Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród przed domem POMOCY!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przed domem POMOCY!

Aneta1309 22:06, 17 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Puk, puk obawiam się że przez pogodę w ogrodzie żadnych zmian nie było ale może jakiś pomysł się urodził?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
DagmaraM 20:47, 26 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Dług o mnie nie było, ale złapałam kilka srok za.ogon i oprócz ogrodu wzięłam sobie na głowę przemeblowanie domu plus wyprawkę zaczęłam w końcu prać, plus torba do szpitala...
W ten weekend miałam do pomocy tatę i pomógł mi z przesadzaniem i kopaniem.
Poniżej to co stworzyłam zainspirowana pięknymi ogrodami na Ogrodowisku. Jeszcze czeka mnie dosianie trawy, dosadzenie runianki i zagospodarowanie protokąta pod płotem. No i po drugiej stronie zlikwidowanie półkola i obsadzenie całej rabaty.
Mam pytanie- posadziłam runiankę (w weekend skończę całość) i tak się zaatanawiam czy wysypać grys szary czy zostawić ziemię? Ja bym zostawiła, ale mój narzeczony chce tam kamyki, bo nie lubi patrzeć na gołą ziemię. Tylko runianka jest zadarniająca i prędzej czy później (no właśnie, kiedy?) ziemia zniknie pod rośliną. Także czy wysypywanie czegoś ma tu sens?
____________________
Ogród przed domem[/quote]
katarzynkak 17:41, 29 maj 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj.
Wpadałam do Ciebie przypadkowo, ale chyba zostane dłużej, jeśli pozwolisz

Pieknie Ci wyszła ta rabata przed domem.
Czy mozesz mi napisać, co to za brzozy? Długo u Ciebie rosną?
Też przymierzam się do ich zakupu.

Apropo pytania- a może wysyp ziemie drobna korą?
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
DagmaraM 21:19, 30 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Witaj, oczywiscie, ciesze sie, ze zajrzalas I zostan jak dlugo chcesz
Dziekuje, mam nadzieje, ze uda mi sie skonczyc te czesc w ten weekend, zebym w koncu zabrala sie za kolejna.
Szczerze to nie wiem.co to za odmiana brzoz. Rosna od poznego lata 2013, a wiec niedlugo. Poradzono mi ostatnio, zeby skrocic troche galezie, zeby brzoza zgestniala. Pamietam, ze jak.ja kupowalam kora byla brazowa, na wiosne sie zluszczyla i jest juz biala. Nie wiem.czy kazdy gatunek tak.ma,.nie znam.sie. Ale jedynie to pamietam...Dopiero teraz zwracam baczniejsza uwage na nazwy
Myslalam wlasnie o korze. Jutro lub w niedziele sie rozejrze i moze zdecyduje.
____________________
Ogród przed domem[/quote]
katarzynkak 08:06, 01 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Dagmaro, dziękuje za info .
Z tego, co piszesz, to może być to odmiana brzozy pożytecznej.
Też gdzieś czytałam, żeby ja podcinać, aby się zagęściała, ale wydaje mi się , że w fazie bezlistnej.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
nicol21 14:48, 06 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Widzę że szybko działasz, przemiana fajna. Ale może jakby udało Ci się wstawić zdjęcia z dalszej perspektywy oraz z ciut lepszym światłem to byłaby można jeszcze w czymś pomóć. No chyba że już pomocy nie potzrebujesz
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
DagmaraM 13:44, 10 cze 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Oczywiscie, ze potrzebuje!
Wysypalam jednak tam grysik rozowy, dosadzilam do konca runianke, a w drugim protokacie tawuly. Trawa kielkuje i zaraz ten brzydki plac zostanie wypelniony.
Teraz mysle nad druga rabata. Postanowione, ze luk zniknie i bedzie kwadratowo. Wstepnie wymyslilam takie ulozenie:


Przepraszam ze odrecznie, ale dziecko mi biega wokolo i nie mam czasu na linijke posrodku rosnie magnolia, a to kolko w lewym gornym rogu to wlaz rewizyjny od szamba, ktory zniknie najpozniej za rok.Myslalam,zeby moze powtorzyc jakas rosline z rabaty obok,zeby to wszystko trzymalo sie kupy (ze tak brzydko ujme ). Moze jakies propozycje?
Podobaja mi sie trawy, cos a'la niedzwiedzie futro, albo wyzsze. Ale boje sie,ze strasznie sie rozrosna, rozsieja i ich nie opanuje :/
Prosze o jakies rady, co byscie tutaj widzieli.
No i zdjecia z dalszej perspektywy. Mam nadzieje, ze lepiej widac calosc.





____________________
Ogród przed domem[/quote]
Magda70 14:23, 10 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jestem,
fajnie, że pod runiankę dałaś inny kolor żwirku (chociaż chyba niepotrzebnie bo runianka i tak zadarni Ci całość i żwirku nie będzie widać).

Trawy niedzwiedziej ja osobiście nie polecam... miałam u siebie ale w słońcu nie daje rady i robi się łysa w środku i trzeba ją odmładzać często. I mnie ona denerwuje bo jest kłująca.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 14:37, 10 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Polecam seslerię heufleriana, szybko się zbiera po zimie.
Albo carexy...ich jest duży wybór.
U mnie na modrzewiowej rabacie rośnie carex the beatles. Troszkę kiepsko po zimie wyglądał ale teraz wynagradza mi to...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
DagmaraM 15:06, 10 cze 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Wiem, ze zadarni, ale juz nie mialam sily walczyc z narzeczonym i dalam za wygrana, niech ma!
Dzieki za rady, to niedzwiedzia sobie daruje. A zastanowie nad reszta
____________________
Ogród przed domem[/quote]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies