Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Dominika11 10:33, 11 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
renatamama3 napisał(a)
Czyżby ,Przemek utonął w cebulach ?


chyba go pochłonęły
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Ewa4 23:32, 11 wrz 2015


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Byłam i pozdrowienia zostawiam.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
deszczowymaj 12:10, 12 wrz 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przemku pozdrowionka przesyłam
ps.nowe fotki by się przydały
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
admete 15:36, 12 wrz 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Gardener27 napisał(a)



Ciekawe od kogo mi to się wzięło ?





hahahahahahaha


Agnieszko trochę Cię znam i jakoś mi się nie chce wierzyć w tą wstrzemięźliwość od cebulowych W tamtym roku wykupiłaś nie tylko większość cebulek ww marketach ale też wszystkie koszyki Hehehehh


myślę o główkowatych - bo mnie zachwyciły w Waszych ogrodach........no i może może jak będę robiła rewolucję na żółtej wsadziłabym samych żółtych???
ale teraz to przez Ciebie o tym myślę gdzie by tu co hahahahahahaha


Ja zawsze cebulki wykopane i wysuszone z donic sadzę tylko do gruntu Duże ryzyko że nie zakwitną te maleństwa Do donic i skrzynek sadź duże świeżo zakupione cebulki Daje to gwarancję że wszystkie zakwitną i nie zawiodą naszych oczekiwań wiosną



No właśnie do gruntu
ale powiedz jak to wygląda z Twojego doświadczenia - ile z tych cebul z koszyków zakwita w następnym roku w gruncie?



Dzięki za odświeżenie wspomnień Obiecuję się poprawić



Obiecał Pan i co????


Pozdrawiam


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Jana 10:17, 13 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Prosimy o fotki
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gardener27 10:29, 13 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Witam wszystkich

Dawno mnie tu nie było i dlatego wątek trochę zaniedbany Obecnie skupiam się na remoncie garażu który pochłania mój wolny czas bez reszty i na ogród nie mam praktycznie czasu
Nie wiem jak u Was ale u mnie jesień na całego Poranki i wieczory bardzo chłodne W dzień słońce pojawia się ale zupełnie mnie to nie urządza gdyż wtedy jestem w pracy Z drzew opada coraz więcej liści, trawniki już tak szybko nie rosną a i na rabatach coraz mniej do oglądania
W piątek dostałem e-maila iż w tym tygodniu ma przyjść paczka z cebulowymi Już nie mogę się doczekać sadzenia a najlepiej jakby już była wiosna bo zimy nie lubię
Może w następnym tygodniu uda mi się podjechać na giełdę kwiatową po wrzosy i chryzantemy do donic Najwyższy czas zmienić kompozycje na tarasie


martaibartek napisał(a)
Cudownie! twoje rabaty mnie zachwycają!!! ahhhhhh



Czy możesz mi napisać coś o tej jednorocznej rozplenicy, którą siałeś z nasion. Co to za odmiana, kiedy siałeś, jakieś sekrety uprawy


Rozplenica niestety jest jednoroczna więc trzeba ją siać co roku Nasiona dostałem od kolegi który też ją od kogoś dostał i nie znamy jej nazwy Jak mnie pamięć nie myli wysiałem ją w marcu Bardzo szybko wykiełkowała i nabrała masy


margaretka3 napisał(a)
No, a ja skończyłam urlop i jestem znowu Niektórzy mają odwrotnie...
Przemku, ja z pytaniem do Ciebie. Czy w części warzywnej ścieżki masz na tej samej wysokości co grządki, czy na różnych poziomach?
Klikam i klikam, do zdjęć się dokopać nie jestem w stanie, tak dawno były... Nowe by się przydały, nie sądzisz?


W ogrodzie warzywnym ścieżki trawiaste mam na tym samym poziomie co grządki Podczas robienia kancików robi się rowek przez co może się wydawać że są na różnych wysokościach



mirkaka napisał(a)



Przemek, czy na drugim planie to rozplenica? A ta na pierwszym jak się nazywa?
Cudne masz te trawy, u mnie w tym roku posadziłam rozplenice, ale do tej pory nie wypuściły kwiatostanów, tylko rubrum kwitnie, nie wiesz jaka może być przyczyna?
Dlaczego tak mało zdjęć wstawiasz? masz co pokazywać a nie dajesz się nasycić obrazami


Na drugim planie jest rozplenica a na pierwszym Dmuszek również jednoroczny
Jeśli chodzi o kwitnienie traw to wszystko zależy od odmiany Jedne są wcześniejsze a inne bardziej leniwe Pewnie doczekasz się również na ich kwiaty


admete napisał(a)


Myślę o główkowatych - bo mnie zachwyciły w Waszych ogrodach........no i może może jak będę robiła rewolucję na żółtej wsadziłabym samych żółtych???
ale teraz to przez Ciebie o tym myślę gdzie by tu co hahahahahahaha
No właśnie do gruntu
ale powiedz jak to wygląda z Twojego doświadczenia - ile z tych cebul z koszyków zakwita w następnym roku w gruncie?
Pozdrawiam



Agnieszko polecam czosnki główkowate Miałem u siebie w tym roku pierwszy raz i byłem nimi oczarowany Koniecznie sadź w dużych ilościach

Cebule tulipanów po wyciagnięciu z donic i wysuszeniu porozpadały się na mniejsze sztuki W gruncie zakwitło może 70 % ale myślę że to i tak dobrze
Dużo też zależy od odmiany Zauważyłem że jedne odmiany bardziej się podzieliły a inne mniej przez co miały większe cebulki Zasada jest taka Im większa cebulka tym większe prawdopodobieństwo że zakwitnie



Pozdrowienia dla wszystkich zaglądających


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 10:29, 13 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 10:29, 13 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
deszczowymaj 10:35, 13 wrz 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przemku ....przecudne zdjęcia-pięknego ogrodu

Ja jakoś jesieni u Ciebie nie widzę,raczej pełnie lata
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardener27 10:37, 13 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies