Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 08:47, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
agniecha973 napisał(a)
Witaj Paulino. Widzę, ze jesteś na początku drogi. Od razu mam skojarzenie z ogrodem KasiWB http://www.ogrodowisko.pl/watek/571-trudne-pieknego-poczatki-ogrodek-kasiwb, która zaczęła trochę urządzać przed budową domu. Pod wpływem ogrodowiska dużo zmieniła w "próbnych" nasadzeniach i doszła do tego jakie rośliny chce mieć w swoim przyszłym ogrodzie. Patrząc na Twój teren, nie próbowałabym urządzać jeszcze całego ogrodu, bo jednak cały czas ewoluujemy ogrodowo. Wybrałabym jeden zakątek do urządzenia tak na gotowo. W ten sposób zobaczysz co ci się podoba, co się u ciebie sprawdza, co łatwo namnożyć samodzielnie. Postawiłabym też na jakieś przedszkole dla roślin, gdzie mogłabyś rozsadzać, dzielić, siać i pikować byliny czy trawy. Za jakiś czas jak znalazł, a terenu masz dużo. Oczywiście sadek, lasek, warzywnik popieram, też tak zagospodarowałam teren, ale z konkretną ozdobną rabatą ograniczyłąbym się do jednej. To tyle ode mnie. Widzę, ze z Kasią idzie wam całkiem nieźle to planowanie. Trzymam kciuki za realizację pomysłów.

dzięki za wsparcie, na dzień dzisiejszy jestem posiadaczka rabaty przed kompostownikiem choć jeszcze niedokończona bo brak forsycji i cisów kolumnowych, i mam zamiar wziąć się za oczko, by było zrobione od początku do końca tak jak ma już być na gotowo i aby moje rybki miały miejsce dla siebie. U Kasi już byłam faktycznie podobnie było już ma domek i piękne rośliny. dziękuje za odwiedziny
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 08:50, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Dorota123 napisał(a)
Witaj Paulinko, dziękuję za odwiedziny, podoba mi się Twój zapał. życzę wytrwałości w realizacji planów.
Masz coś czego mnie brakuje, przestrzeń, którą dopiero zagospodarowywujesz, u mnie robi się za ciasno.


No u mnie dużo przestrzeni i nie wiadomo gdzie i co zacząć w co ręce wsadzić, jak na razie mam niedokończona rabatę przed kompostownikiem i mam zamiar wziąć się za okolice oczka zdjęcia będę wstawiała jak tylko będzie coś widać.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 08:56, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
kasiek napisał(a)
Paulina, ja mocowałam do kantówek grubych 10 na 10 cm zakończonych metalowym szpicem i do dziś stoją.
Zrób jeszcze raz fotę miejsca gdzie będziesz urządzać początkowy zakątek.


Dzięki za poradę tez tak muszę zrobić by znowu przy następnych wiatrach nie odleciało wszystko. Początkowy zakątek czyli ten z oczkiem ? Jak tylko w końcu dotrę na działkę to zrobię fotkę.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tusiala 09:06, 26 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Piesek prześliczny
A gdzie zdjęcia modrzewia?
paulina_wero... 09:15, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Tusiala napisał(a)
Piesek prześliczny
A gdzie zdjęcia modrzewia?


Mam zdjęcie ale z daleka niestety
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Marga 09:17, 26 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Hej Paulinko,
Wpadłam zaobaczyć jak inni sobie radzą z początkami
Podobnie jak u mnie, terenu do zagospodarowania masz dużo. Co nas jeszcze łączy to to, że jesteśmy obie na początku naszej ogrodniczej przygody . Mój domek wprawdzie już stoi, ale w środku wciąż wiele jest do zrobienia i są małe szanse, że wprowadzimy się w lecie.
W doborze roślin niestety Ci nie pomogę, bo jestem zielona w tym temacie, ale trzymam kciuki za realizację Twoich pomysłów!
Wydaje mi się, że dziewczyny mają rację, że rośliny trzeba sadzić grupami. Szczególnie jak ma się takie duże ogrody jak nasze
Nie wiem, czy widziałaś ten wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Duży, nowy ogród i bardzo przemyślany układ z łąką kwietną i sadkiem. Polecam.

Pozdrawiam serdecznie

ps. masz fajną psinkę!
____________________
Ogród dla moich synków
Tusiala 09:18, 26 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Nic się nie martw czekaj cierpliwie. Mój też na tym etapie jest. Ja jeszcze swojego podsypuję na wiosnę nawozem do iglaków. Daj mu czas
paulina_wero... 10:23, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Marga napisał(a)
Hej Paulinko,
Wpadłam zaobaczyć jak inni sobie radzą z początkami
Podobnie jak u mnie, terenu do zagospodarowania masz dużo. Co nas jeszcze łączy to to, że jesteśmy obie na początku naszej ogrodniczej przygody . Mój domek wprawdzie już stoi, ale w środku wciąż wiele jest do zrobienia i są małe szanse, że wprowadzimy się w lecie.
W doborze roślin niestety Ci nie pomogę, bo jestem zielona w tym temacie, ale trzymam kciuki za realizację Twoich pomysłów!
Wydaje mi się, że dziewczyny mają rację, że rośliny trzeba sadzić grupami. Szczególnie jak ma się takie duże ogrody jak nasze
Nie wiem, czy widziałaś ten wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Duży, nowy ogród i bardzo przemyślany układ z łąką kwietną i sadkiem. Polecam.

Pozdrawiam serdecznie

ps. masz fajną psinkę!


Dziękuję za odwiedziny i za link naprawdę bardzo fajne i jak zaplanowane trzymam kciuki również za Ciebie.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 10:26, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Tusiala napisał(a)
Nic się nie martw czekaj cierpliwie. Mój też na tym etapie jest. Ja jeszcze swojego podsypuję na wiosnę nawozem do iglaków. Daj mu czas


No zobaczymy czy się obudzi bo już mi tak jedno drzewko umarło a takie ładne było Karagana Syberyjska. w podobny sposób umarło dlatego tak pytam o to tamto tez liście w lecie straciło tylko 2 lata temu i już nie odżyło choć do czasu gałązki miało zielone, a później wyjechałam na pół roku jak wróciłam to już go nie było ktoś mu pomógł szybciej odejść z działki.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 18:52, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
tu są zdjęcia tego nieszczęsnego modrzewia chyba jest suchy bo patyczki się łamią


a tu dla porównania drugi pospolity modrzew
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies