Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Keukenhof Holandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Keukenhof Holandia

Teska 18:00, 07 mar 2019

Dołączył: 23 lip 2017
Posty: 18
w jakim okresie najlepiej jest tam pojechac???
Anda 19:59, 07 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Teska napisał(a)
w jakim okresie najlepiej jest tam pojechac???


Odpowiedź znajdziesz na ich stronie

https://keukenhof.nl/de/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 20:55, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dodam kilka świeżych fotek do mojego ulubionego wątku tulipanowego. W Keukenhof byłam w ostatni weekend 22-24 kwietnia 2022, nawet dwa razy w piątek zaraz po przylocie po 17-tej i w niedzielę od 8 rano. I tak jak wizyt w godzinach popołudniowych nie polecam (tłum ogromny) tak o poranku do godz. 10-11 rano można było w miarę swobodnie się tam poruszać. Sam ogród mnie zachwycił. Podział na strefy, kompozycje, piękne drzewa i ilość nasadzeń cebulowych robi ogromne wrażenie. Doskonała komunikacja z lotniska (specjalny autobus, trasa zajmuje ok. 30 minut) i z Amsterdamu (drugie 30 minut). Bilety na autobus można kupić u kierowcy (płatność tylko kartą) lub wykupić w kasach samoobsługowych na lotnisku (nie wszystkie bilety są ważne na dojazd do ogrodu). Jak planujecie dodatkowo zwiedzanie Amsterdamu warto kupić bilet 1-2 lub 3 dniowy. Bilet do ogrodu kupujemy teraz tylko przez stronę www. Warto to zrobić wcześniej bo na weekendy szybko znikają. Bilety kupuje się w przedziale czasowym (30 minut od godziny na bilecie) ale jak się dowiedziałam na miejscu, jeżeli się trochę spóźnicie lub będziecie wcześniej - też wpuszczają. Ogólnie nie było problemów. Przy wejściu jest przechowalnia bagażu. Termin w końcówce kwietnia okazał się idealny 95% rabat było kwitnących. Tylko nieliczne były nierozwinięte lub lekko przekwitłe.
W skrócie - BARDZO POLECAM wizytę w tym cudnym miejscu.

Zaraz po wejściu wita nas ogromna rabata z miksem kolorów
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:21, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na zwiedzanie warto poświęcić ok. 3-4 godziny, szczególnie jak ktoś robi hurtowe ilości zdjęć jak ja. Po lewej stronie od wejścia jest zakątek leśny nazwany Juliana. Wszędzie pełno jest smaczków ogrodowych, nie tylko tulipanowych. Tu platany prowadzone jako płaskie ekrany. Jak widać w Holandii jest już bardzo zielono - mam wrażenie, ze wyprzedzają nas pogodą w stosunku do centralnej Polski o jakieś 2 tygodnie. Moje wczesne tulipany dopiero pokazują kapkę koloru a na drzewach mam liście nadal w pąkach. Tu zieleń aż kipi.


Ogromny rododendron broni wejścia do strefy formalnej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:38, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Idąc dalej mamy mini poletka z ciekawymi odmianami. Tu 90% miało etykiety z nazwami odmian. Na głównej części już tak pięknie nie było.


Zachwycił mnie Amazing Parrot


Bardzo niski pierzasty peoniowy Queensland


Magentowy podwójny Double you


I drugi pierzasty Ranomi
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:46, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Verona

Lablador

Purple Raven


Niestety nie wszystkie tulipany robiłam z nazwami ;( ten mi umknął
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:48, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:51, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035

a
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:56, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
GorAna 22:09, 26 kwi 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Iwonko, dziękuję, za możliwość pospacerowania po Keukenhof.
Byłam tam dawno temu.
Cudne fotki
Napawam się
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies