Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Dracena

Pokaż wątki Pokaż posty

Dracena

Sebek 21:40, 04 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Swoją teraz podlewam codziennie - bo co dzień listki ma oklapłe - potem odżywa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:28, 26 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
czarnula napisał(a)
Wie ktoś jak się rozmnaża draceny?


Ucinasz kawałek wierzchołka, wkładasz do wody aż puści korzenie i do ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daphne 11:53, 28 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 78
mysza napisał(a)







Na giełdzie kwiatowej widziałam jeszcze takie



Czy tej dracenie na drugim zdjęciu nie jest za ciemno?
Mam podobnie mało naświetlone miejsce w domu i kusi mnie żeby ulokować tam dracenę ale ponieważ jest z odzysku i leczy rany nie chciałabym jej dobić
____________________
"Marchewka jest rodzajem ziemniaka o rewolucyjnych poglądach" Valeriu Butulescu ogród-w-moim-krwioobiegu
Gardenarium 21:28, 28 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie dobijesz, ta zielone, nie w paski może rosnąć w słabszym świetle. Tylko jej nie zalej, bo nie lubi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 00:25, 30 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Mam takie pytanie czy ktos cos wie odnosnie pielegnacji roslunki domowej lucky bambo? Moze jakis nawoz?
____________________
Joanna
Gardenarium 00:32, 30 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lucky bamboo to nic innego jak Dracaena sanderiana, a więc dracena, a nie bambus - choć nazwa sugeruje co innego

Zimą roślin nie nawozimy. U Ciebie rośnie w ziemi czy w wodzie?

Draceny nie lubią zbyt obfitego podlewania (zalewania), lepiej zapomnieć niż być nadgorliwym.

Nawóz nie załatwi sprawy, a teraz tylko może zaszkodzić. Poczekaj do wiosny, teraz daj tej roślinie trochę światła.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 10:46, 30 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
W ziemi. A co ile podlewać? Temperatura w mieszkaniu jest ok 19-19.5 stopnia raczej chldniej niz ciepło
____________________
Joanna
Gardenarium 12:44, 30 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma jasnego przepisu co ile podlewać, rośliny mus wyczuwać, palcem macasz. Ja tak średnio podlewam co 10 dni, ale tego nie należy brać tak z licznikiem i na zegarek

To zależy od gleby, rodzaju doniczki, wielkości bryły korzeniowej, wilgotności w mieszkaniu i temperatury, stopnia przerośnięcia bryły korzeniowej. Po prostu obserwuj i oczywiście jeśli jest w osłonce to dbaj aby osłonka nie była po brzegi wypełniona wodą, bo zatopi korzenie. Nadmiar wody z osłonki wylewamy od razu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 13:02, 30 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Kupujac w obi mowili ze lubi wilgoc. Pewnie to byl blad ze w obi ale ja osobiscie tego nie kupowalam
____________________
Joanna
kheme 22:11, 05 wrz 2016

Dołączył: 05 wrz 2016
Posty: 3
Witam. Mojej dracena ma już 6 lat i praktycznie od początku ma takie zaciemnienia na końcach liści, ostatnio wiele liści pożółkło i codziennie po kilka odpada. Wie ktoś o co może chodzić?

Pytanie nr. czy można nadać dracenie jakiś inny kształt?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies