Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bez linijki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez linijki

KingaR 11:57, 09 cze 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Przyłączam się do zachwytów, trawnik PIĘKNY
A bialy futrzak bardzo fotogeniczny
____________________
Mój skrawek zieleni
Nikita 19:54, 10 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Witaj Moniś, przydrepciłam z rewizytą i podziwiam ogródek. Widzę, że masz sporo różnych trawek...ja też w tym roku (pierwszy raz) sadziłam i coraz bardziej mi się podobają. A trawnik... rzeczywiście wygląda imponująco.
Pozdrawiam i smyram białe futerko za lewym uszkiem.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
nicol21 22:15, 10 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Psiak cudny, ogród bardzo fajny i fajne przemiany juz go widac. Terenu do zagospodarowania masz sporo. jedynie co to mam wrażenie że ogród jest tylko na obrzeżach działki. Czy planujecie jakieś rośliny bliżej domu? trochę żeby złamać tą wielkość trawnika?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
MonikaH 13:04, 11 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Kinga, Nikita, Nicol witajcie u mnie.
Trawki powoli zbieram, w niewielkich ilościach na testy zimowe, bo nie każda u mnie chce zostać na kolejny sezon np.rozplenica.

Nicol, czytasz mi w myślach mówiąc o zagospodarowaniu trawnika. Mam nadzieję, że w przyszłym roku coś wymyślę, chociaż na razie mam niejaki opór materiału w postaci współmałżonka. Chciałabym zrobić tam taki zakryty zaułek, ponieważ ogólnie jesteśmy mocno odsłonięci (narożna działka, 1 bok - sąsiedzi na poziomie +2m). Będę planować zimą, a na razie mam wolne przemyślenia na temat charakteru tego miejsca. Trochę tajemniczości by się przydało, a nie wszystko jak na dłoni.
____________________
Monika - Bez linijki
Alisonek 22:21, 11 cze 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
MonikaH napisał(a)
Kinga, Nikita, Nicol witajcie u mnie.
Trawki powoli zbieram, w niewielkich ilościach na testy zimowe, bo nie każda u mnie chce zostać na kolejny sezon np.rozplenica.

To mi teraz dałas do myślenia, czemu trawy u Ciebie nie zimują, też chcę mieć rozplenice a jak wymarzną??? noo kurka wodna, zawsze cos
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
MonikaH 12:51, 12 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Alu, nasz ogród jest jakby w zagłębieniu - stare koryto Warty i może to jest powód, że mamy nieco zimniej, może zastoisko mrozowe nawet. Co roku obserwuję, że wegetacja rusza średnio tydzień później niż kilkaset metrów dalej. Nie przeżył u mnie np pieris. Padła rozplenica ta normalna i little bunny. Daję ostatnią szansę rozpl. moudry. Ale hakonechloa żyje bez problemu, a niby też wrażliwa. Nie ma reguły, mam też kwaśną glebę, być może to jest też przyczyna.
____________________
Monika - Bez linijki
MonikaH 14:13, 12 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Zdecydowanie czerwiec w moim ogrodzie to czas róż. Rozszalały się na dobre, szkoda, że nie znam wszystkich nazw moich krzewów.
Wzdłóż chodnika od furtki lewa strona - biała snow white (nie schneewitchen jak pisałam wcześniej), burgundowa ingrid bergmann i różowa nn


Prawa strona chodnika furtkowego, szpaler różowych nn (starych), podobnych chyba do bonici

Dalej rabata różana wzdłuż boku domu:
graham thomas + chyba quinn of england, pomiędzy nieśmiało chopin

charles austin (na żywo bardziej morelowa niż różowa - pięknie pachnie)


żółta nn, pachnąca, parkowa ok 2m wysoka, duuuuży krzak co roku, oraz white fairy


I na deser najskromniejsza na ten moment (ale już niedługo) w środku zdjęcia pąki, chopin, kwiaty ma na razie od tyłu


Zapomniałabym o cudnej, pachnącej i pięknej księżniczce, choć czasem kapryśnej, kronprinsesse mary

Dość już tego, bo mam oczopląs...
____________________
Monika - Bez linijki
makkasia 22:14, 12 cze 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
U mnie dopiero zaczynają kwitnąć i nie mam tylu piękności u mnie wlaściwie jest baardzo smutno i mało kwiatków kwitnie
macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Agatan24 12:41, 13 cze 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Slicznie u Ciebie, róże zachwycające, będę Cie odwiedzać.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Napia 18:27, 13 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Pięknie u Ciebie i ile miejsca Miło patrzeć, jak zmienia się Twój ogród. Róże cudne. Dziękuję za wizytę. Twój wątek zaznaczam, bo zamierzam Cię odwiedzać.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies