Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

ewsyg 10:06, 07 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Nallar napisał(a)
Zawilce szaleją Języczka też



Doczytałam u Ciebie, że te zawilce się rozłażą. Mam jedną sadzonkę i chciałam je dokupić bo są piękne . Poczekam aż same się zagęszczą.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Nallar 11:43, 07 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ewsyg napisał(a)


To na 100% jest róża Kronenburg

Też ja mam tylko w tym roku trochę kaprysi. Według mnie wymagajaca piękność. Na ostatnim zdjęciu wygląda na lekko podsuszoną, albo zmordowana upałam. Masz ją pierwszy rok, czy dłużej ?

No proszę, jesteś kolejną osóbką która obstawia Kronenburg
Czyli sprawiłam sobie na początek kapryśną różę? Sadzonki kupiłam i wsadzałam chyba 2(?)tygodnie temu, więc całkiem możliwe że "kobitka" musi się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Troszkę mnie złości że ona z fazy pąka tak szybko zmienia wygląd na taką jak na ostatnim zdjęciu.
Może faktycznie mają na to wpływ upały, bo wody wydaje mi się że ma wystarczającą ilość. Inne róże rosnące na tej rabacie nie "skarżą" na jej brak.
Jeśli chodzi o zawilce to faktycznie lubią wędrować. Wszystkie kępy które rosną u mnie pochodzą od jednej "mamusi", a ona trafiła do mnie chyba 5 może 6 lat temu.
Nie będziesz czasem w moim mieście? Może jakaś pielgrzymka?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kosolka 12:24, 07 sie 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ewus, czy chciałabyś cebulki przebisniegow? Będę jechała kopać niedługo, zobaczę ile jest i jak co to mogłabym Ci dołożyć do naparstnic.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Nallar 12:41, 07 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
kosolka napisał(a)
Ewus, czy chciałabyś cebulki przebisniegow? Będę jechała kopać niedługo, zobaczę ile jest i jak co to mogłabym Ci dołożyć do naparstnic.

Jeśli to nie będzie problemem to chcę
A Ty, nim zawilce przekwitną, masz czas połazić u mnie i popatrzeć co jeszcze mogę Ci wysłać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kosolka 15:46, 07 sie 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ivvvona napisał(a)




Ewa, gdyby się udało to kawałek rozchodnika i tego tu jasnozielonego na dole, no jak to się nazywa?? Ze łba mi wyleciało! I będziemy w kontakcie, może coś jeszcze ja dla Ciebie wymyślę
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 15:46, 07 sie 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dubel, więc buziak i przyjemnego weekendu!! :-*
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Nallar 16:29, 07 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
kosolka napisał(a)


Ewa, gdyby się udało to kawałek rozchodnika i tego tu jasnozielonego na dole, no jak to się nazywa?? Ze łba mi wyleciało! I będziemy w kontakcie, może coś jeszcze ja dla Ciebie wymyślę

Olu, to przywrotnik.
A rozchodnika którego?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kosolka 16:36, 07 sie 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
No właśnie Przywrotnik A nie wiem którego - ja mam matrone, u Ciebie widziałam zielone, nie znam się.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Nallar 17:03, 07 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
kosolka napisał(a)
No właśnie Przywrotnik A nie wiem którego - ja mam matrone, u Ciebie widziałam zielone, nie znam się.

U mnie jest ten zielony, okazały (też się nie znam )Matrony nie mam ale mam dużo niziutkich rozchodników. Biały Murale, ościsty, kaukaski Fuldaglum i chyba kwiecisty.




Jak tylko okazały się otworzy, wstawię zdjęcie, zobaczysz jaki ma kolor.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 19:22, 07 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Pobaw się ze mną, proszę...............................................Ale ta trawa kłuje w poduszeczki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies