Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od marzeń po realizację........

Pokaż wątki Pokaż posty

Od marzeń po realizację........

Monika78 09:09, 09 maj 2014

Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 9
"Dzień dobry natknęłam się na ogrodowisko kilka dni temu, matko pochneło mnie niezmiernie, Oglądam, oglądam i nadziwić się nie mogę. Podziwiam wszystko pomysły, realizację. Wasze ogrody sa po prostu przepiękne.
Kupiliśmy stary dom na wsi z dość dużym podwórkiem i ogromną działką za domem. Dom do tej pory nie wszystko jest skończone, pomału do przodu. Jednak ciągle moim, naszym marzeniem to ogród, podwórko. Żeby było to wizytówką naszego domu. żeby z ogromną przyjemnością wyjść, posiedzieć, popić kawkę, no i popracować. Niestety wszystko to przede wszystkim wyobraźnia, pomysłowość i ogromna wiedza o roślinach, które co lubią czego nie lubią. Ja jestem umysłem ścisłym więc generalnie z wyobraźnią to różnie, Wszystko co do tej pory zrobiliśmy, zrobiliśmy sami. Niestety pomoc profesjonalistów to ogromne koszty, jednak uważam że u nas wszystko to jakoś nie gra. Cieszę się ogromnie że znalazłam ogrodowisko. Od wczoraj śledzę uprawy ekologiczne warzyw, co prawda to trochę późno, ale postanowiłam że ogórki i sałatę, rzodkiewkę to jeszcze w tym roku posadzę w skrzynkach. Drzewo zamówione będzie w przyszłym tygodniu. Postaram się jutro dodać zdjęcia jak to u nas wszystko wygląda. Chciałabym zacząć od uporządkowania podwórka, ale to nie lada wyzwanie, bo mieszkają na nim 3 psy-owczarek niemiecki, belgijski i mix. Ogród to już zupełnie inna bajka, bo to naprawdę ogromny, jak dla mnie teren. Właściwie tak mi się wydaje będę zaczynała od początku wykorzystując trochę tego co już jest, więc proszę o wsparcie i rady.
____________________
Monika Od marzeń po realizacje
Monika78 18:19, 09 maj 2014

Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 9
____________________
Monika Od marzeń po realizacje
Monika78 18:23, 09 maj 2014

Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 9
to nasze podwórko. Na miejscu gdzie jest w planie skalniak, choć koncepcji zupełnie nie mam, był gruz po byłym właścicielu, na ziemi nie było widać ale jak próbowaliśmy kopać okazało się że prawdopodobnie wykopał dziure i wrzucił tam niepotrzebny gruz. Nie ukrywam że trochę też nam się nazbierało więc generalnie, rodzice stwierdzili że w tym miejscu może być skalniak, mi osobiście jakoś to nie pasuje no ale w każdym razie jest, znaczy wczoraj przyjechała ziemia, ale pomysłu brak, może coś w stylu japońskim, no ale to musi współgrać z całością więc pewnie trzeba zmienić coś i dalej. Generalnie na podwórku żyją trzy psy więc cieżko, drzewka mają obwódki co by nie podsikały roślin. Może możecie mi coś podpowiedzieć w tej sprawie, macie jakiś pomysł. Jutro mam w planie doprowadzić do porządku powiedzmy zagajnik borówkowo jagodowy. Pokaże co udało mi się zrobić.
____________________
Monika Od marzeń po realizacje
Monika78 18:26, 09 maj 2014

Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 9
____________________
Monika Od marzeń po realizacje
Monika78 18:28, 09 maj 2014

Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 9
____________________
Monika Od marzeń po realizacje
Monika78 18:29, 09 maj 2014

Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 9
[img
____________________
Monika Od marzeń po realizacje
Gardenarium 19:32, 09 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poniżej Twój podpis, kliknij CYTUJ, wtedy go zobaczysz poniżej, skopij bez słowa quote i wklej w swoim profilu w podpisie.

Od marzeń po realizacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies