Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród przed domem POMOCY!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przed domem POMOCY!

DagmaraM 21:16, 05 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie!

Kilka dni temu trafiłam na to forum i tak przeglądając, czytając, stwierdziłam, że może założę własny wątek i jakaś dobra dusza mi pomoże.

Mam problem z ogrodem przed frontem domu. Jakoś rok temu zagospodarowałam tę część ogrodu. Miało być minimalistycznie, prosto, ale dziś nie mogę na to wszystko patrzeć. W weekend majowy zabrałam się do pracy. Na zdjęciach widać, że wszędzie był kamień (bo niby wygodnie i "czysto", a do szału doprowadza mnie zielsko wyrastające spod geowłókniny), jednak wpadłam na pomysł, żeby rząd tuj ograniczyć ekobordem, a dalej zasiać trawę. Miejsce pod oknem, gdzie zasadziłam lawendę, rząd miniatur iglaków (nie pamiętam nazwy) i pod płotem (ze względu na zbierającą się tam wodę) również miało być ograniczone ekobordem, a w środku ta trawa. Jednak tak myśląc intensywnie stwierdziłam, że chyba nie będzie to dobrze wyglądało. Mam tam 2 klony szczepione na pniu i 3 brzozy (tego nie chcę ruszać) Dokupiłam czerwonego berberysa, jałowca płożącego i tawułę, ale pomysłów brak

Tak samo z półkolem po drugiej stronie ścieżki. może przerobić je na kwadrat? I co tam dodać? Bo chyba ta magnolia i miniatury ograniczają wszystkie pomysły...
Mam nowoczesny dom, chcę mieć nowoczesny ogród (trawy mam sporo z tyłu domu i ona na pewno zostanie), ale w głowie pustka!
Może ktoś mi coś podpowie?

Dodam jeszcze, że zależy mi, żeby nie mieć żadnych trujących i bardzo kłujących roślin ze względu na mojego małego synka i drugiego, który pojawi się na świecie za 5 tygodni.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie. I krytykę, bo pewnie będzie jej sporo. Ale przyjmę wszystko na "klatę".

Pozdrawiam,

Dagmara

Przepraszam za jakość zdjęć, ale na dworze już jest ciemno. Ledwo zdążyłam





____________________
Ogród przed domem[/quote]
DagmaraM 21:48, 05 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Dodam jeszcze, że front domu mamy od zachodu.
____________________
Ogród przed domem[/quote]
A_gawa 08:26, 06 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jaki wymiar ma kwadrat na pierwszym zdjęciu?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
DagmaraM 12:45, 06 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
7,20m na 5,30m. Kwadrat jest poki co w kamykach, bo ten czarny pas to odslonieta geowloknina, na ktorej tez byl grysik, ale tak jak pisalam zaczelam go likwidowac. Moze wyrzucic te lawende spod okna, posadzic cos wiekszego? A lawende dac bardziej z przodu, w jakiejs grupie? Nie wiem juz sama moze ta trawa tez jest zlym pomyslem?
____________________
Ogród przed domem[/quote]
DagmaraM 12:46, 06 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
7,20m na 5,30m. Kwadrat jest poki co w kamykach, bo ten czarny pas to odslonieta geowloknina, na ktorej tez byl grysik, ale tak jak pisalam zaczelam go likwidowac. Moze wyrzucic te lawende spod okna, posadzic cos wiekszego? A lawende dac bardziej z przodu, w jakiejs grupie? Nie wiem juz sama moze ta trawa tez jest zlym pomyslem?
____________________
Ogród przed domem[/quote]
A_gawa 15:30, 06 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Dagmara, spokojnie Co nagle, to po diable. Otóż sugestie się jakieś pojawią i zrobisz z nimi co zechcesz.
Kochana, więc tak. Nie wiem co lubisz, ale wydaje mi się, że na tak małej powierzchni geowłóknina będzie tylko zawadzać. Maluszek - wiem jakie to wyzwanie. Już mam dwóch odchowanych i mogę spokojnie zabrać się za ogrodowanie i inne inności.
Rozumiem, że mówimy teraz o rabacie z pierwszego zdjęcia?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 15:32, 06 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jeżeli chcesz ogród minimalistyczny - inspiracje, to poszukaj na forum. Być może znajdziesz coś naprawdę prostego. Osobiście lubię niezbyt lubię minimalizm, choć ciszy skołatane nerwy...
Dam Ci jakąś moją propozycję z trawami, a Ty zrobisz co zechcesz.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
DagmaraM 17:30, 06 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Cierpliwosc nie jest moja mocna strona No ale doszlam do wniosku, ze trzeba wszystko przemyslec, miec mbiej wiecej pojecie o calosci, bo potem to wychodza takie sytuacje.
Bardzo Ci dziekuje za zainteresowanie, tak, mowimy na poczatku o pierwszym zdjeciu (prostokat pod oknem kuchennym).
____________________
Ogród przed domem[/quote]
A_gawa 17:35, 06 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Wiesz, jakąś wielką projektantką to ja niestety nie jestem, ale znalazłam coś dla przyszłej mamy - będziesz mogła to przemyśleć. Ogólnie łatwiej coś komuś zaproponować niż sobie.

Tytuł - zieleń na tle białych ścian.





Teraz coś bardziej kolorowego.


____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 17:41, 06 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Nie wiem, Dagmara, czy to powyżej Cię choć trochę satysfakcjonuje, ale proponuję więcej pooglądać nasadzeń Danusi. Ona jest tu nam wszystkim mentorem. Dam Ci linki do jednych z piękniejszych ogrodów jakie tu znalazłam - choć to zawsze kwestia gustu. Oglądaj wizytówki.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1349-wizytowka-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4057-wizytowka-ogrodomania-oli
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2570-wizytowka-ogrod-sylwii-od-poczatku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2583-wizytowka-kiedys-bedzie-tumadzenie-ogrodnika
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4156-wizytowka-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem

Wszystkich wizytówek jeszcze nie dałam rady przejrzeć. Jest tego na długie godziny. Jestem na Ogrodowisku od niedawna i wiem jak bardzo człowiek czuje się samotny, gdy nikt się do niego nie odzywa i nie biegnie z pomocą, choćby malutką. Pozdrowienia serdeczne!

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies