Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród

BaRa 18:15, 08 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Zachęcona słowami Danusi:
"W styczniu mamy czas na podejmowanie decyzji, co zmienimy w naszym ogrodzie lub co nowego stworzymy, a może zupełnie odmienimy nasz ogród. Wszak tu wypoczywamy po ciężkim dniu. Te przemyślenia przelane na papier w postaci projektów lub zapisków, pozwolą nam skrócić czas oczekiwania na nowy sezon ogrodniczy. Wiosną, pełni entuzjazmu, z gotowymi planami działania, ruszymy do przebudowy ogrodu."
rozpoczynam swój wątek na forum Nasze ogrody.
Chciałabym, przy tworzeniu na nowo, swojego ogrodu skorzystać z Waszej wiedzy i umiejętności.
W szczególności muszę zająć się odmianą przedogródka, w którym chcę całkowicie zrezygnować z trawnika. Trzy lata starań o zieloną trawkę całkowicie mnie zniechęciło. Podlewanie, nawożenie, wertykulacja, podlewanie, nawożenie, podlewanie, a trawa wciąż brzydka.

Zaprezentuję kilka zdjęć, może ktoś podpowie mi jak zaaranżować ten zakątek. Niedawno zakończyliśmy prace kamieniarskie (droga) i niektóre pozostałości po robotnikach jeszcze są na zdjęciach.
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Domi 18:50, 08 sty 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj, a w jakim stylu masz lub chcesz mieć resztę ogrodu?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
BaRa 19:04, 08 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Domi napisał(a)
Witaj, a w jakim stylu masz lub chcesz mieć resztę ogrodu?

Mój ogród jest w większej części nowoczesny i geometryczny, tak też chciałabym żeby wyglądał przedogródek, ale jestem otwarta na Wasze pomysły
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Domi 19:09, 08 sty 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
No to może pokaż resztę ogrodu, żeby nie tracić czasu na chybione porady. Łatwiej też będzie dobrać rośliny (pokrój i gatunki) znając już te, które masz posadzone.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
BaRa 19:11, 08 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Zaraz coś znajdę, mam niewiele zdjęć
____________________
BaRa - Kamienny ogród
BaRa 19:19, 08 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295

skromnie
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Loosiuu 19:21, 08 sty 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Hej, dodaj link do ogrodu w podpisie, będzie łatwiej trafić

Czekam na zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Domi 19:26, 08 sty 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Rabatka trawiasta przepiękna. Chcesz mieć cały przedgródek wyżwirowany, tak? Jakie drzewa tam teraz rosną, bo nie rozpoznaję na fotkach?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Loosiuu 19:29, 08 sty 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
To chyba są Robinie 'Umbraculifera'.
Masz już jakiś zamysł w głowie czy nic konkretnego?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 19:38, 08 sty 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Piszesz, że trzy lata starałaś się o zieloną trawę i efekt był znikomy. Czy mogła byś opisać dokładniej jaka tam jest gleba, nasłonecznienie, czy przy budowie muru, domu, brukowaniu był tam wysypany żwir itp? Jak rosną te rośliny co już tam są? Napisz wszystko co wiesz o tym miejscu.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies