Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

Gardenarium 19:27, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze, porządnie zrobione. Ostro poszło. Teraz ziemia i nasiona, przegrabić lekko. Nie wiem czy wałować, bo ziemia przyklei się do walca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukaso 22:21, 30 mar 2015

Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 10
Racja, jak zacząłem wałować to ziemia z nasionami lepiła się do walca. Więc tylko udeptałem jako tako i czekam na efekty. Na szczęście pada i pogoda sprzyja.
____________________
lukaso
Iceman 13:14, 14 maj 2015

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 10
Witam,

Lukaso napisz proszę więcej o pracy takim wertykulatorem. Również zastanawiam się nad zakupem elektrycznego (Stiga SV 213 E lub Stiga SV 415 E). Czy nie brakowało mocy, czy duży hałas, jak trwałość - generalnie jak się tym pracowało. No i pokaż fotkę jak się trawnik odrodził po takim zabiegu. U mnie nieco więcej m2 ale nie mam co liczyć na sąsiadów a spalinówka odpada.

pozdrawiam
marcin544 09:20, 19 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Czy roczny trawnik mozna wertykulować czy jeszcze jest za słabo ukorzeniony ?
Wertykulator ma zadanie naciąć dar i resztki wyrzucać
Czy ktoś się spotkałz takim urządzeniem ręcznym jak wał z takimi tarczami pionowymi jak na zdjęciu które tylko nacina darń pod wpływem swego ciężaru a potem wyczesanie aeratorem .Głębokość nacięcia 5 cm odstępy miedzy nimi tez 5 cm.
Elektryczną wyczesywarke juz mam a na kolną maszyne nie ma miejsca
,

Jak myślicie sprawdzi sie to
Gardenarium 19:41, 20 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej kup wertykulator.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
amator1972 12:24, 21 mar 2016


Dołączył: 21 mar 2016
Posty: 6
Witam mam zamiar kupić w tym roku wertykulator. Byłe ostatnio w jednym z sklepów z maszynami ogrodniczymi i zaproponowano mi wertykulator firmy Dormak sc 38 o moc 4,5km silnikiem B&S i szerokość 38 cm, drugą maszyną jest Marina S390H o mocy 3,5km z silnikiem Hondy o szerokości 38 cm.Mam trawnik o pow. 1500m2 i nie wiem jaką maszynę kupić. Mam zaplanowaną kwotę do wydania ok.2000 zł, może jakąś inna maszynę zaproponujecie, bo już sam nie wiem.
____________________
Gardenarium 00:13, 22 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ważny jest silnik jakiej jest firmy, czy jest serwis i moc maszyny. Firma / marka samego wertykulatora nie ma znaczenia bo sobie nazywają jak chcą. Marka silnika się liczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
amator1972 21:51, 22 mar 2016


Dołączył: 21 mar 2016
Posty: 6
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie z jakimi nożami wybrać wertykulator: stałe czy noże tzw. pływające. Które są lepsze ? I lepiej wyczesują trawnik?
____________________
Gardenarium 07:23, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PiotrekP 21:47, 26 mar 2016

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
amator1972 napisał(a)
Które są lepsze ? I lepiej wyczesują trawnik?


Silnik to połowa maszyny, reszta też powinna mieć solidne podstawy i serwis(części zamienne itp.). Teoria teorią, a w praktyce wygląda to inaczej. Wiele maszyn ma silniki markowe, a pozostałe podzespoły są chińskie. Jak ktoś nie miał styczności z tymi urządzeniami to może tak twierdzić.
Typ noży uzależniony jest od tego z jaką glebą mamy do czynienia. Pływające są stosowane do delikatnego podłoża, a stałe głównie do podłoży gliniastych (większy opór).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies