Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 18:06, 24 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Bogdzia napisał(a)
Gosiu a co tu tak cicho?????Pozdrówka.


Bogdziu nie było o czym pisać bo nic nie robiliśmy w ogrodzie w ostatnich dniach- paskudna pogoda, ciągłe deszcze. Zdjęć nie można było przez to robić. Wczoraj dopiero trochę słońca więc ziemia trochę przeschła i dzisiaj posadziłam już resztę czosnków i irysów żyłkowanych. Zostało jeszcze trochę tulipanów. Jedno ładne popołudnie czyli około godziny czasu i dokończę sadzenie cebulowych. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 18:09, 24 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Anabell napisał(a)
Małgosiu - ja też kupiłam astry bylinowe na doniczce pisało astry niskie a wyrosły wysokie.

Tnę swoje inne wysokie sekatorem kilka razy, tylko nie pamiętam kiedy ostatni termin. Jednak niżej wyrastają, ale też są wysokie.

zamówione nie są drogie. spróbuję, jednak są i niskie.


Haniu zobaczę jakie będą te rośliny które zamówisz i będę się nad nimi zastanawiała. Ale pewnie odłożę kupno na przyszły rok.Pozdrawiam gorąco
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 18:12, 24 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AgataP napisał(a)
Gosia no dawaj jesień z ogrodu tupię nóżką


Agatko nie tup już bo się już poprawiłam. Wyszło słoneczko na kilka godzin i skorzystałam i popstrykałam fotki wczoraj i nawet już wstawiłam Buziaczki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
AgataP 18:16, 24 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie - piękne kolory już masz, w deszczu to nawet nie widać ich dobrze, ale w słonku to cudnie wygląda.
Dużo traw widzę, w tym roku dosadziłaś coś jeszcze oprócz giganta na żywopłocie letnim?
Warzywniak widzę też obrobiłaś No kawał pracy myknęłaś.. teraz możesz z winkiem posiedzieć

A góra ziemi - kochana ja miałam 3 - jedna za domem rozplantowana z mamą, druga rozplantowana przeze mnie, i 3 która była taka wielka że dzieciaki na sankach zjeżdżały Wywoziliśmy przyczepką w stronę warzywniaka i tam została rozplantowana - poszło 15 przyczepek. Nadwyrężyłam wtedy ramię - koszmarny ból. Ale musiałam to zrobić, bo nikt nie chciał od nas jej zabrać.
Wkurzał mnie jej widok więc się zawzięłam, dobrze że mam to za sobą bo już bym nie zabrała się za 4 górę.
Buziaki Gosia
____________________
Z Pszenicznej...
Gocha 18:33, 24 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AgataP napisał(a)
Pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie - piękne kolory już masz, w deszczu to nawet nie widać ich dobrze, ale w słonku to cudnie wygląda.
Dużo traw widzę, w tym roku dosadziłaś coś jeszcze oprócz giganta na żywopłocie letnim?
Warzywniak widzę też obrobiłaś No kawał pracy myknęłaś.. teraz możesz z winkiem posiedzieć

A góra ziemi - kochana ja miałam 3 - jedna za domem rozplantowana z mamą, druga rozplantowana przeze mnie, i 3 która była taka wielka że dzieciaki na sankach zjeżdżały Wywoziliśmy przyczepką w stronę warzywniaka i tam została rozplantowana - poszło 15 przyczepek. Nadwyrężyłam wtedy ramię - koszmarny ból. Ale musiałam to zrobić, bo nikt nie chciał od nas jej zabrać.
Wkurzał mnie jej widok więc się zawzięłam, dobrze że mam to za sobą bo już bym nie zabrała się za 4 górę.
Buziaki Gosia


Agatko ja to się nawet nie zabieram za taką ciężką robotę- od tego jest M. Ale i On wymięka. Ja Ciebie podziwiam że zabierasz się za takie roboty, może jakieś parenaście lat temu to i ja bym coś przy tym robiła . Teraz to wysiadam nawet przy lżejszych pracach. Agatko a jak myślisz czy tę górę likwidować na amen czy może zrobić takie lekkie wzniesienie przedzielone wijącą się ścieżką i takie idące od domu w stronę rogu to wzniesienie a ścieżka w tym wzniesieniu idąca od bramy wjazdowej w stronę sadu?.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Anabell 22:29, 24 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962




Tu jak rozrosną się miskanty, rozchodnik będzie miał dobre tło.

Zaczęłam zwracać uwagę na nazwy Miskantów i odmiany 'Meidl' nie spotkałam.
oby nie rozrastała się rozłogami.

Dziś wysłali astry, pewnie jutro dojadą.

Zbrakło mi krokusów na obsadzenie trawiastej rabaty i to nie mało, cała mega paczka 250 szt. Już sprzedane. zamówię pojedynczo.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gocha 23:07, 24 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Anabell napisał(a)


Tu jak rozrosną się miskanty, rozchodnik będzie miał dobre tło.

Zaczęłam zwracać uwagę na nazwy Miskantów i odmiany 'Meidl' nie spotkałam.
oby nie rozrastała się rozłogami.

Dziś wysłali astry, pewnie jutro dojadą.

Zbrakło mi krokusów na obsadzenie trawiastej rabaty i to nie mało, cała mega paczka 250 szt. Już sprzedane. zamówię pojedynczo.



Haniu ten rozchodnik ma teraz najładniejszy kolor ze wszystkich u mnie rosnących. Czekam na rozrośnięcie się ML bo są piękne. I nawet zbierają się do kwitnienia- ciekawa jestem czy zdążą. Ten Meidl podobno nie wypuszcza rozłogów- tworzy zwartą kępę i jako jedyny gigant kwitnie. I liście się przebarwiają, Jestem go bardzo ciekawa. Jak będziesz miała taką ilość krokusów to będzie pięknie

____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Kacha123 08:30, 25 paź 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Gosiu, tak dawno u Ciebie nie byłam, że nawet nie będę udawać, że jestem na bieżąco. Jesień masz piękną i chyba czas myśleć nad zmianą nazwy wątku na "po kapitalnym remoncie"
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
AgataP 08:50, 25 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gocha napisał(a)


Agatko ja to się nawet nie zabieram za taką ciężką robotę- od tego jest M. Ale i On wymięka. Ja Ciebie podziwiam że zabierasz się za takie roboty, może jakieś parenaście lat temu to i ja bym coś przy tym robiła . Teraz to wysiadam nawet przy lżejszych pracach. Agatko a jak myślisz czy tę górę likwidować na amen czy może zrobić takie lekkie wzniesienie przedzielone wijącą się ścieżką i takie idące od domu w stronę rogu to wzniesienie a ścieżka w tym wzniesieniu idąca od bramy wjazdowej w stronę sadu?.


Gosia musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy takie wzniesienie będzie Ci odpowiadać czy nie będzie zasłaniać widoku np. z okna itp Bo jeśli miało by Cię drażnić to ja bym rozwaliła. Nie trzeba od razu, ale stopniowo. Nikt Cię nie goni. Rozwozić na rabaty, wymieszać z kompostem i dodawać. Może kilka taczek do warzywnika, może na przedpłocie...

A jeśli nie będzie Cię drażnić, to uczyń z tego atut, masz całą zimę na zastanowienie się. Jak będziesz chciała to można poszukać jakiś inspiracji... może coś Cię natchnie Może jakieś łany trawiaste ?....
buziaki... u mnie znowu pada... do d... ta pogoda

____________________
Z Pszenicznej...
katel 21:37, 25 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Gocha napisał(a)


Kasiu może razem sie w przyszłym roku wybierzemy do tych Majewskich a może znajdą się jeszcze jakieś fajne ogrody w okolicy.

Doskonały pomysł! Tylko jak my się razem wybierzemy gdzieś, gdzie rośliny można kupić i to w dużych ilościach - to aż się boję jak to się może skończyć
Ta ścieżka pomiędzy wzniesieniami to tak ma przebiegać, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam?

Ogród jesienny cudowny - uwielbiam kontrasty a u Was zawsze ich nie brakuje
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies