Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

Kondzio 06:57, 16 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
sierika napisał(a)
Kondziu, obejrzałam fotki od wiosny i pełen zachwyt, jak zwykle, czasem dobrze gdy goscie robią fotki, zawsze to inne trochę spojrzenie i mozna zobaczyć inne piękne ujęcia, których do tej pory nie pokazywałeś....
kurki zdrowo się chowają, tylko zbyt mało warzywnik pokazujesz, nie daj się prosić.....
Magnolię juz kupiłam, jakże inaczej......


Faktycznie są takie części ogrodu, których w zasadzie prawie w ogóle nie pokazujemy, a goście od razu to zauważają...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 06:59, 16 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
eee_taam napisał(a)
sprzedaż gazety wzrośnie ...kupiłam i ja choc juz od dawna kupuje tylko Gardenersa....kiedys kupowałam duzo ogródkowych gazet ...a teraz wole kupowac rosliny


PS. jak dla mnie to całe wydanie o waszym ogrodzie powinno byc ...a nie kilka zdjęc na krzyz ...choc zdjecia atrakcyjne są i rabaty zostały ładnie pokazane

Kiedy Maja?


My też kupujemy Gardenersa, ale polską prasę też kupujemy regularnie. Dzięki za miłe słowa
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 07:00, 16 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
an_tre napisał(a)
Kondzio cóż za miła wiadomość gratulacje


Dzięki
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 07:00, 16 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
adom1206 napisał(a)
Żeby nie było że tylko fb.Oszalałam.Spać nie będę mogła.ochy i achy zostawiam.


Dzięki
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 07:13, 16 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mira napisał(a)
Magnolię dziś kupiłam i nawet miałam chwilkę na spokojnie pospacerować po Waszym ogrodzie. Piękne zdjęcia ta Pani zrobiła , fajne ujęcia. Oczywiście chciałby się więcej ale i tak jak na możliwości gazety jest dużo - gratulacje.

Zastanawiam mnie jedna fotka, macie niższego kłosowca od pysznogłówki ? w tym roku tez tak a może te niebieskie kłosowce są niższe od białych bo u mnie na odwrót.

No i o astrach tez nic nie było i widać ich też na rabatach nie za bardzo.
Za to pracę Konrada na rabatach widać .

Jak sobie pomyślę jaki będziecie mieć za rok warzywnik - ...już zazdroszczę

pozdrawiam


Kłosowców mamy kilka najniższy jest Golden Jubilee, który ma chyba około 70 cm wysokości, zwykły kłosowiec fenkułowy ma ok.1 metra, kłosowiec 'Black Adder' ma 150-170 cm, a kłosowiec 'Alabaster' w jednym miejscu ma ok.120 cm, a przysłonięty lekko gałęziami leszczyny wybił się ponad nie osiągając ponad 2 metry. Pysznogłówki mamy w wysokościach od 50cm do 200cm. Najwyższe są 'Scorpion', który ma ok.150 cm i 'Jacob Kline", która ma ok.2 metrów.

Astrów na tych rabatach jest ogrom i to w dużych grupach po kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt sztuk, ale ich pora dopiero się zacznie, więc siłą rzeczy ich teraz nie widać, bo plamy astrów są pomiędzy innymi roślinami teraz kwitnącymi. Teraz już mamy ponad 80 różnych gatunków astrów, które katalogujemy.

Na warzywniku czas wyrywać pomidory, które już dopadła zaraza, więc zrobiona jest sałatka z zielonych pomidorów, ziemniaki już będziemy zbierać, a dynię trzeba mocno ograniczyć, bo chce wchodzić na wszystkie kwatery. Po zbiorach zielony nawóz będziemy siać. Na przyszły sezon mamy już nasiona pasternaku od Kasi i garść pomysłów
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
hanka_andrus 07:14, 16 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
I ja śpiesze z gratulacjami! Ciężka praca daje wyniki!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kondzio 07:26, 16 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
hanka_andrus napisał(a)
I ja śpiesze z gratulacjami! Ciężka praca daje wyniki!


Wielkie dzięki
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Basilikum 09:32, 16 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ja mam nadzieje, ze ta magnolia bedzie jeszcze w sobote do kupienia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 11:29, 16 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
eee_taam napisał(a)


szczerze powiedzieć ..... to przecież nawet nie specjalnie teraz jest czas na oglądanie fot ...w locie na forum przychodzę ...w przerwie na kawe najczęściej

a ogród mnie w tym roku mocno ekspolatuje ...tfu ..nie ogród! ..a chwasty ..wściekły się w tym roku

Ja przeglądam w nocy jak usnąć nie mogę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kondzio 19:42, 16 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Basilikum napisał(a)
ja mam nadzieje, ze ta magnolia bedzie jeszcze w sobote do kupienia


W sumie my nie mamy wersji papierowej, tylko e-wydanie, bo akurat wyjeżdżaliśmy na kilka dni do Borów Tucholskich
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies