Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Podaruj nasiona

Pokaż wątki Pokaż posty

Podaruj nasiona

Monika58 14:58, 21 lip 2015


Dołączył: 21 lip 2015
Posty: 16
Witam
Świetny wątek.
Na ogrodowisko zaglądam od trzech lat. Niestety do tej pory zaglądałam tu tylko popatrzeć, pocieszyć oko i poczytać ale od tego roku mogę wreszcie zacząć działać sama! Mam wymarzoną działkę i w końcu mogę na niej siać i sadzić roślinki.
Podpatruję pilnie i już nawet korzystam ze sprawdzonych rad i wskazówek.
Jestem dumna jak patrzę na moją sadzonkę hortensji, która wyrosła z patyczka
Może uda mi się załapać na jakieś nasionka bo energia mnie rozpiera w tym temacie i mam wiele zapału.
Pozdrawiam
____________________
sylwia_slomc... 09:21, 08 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Alfaro napisał(a)
Witam
A dysponuje ktoś kosmosami, albo innymi na kwietną łąkę.
Chce sobie założyć taki kawałek

I pytanie - czym się różni mak który można kupic na kilogramy w sklepach od tego sprzedawanego w torebkach.
Jest preparowany termicznie czy jak.
Co by było gdybym kupił sobie w sklepie i wysiał. Różnica w cenie , jeżeli policzymy na gramy jest kolosalna.

M.


Pójdziesz siedzieć bo z tego maku narkotyki robią i tłumaczenia nikogo nie będą obchodzić w Polsce bez zezwolenia tylko mak ogrodowy można wysiewać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
paula23 11:50, 20 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
sylwia_slomczewska napisał(a)


Pójdziesz siedzieć bo z tego maku narkotyki robią i tłumaczenia nikogo nie będą obchodzić w Polsce bez zezwolenia tylko mak ogrodowy można wysiewać


ach ta szczerość haha
____________________
Paula Moje trudne początki
Alfaro 19:48, 04 lis 2015

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 40
koleżanki uspokajam
wysiałem trochę bo miałem w domu
ale ani to jakos oszałamiająco nie zakwitło
ani nie siedzę

to był pierwszy rok kwietnej, i póki co było to skrzyżowanie trawnika z łąką, na przyszły rok oczekuję od niej więcej. ale nie było źle


M.
____________________
Niemozliwe to jest zrobić jajko z jajecznicy
Gruszka_na_w... 16:53, 01 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Zamieściłam już apel na wątku o werbenie, ale ten może jest bardziej właściwy.
Marzyłam o wprowadzeniu na rabaty werbeny patagońskiej. Zakupiłam nawet nasionka, a teraz doczytałam, że w opakowaniu firmy L...o mogą być nasionka innej odmiany
Może ktoś ma nadwyżkę nasionek oryginału i mógłby się podzielić ?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
hanka_andrus 17:32, 01 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
wiadomość na priv.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Edenka 13:38, 03 lut 2016


Dołączył: 05 mar 2012
Posty: 35
Poszukuję nasion ostnicy Pony Taills? Znalazłaby się dobra duszyczka?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Przydomowe różyce i inne byliny - to co kocham
hanka_andrus 14:13, 03 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja nie o nasiona proszę, a o cebulki. Kto ma nadmiar cebul rodzinnych tzw kartoflanek? Potrzebuję wprowadzić do swego ogrodu na pamiątkę rodzinnego domu, w którym tylko taka cebula była.
Jest ktoś zasobny?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
renia 16:25, 03 lut 2016

Dołączył: 08 sty 2016
Posty: 7
Nie znam tej rośliny. Czy to jest doniczkowa czy ogrodowa roślina? Zaciekawiła mnie jej nazwa ....
hanka_andrus 22:14, 03 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
renia napisał(a)
Nie znam tej rośliny. Czy to jest doniczkowa czy ogrodowa roślina? Zaciekawiła mnie jej nazwa ....


Czy pytasz o cebulę? Tak to jest gruntowa odmiana, z jednej cebuli rodzi się kilka w klonie. Nie są takie duże jak te, co są w handlu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies