Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród Iwony

isia33 08:16, 07 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
badara miałam właśnie to napisać, buk jest śliczny ale za dużo tu już czerwienie, a o katalpie myślałam już wcześniej (w innym miejscu). Myślę, że to jest strzał w 10.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 08:19, 07 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tych dwóch drzew też bym wybrała katalpę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 11:47, 07 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
pięknie kwitnie, daje cień i pięknie pachnie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
isia33 23:43, 07 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Nareszcie trochę czasu...
Wracając do mojego rombiku, podoba mi się pomysł Danusi i badary - katalpa Nana + bukszpan. Zastanawiam się tylko czy nie będzie za bardzo monotonnie, boki rombu mają po ok. 230 cm.

Zastanawiam się na takimi możliwościami:
1. katalpa + bukszpan
2. wokół katalpy, też w kształcie rombu bukszpan a pozostałą część obsadzić np. pięciornikiem wiosennym (Potentilla neumanniana), bardzo go lubię i szybko się rozmnaża. Mam tylko nadzieję, że przeżył zimę.
3. katalpa + sam pięciornik
4. katalpa + trzmielina nisko przystrzyżona 'Emerald'n Gold'

Zrobiłam takie coś, szybko i bez wprawy ale może coś zobaczycie.

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 23:46, 07 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 00:24, 08 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Tej wiosny chciałabym zrobić te wszystkie rabatki wokół kostki, tzn. po obydwu stronach kostki i pod oknami.

Rabata nr 1. (ta pomiędzy trawnikiem a kostką): żywotnik zachodni 'Mr. Bowling Ball' + trzmielina emerald`n`gold szczepiona n pniu, do tego kilka lamp ""wetkniętych" w kępy nachyłka okółkowego. Ona jest długa na ok 17m ale kształt i szerokość dowolna. Myślałam nad delikatnie falującą linią.

Rabata nr 2 (pod płotem) ma 18m i tylko 40cm szerokości; żywotnik zachodni 'Mr. Bowling Ball' + trzmielina emerald`n`gold szczepiona n pniu + kilka kęp nachyłka okółkowego.

Ten nachyłek tak po to, aby dodać trochę koloru i kwitnie skubany całe lato.

Rabata 3 (pod oknem w kostce) ma kształt trójkąta. Danusia zasugerowała powiększenie, urabiam nadal męża

Rabata nr 4 - też nadałam jej kształt trójkąta, ale jeszcze mogę ją zmienić.

To na nich najbardziej zgrzeszyłam pstrokacizną. Teraz wyglądają tak:









Pierwotnie chciałam tylko kwitnące krzewy i byliny ale widzę, że to zimą wygląda nieciekawie bez czegoś zimozielonego. Są tam tawuły japońskie, kosodrzewina, jałowiec Blue Arrow, krzewuszka Naomi Campbell, pięciornik Red Robin, berberys Bagatella i byliny na zasadzie "zapchajdziury". Nie wiem co mnie podkusiło, żeby tak to wykombinować. Teraz chciałabym ją w kolorze zielono - bordowym.

Pozostała część frontu ma takie wymiary: mur - 14m, płot od muru do domu 18, potem (czego już nie widać) jest taki pas trawy pomiędzy domem a ogrodzeniem, długi na 10m a szeroki na 4,20.



Tutaj chciałabym jak najmniej trawy ale to opowieść na potem.

Aa i jeszcze muszę teraz zrobić porządek przed murem po zewnętrznej stronie. Chciałam posadzić tam pięciornik krzewiasty 'Goldfinger' i może jakieś kępy trawy.

Coś takiego jak na stronie Kurowscy, zdjęcie do Pięciornik krzewiasty 'Goldfinger'.

Miłego czytanie
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
badara 09:03, 08 mar 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Pod katalpa dobrze byłoby coś kolorowego,jest np.taki barwinek

Vinca Illumination


(http://www.hmaplants.com/prod/index.php?token=89)

albo niskie srebrne kostrzewy,trzmielina jest dobrym pomysłem ,ale może Emerald Gajety,dla ochłodzenia klimatu '
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Michael 09:51, 08 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta...


Michael
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
badara 13:06, 08 mar 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Jako inspiracja

____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
isia33 13:56, 08 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Michael - dziękuję za życzenia.
badara - barwinek kojarzy mi się z cieniem a tam jest straszne słońce, poza tym nie chcę niebieskiego .
Ten pięciornik, o którym pisałam, kwitnie na żółto, może nie ochłodzi ale doda blaski kostce.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies