Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Kosaćce, irysy (Iris)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosaćce, irysy (Iris)

11:32, 03 cze 2015
Dokładam jeszcze takiego


11:48, 03 cze 2015
ewelaa74 napisał(a)
A ja mam jedynie takie jak poniżej:

Gdzie kupujecie kosaćce? U mnie w szkółkach i sklepach ogrodniczych nie widzę kosaćców. A poszukuję czysto białych i niebieskich, raczej z tych gatunków wyższych.


Gdybyś mogła przyjechać to tych Lent A. Wiliamson do bólu https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/86/862553/original.jpg
Czysto białych niestety nie mam w nadmiarze, ale Flawescens jest też do wykopania.
W sumie z Tarczyna do Radomia nie jest daleko a przy okazji nie wypuszczę Cie tylko z dwoma odmianami

I tak muszę cześć wspomnianych wykopać, a co do zakupów w necie to różne są wrażenia i sprzedawcy 2 lata temu przyjechała kobieta do mnie i mówi że zakupiła 18 odmian i przyszły wszystkie jednakowe na domiar złego akurat tej odmiany nie zamawiała Wzięła ode mnie chyba 20 różnych odmian, akurat kwitły więc miała widok on-line, i doszło do tego że nie chciała wyjść z ogródka
ZbigniewG 21:36, 03 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
chyba 4 lata czekałem aż zakwitnie i nawet już nie pamiętam jakie imię jego

syberyjski NN kupiony w kapersie




dołożę jeszcze jedną srebrzystą starowinkę - moja ulubiona





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 09:04, 04 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
kolejna starowinka z dawnych czasów

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
09:06, 04 cze 2015
zakwitł w 3 roku po zakupie


I taki sybiraczek
kachat 19:17, 09 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy wszystkie kosaćce syberyjskie kwitną w tym samym czasie? Macie jakiegoś kwitnącego trochę później od pozostałych?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
20:30, 09 cze 2015
kachat napisał(a)
Czy wszystkie kosaćce syberyjskie kwitną w tym samym czasie? Macie jakiegoś kwitnącego trochę później od pozostałych?


Teoretycznie są wcZesne i późne, ale w dużej mierze to zależy od aury. W zeszłym roku wszystkie na raz kwitły, w tym roku też niewielka różnica czasowa pomiędzy SDB a TB, ale i sybiraczki wcześniej z wegetacją ruszyły a pierwsze kwiaty od 19 maja.
kachat 11:58, 11 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No ale chodzi mi konkretnie o syberyjskie - czy są wśród nich jakieś, które zakwitają wyraźnie wcześniej albo później od innych? Z kwitnącymi różanecznikami mi się nie dopasowały no, aż mi zęby zgrzytają gdy widzę to połączenie różu i fioletu, a miały się tak pięknie wymijać :/
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
08:52, 13 cze 2015
Na zakończenie sezonu zakwita irys orientalny

ZbigniewG 16:32, 13 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
jeszcze sybiraczek Double Standard



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies