Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród Iwony

hanka_andrus 10:33, 06 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dzieciaki rosną,za 10 lat będą na deskorolkach śmigać,to taka kostka ........jak znalazł.I mama będzie miała wgląd na nich!A do tego czasu,bruk trochę na kolorze straci......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 10:40, 06 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W sumie to można tą kostkę zostawić, bo jest ładna i rzeczywiście pasuje. Ja osobiście widzę w rabacie na kostce klomb z begonii semperflorens albo białych aksamitek. Przed domem możesz postawić ozdobne i wysokie donice z roślinami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 11:41, 06 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja w tym rombie ,to wysokie kanny podsadzone aksamitkami.I pod domem też zanim coś tam wyrośnie trwalszego.Te żar od kostki bijący wytrzymają....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joanka 11:53, 06 mar 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Przed ogrodzeniem można fajnie zagospodarować tę skarpę
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
monteverde 11:58, 06 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
w rombie sadziłabym jednoroczne sezonowe, zawsze można wymienić jak już przekwitną
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
isia33 12:02, 06 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Ale miło czyta się takie słowa. Ta kostka to też moja bolączka, robiliśmy ją w czasie, kiedy byłam w ciąży, po 2 pobytach w szpitalu i strachu, że stracę dłuuuugo wyczekiwane maleństwo. Wszystko zostawiłam mężowi a on właśnie chciał takiej, na której mógłby zawracać samochodami Trudno, teraz nie ma szans na pozbycie się jej. Tak jak pisze Sebek, chcę dać trochę donic, na pewno coś tam pomogą.

Długo kombinowałam w jakim stylu pójść,teraz wiem, że musi być prosto i powtórzenia roślin. Cały czas zastanawiam się nad kształtem, wolałabym miękkie zaokrąglone linie ale to, co jest jest bardzo geometryczne. Pod oknem, na wprost bramy jest rabata trójkątna, planowałam taką samą pod drugim oknem. W jednym z wątków przeczytałam radę Danusi, żeby nie robić rabat przed domem symetrycznie.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Joanka 12:05, 06 mar 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Z przyjemnością obejrzę
Dopiero zaczynam przygodę z domem i ogrodem, na pewno Twój wątek okaże się pomocny
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Sebek 12:48, 06 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
hanka_andrus napisał(a)
A ja w tym rombie ,to wysokie kanny podsadzone aksamitkami.I pod domem też zanim coś tam wyrośnie trwalszego.Te żar od kostki bijący wytrzymają....

świetny pomysł z tymi paciorecznikami. Polecam Ci takie o barwnych liściach, najpiękniejsze według mnie to stuttgart, pretoria i dubran - cudeńka. Trudno je zdobyć, ale chyba warto. A w najbliższym czasie możesz w klombie bratki posadzić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Grzesiu 13:09, 06 mar 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
Bratki stokrotki i prymulki....na progu wiosny jak najbardziej a potem powoli wymyślimy coś bardziej "stałego"
możesz na nas liczyć Iwonko
A co powiesz na róże?
królowa musi się jakaś znaleźć u Ciebie
a świta sama się znajdzie
Ten romb to dla mnie idealne miejsce na drzewo...nie musi być wielkie
ale taki pojedynczy akcent zwracający uwagę Twoją i gości...magnolia?
____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
Gardenarium 13:14, 06 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie bijemy, a gdzie tam. Witamy kolejną Ogrodowiskowiczkę

Kostka ... wiadomo, podzielam opinię większości. Pod oknem po prawej, nie dałoby się wykroić rabaty?

Jeśli nie to duże donice tam wymurować, skrzynie drewniane duże obsadzić iglakami i kwitnącymi sezonowymi. Na tej rabacie w kształcie rombu na środku to można dać ciekawy okaz świerka serbskiego (Pendula, Nana) albo jodłę koreańską - ta może nieco zbrzydnąć z powodu np. zmarznięcia wierzchołka. Nawet bym posadziła normalny świerk + trzmielinę "Emerald'n Gold" plus tulipany liliokształtne ciemny fiolet. Wtedy nieco zagłuszymy tę platformę kostki

Sezonowe rośliny w jedynej rabacie jako główne obsadzenie bym odradzała, bo co w zimie? A tak to drzewko świerkowe można ubrać w lampki i nie będzie pusta przestrzeń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies