Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Doświadczenia brak:(

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczenia brak:(

justajusta 18:52, 08 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
W ubiegły piątek dostałam nòż Bentleya, fajne cacko. Cały weekend działałam z kancikami na swoim "trawniku" i muszę powiedzieć,że zakup udany. Rewelacyjne narzędzie!!! Będę powoli zbierać inne narzędzia tego producenta.
____________________
Justa
Bogdzia 20:36, 08 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zazdroszcze Ci etapu tworzenia ogrodu , możesz kupic co wymyślisz i stworzyc ogród marzeń. powodzenia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Skula 21:17, 08 kwi 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3480
a ja czekam niecierpliwie na zdjęcia po pracach i projekt
____________________
Skula Pomysł na ogród
Bogdzia 20:50, 09 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Byłam , pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
justajusta 21:03, 09 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Nie wiem co się dzieje z rh, czytam o chorobach w internecie, ale nie potrafię sama zdiagnozować co mu jest. Posadzony w zeszłym roku wiosną w ziemi do iglaków, rośnie od strony północnej. Po posadzeniu pięknie kwitł i miał ogromne przyrosty. Na zimę okryłam włókniną, korzenie podsypałam liśćmi i przykryłam od góry gałązkami świerkowymi. Obawiam się, że niepotrzebne były te liście. Ostatnio mój pies coś często węszy pod nim. Co to może być??
____________________
Justa
justajusta 21:07, 09 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Bogdzia napisał(a)
Byłam , pozdrawiam.

Spóźniłam się chwilę
____________________
Justa
Bogdzia 21:21, 09 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja swoich rh niczym nie okrywam ani nic pod nie nie sypię , nie lubią tego . Rh sadzi sie na tym samym poziomie na jakim rosły w doniczkach i nie powinno się nic już sypac bo lubią by do korzeni dochodziło powietrze. Na zimę też sie nie okrywa bo one zimą również transpiruja wode i jak roslina okryta to woda nie odparowuje w powietrze i grzyby roślinę atakują. Wyciągnij korę spod rh, podlej i opryskaj Topsinem a za kilka dni mieszanka o którą u mnie pytałaś , kilka razy w odstepie kilku dni. Roslina bedzie bardziej zielona ale te plamy już nie znikną , natomiast będzie miała zdrowe nowe przyrosty. Stare liście z czasem opadną.Daj też jej nawóz doglebowy dla rh bo ma mało paków kwiatowych (to te duże). Rh wolno dochodza do lepszej kondycji , trzeba cierpliwosci. Jesli masz jakies pytania to pytaj.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
justajusta 21:40, 09 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Bogdzia napisał(a)
Ja swoich rh niczym nie okrywam ani nic pod nie nie sypię , nie lubią tego . Rh sadzi sie na tym samym poziomie na jakim rosły w doniczkach i nie powinno się nic już sypac bo lubią by do korzeni dochodziło powietrze. Na zimę też sie nie okrywa bo one zimą również transpiruja wode i jak roslina okryta to woda nie odparowuje w powietrze i grzyby roślinę atakują. Wyciągnij korę spod rh, podlej i opryskaj Topsinem a za kilka dni mieszanka o którą u mnie pytałaś , kilka razy w odstepie kilku dni. Roslina bedzie bardziej zielona ale te plamy już nie znikną , natomiast będzie miała zdrowe nowe przyrosty. Stare liście z czasem opadną.Daj też jej nawóz doglebowy dla rh bo ma mało paków kwiatowych (to te duże). Rh wolno dochodza do lepszej kondycji , trzeba cierpliwosci. Jesli masz jakies pytania to pytaj.

Bardzo dziękuję za fachową poradę, jutro jadę po Topsin i składniki do mieszanki, nawóz mam. Działam i uzbrajam się w cierpliwość. Dam znac za jakis czas jak podziałało. Pozdrawiam
____________________
Justa
Bogdzia 07:20, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
iza_1611 08:46, 21 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Witam
- temat - brak doświadczenia ale czuję, że ogrom zapału

Fajnie ja też jestem początkującym ogrodnikiem, wszystko kupuję i robie na tzw czuja
i częto robię sporo błędów, ale to samam przyjemność -to planowanie i patrzenie gdy coś wyrośnie

Trzymam kciuki i będę zaglądała do Twojego wątku
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies