam. I zawsze z niecierpliwością czekam na nadejście wiosny.




zawsze co roku kwitnie mi parzydło lesne. Nie sposób przy nim siedzieć w lecie, bo pełno pszczół i os jest na ich kwiatach



ela1 13:12, 25 sty 2014

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Jest tak zimno, że nie chce się wychodzić nawet na działkę, by popatrzeć i sprawdzić co się tam dzieje. Nie byłam na swojej działce od tygodnia. Już nie mogę doczekać się wiosny. Posadziłam parę nowych kwiatów i nie wiem czy przeżyją. Dostałam kokoryckę i wsadziłam. Przykryłam korą i ie wiem czy przetrwają

http://c.wrzuta.pl/wi6136/3d6aabb2002ba5f652e3a670/sp_a2424

Przed przymrozkami, gdy była pogoda jeszcze wiosenna to kwitły mi pierwiosnki, stokrotki. Teraz jest już prawdziwa zima. To dobrze, że tak jest teraz.

http://c.wrzuta.pl/wi1005/2652ae5d001c2d4c52e3a97a/zdjecie
azalię przed przymrozkami i mrozem przykryłam korą. Może wytrzyma do wiosny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies